niesprawiedliwość w szkole

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

niesprawiedliwość w szkole

przez Mike Hale 23 gru 2010, 21:26
Wczoraj we wszystkich szkołach były wigilie klasowe. Moja klasa miała na 9 i dopiero o 11:45 mieliśmy naszą wigilie klasową. Przed tą godziną mieliśmy zastępstwo z naszą Panią od matematyki. Oczywiście przyszliśmy na zastępstwo na jej lekcje a nam rozdała sprawdziany (mało osób w ogóle było, niektórzy nie przyszli na to zastępstwo) Ja wkurzony pisałem sprawdzian o którym nawet nie wiedziałem (bo mam tak wredna klasę, że każdy pilnuje tylko własnego nosa i nikt mi nie powiedział) a pod koniec lekcji przyszli uciekinierzy i mieli pisać ale ze względu na brak czasu Pani pozwoliła im pisać po świętach. No ja ku*** sie wsciekłem i mówię pani, że to nie fair. Oni nie dostali jedynek a mi pewnie wlepi jedynkę za to że nikt nie raczył mi powiedziec o sprawdzianie a oni nieuki (bo dostaja złe stopnie) moga pisac po świetach. byłem wkur... Jak mam zaradzic na taka niesprawiedliwość? Oni i tak pewnie dostana dwóje lub jedynki. Czuje się z tym źle i myślę jaką "krową" jest ta nauczycielka.

Re: niesprawiedliwość w szkole

przez Vi. 23 gru 2010, 23:12
Mike Hale, jak dostaniesz tą jedynkę, to poproś panią nauczycielkę o możliwość poprawy i zaargumentuj to właśnie tymi osobami :)
Vi.

przez juz 23 gru 2010, 23:21
Piekny post. Stare dobre czasy. Nawet niesprawiedliwa nauczycielka sie pojawia. Ja zawsze byłem po tej stronie uciekinierów więc sry, ale mam nadzieje ze pani sie pomyli i dostaną 5 a reszta 1. Wiem że łatwo sie mowi, ale wyluzuj. Czasem tak bywa
juz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez billadama 27 gru 2010, 11:11
To 'tylko' szkoła, powinieneś przejmować się swoją wiedzą i tym, co na prawdę zostaje Ci w głowie, a nie umownymi cyferkami.
W razie czego, wykorzystaj radę Vi. , najważniejsze, to zachować spokój i zdrowy dystans do sprawy, nerwami nigdy nic nie zdziałasz :)
firanki to nie tylko ozdoba wnętrza, to także ważny element dobrego samopoczucia i relaksu.

przez majster69xxx 10 sty 2011, 13:46
Czasami tak jest, że mimo starań dosięga nas niesprawiedliwość. Najlepiej się przyzwyczaj i pogódź z tym bo to dopiero początek.

przez Sorrow 10 sty 2011, 16:51
http://www.archive.org/details/DADA195

Posłuchaj tego, powinno pomóc :smile: .

przez soulfly89 11 sty 2011, 23:28
Mike Hale napisał(a): Czuje się z tym źle i myślę jaką "krową" jest ta nauczycielka.

Nie jest krową, tylko jest głupia. W sytuacji jak nie ma połowy klasy na sprawdzianie to znaczy, że jest coś nie tak. Ja bym na jej miejscu w ogóle to przełożyła dla wszystkich, ale...

Na studiach jest inaczej, można się dogadać co do terminu zaliczenia... Ale jestem pewna, że z nauczycielami też można negocjować, tylko trzeba to robić kulturalnie i odpowiednio wcześnie...

A poza tym, wszystko co wyżej to prawda - jak starasz się być fair i w porządku to zawsze się znajdzie tłum kombinatorów, którzy będą Cię wkur*** więc jedyna rada: olewać ich.

Sortuj wg