zdrowy egoizm

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: zdrowy egoizm

przez soulfly89 05 gru 2010, 23:45
juz napisał(a):Chodziło mi o to, że opisujesz działanie. Opisujesz interakcje z otoczeniem. Jednak nie uczysz sie jej samej w sobie bezpośrednio, tylko jako wynik jej składowych(ktore to przykładowo podałem). Uczysz sie jej porzez zmiane nastawienia, zmiene wewnętrzną z której potem wypływa zdrowy egoizm. Ten egoizm chociaż może być celem, dochodzi sie do niego posrednio.

A, no widzisz, teraz rozumiem :mrgreen: Juz, Ty masz czasami dosyć zawiły sposób wypowiedzi. Nie mówię, że to źle, ale ja na przykład muszę się wczytać ze dwa razy w to, co piszesz (może po prostu głupia jestem ;)

GreenGo napisał(a):pozytywnie asertywny

Dobre określenie! :great:

Z tymi klockami lego też mi się podoba. O wiele łatwiej działać jak człowiek to sobie uświadomi.

Hm... No i wychodzi na to, że zdrowego egoizmu można się nauczyć :)

Re: zdrowy egoizm

przez majster69xxx 15 gru 2010, 15:08
Każdy z nas jest egoista. Nasze poczynania w mniejszym czy większym stopniu krecia się wokół naszego ja. BO ja nie chce, nie lubię, nie mogę. Nie ma w tym nic złego bo to Twoje życie i chcesz być szczęśliwy. Problem polega na tym jeżeli nasze szczęście opiera się na czyimś nie szczęściu np. ktoś lubi podpalać domy, kraść. Trzeb się wtedy zastanowić czy to jest warte świeczki. Ewentualnie znaleźć sobie inne zajęcie co daje nam radochę.

zdrowy egoizm

przez Eve 21 kwi 2011, 14:55
jak dla mnie zdrowy egoizm to życie w zgodzie ze sobą, szacunek do siebie, taka jakby pełnia. zły egoizm wynika z pustki
http://www.nerwica.com/post593634.html#p593634 --> trochę o mnie
Eve

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

zdrowy egoizm

przez Artemizja 02 gru 2012, 18:20
Ciekawy temat,więc odgrzebuję.

Myślę,że każdy w jakimś stopniu musi mieć na względzie własne dobro i własne potrzeby.Nie można spychać siebie na boczny tor.Inni są ważni,ale jeśli chcemy komukolwiek pomóc,to powinniśmy zadbać również o siebie-jeśli sami będziemy w dołku,to nikomu nie będziemy w stanie pomóc.Trzeba dbać o odpoczynek,o to,żeby odreagowywać pewne rzeczy,by nie zabrakło Nam później siły-myślę,że to właśnie jest zdrowy egoizm...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

zdrowy egoizm

przez Saanna 02 gru 2012, 20:43
mozna sie nauczyc, ale jest to trudne. dla mnie bylo, co nei znaczy, ze nie mialam takiego doswiadczenia. mialam, choc za krótko ;). dla mnie to jest ... danie sobie prawo na uczucia, potrzeby pragnienia. to jest ta milosc samego siebie. dania sobie prawa do czegoś. a nie wieczne zabranianie, cyz karanie- wlasnie to niezadowolenie z siebie

zdrowy egoizm

przez mark123 04 lis 2014, 19:24
Eve napisał(a):jak dla mnie zdrowy egoizm to życie w zgodzie ze sobą, szacunek do siebie, taka jakby pełnia. zły egoizm wynika z pustki

Życie w zgodzie ze sobą czasem wyklucza zdrowy egoizm.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

zdrowy egoizm

przez kosmostrada 04 lis 2014, 22:00
Uważam, że każdy z nas jest egoistą, jest to zgodne z naturą. Myślimy o innych też w gruncie rzeczy dla siebie. Zdrowy egoizm polega na niekrzywdzeniu innych i jednocześnie samego siebie.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

zdrowy egoizm

przez Bukowski 05 lis 2014, 11:55
kosmostrada napisał(a):Uważam, że każdy z nas jest egoistą, jest to zgodne z naturą. Myślimy o innych też w gruncie rzeczy dla siebie.

Otóż to.
Bukowski

zdrowy egoizm

przez mark123 24 lis 2014, 13:49
kosmostrada napisał(a):Zdrowy egoizm polega na niekrzywdzeniu innych i jednocześnie samego siebie.

I nieskupianiu się na sobie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg