Skocz do zawartości
Nerwica.com

Możliwe zachowania grupowe po holokauście atomowym.


Leeonidas

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poznać wasze zdanie w całkowicie hipotetycznym temacie, a mianowicie jak waszym zdaniem formowały by się nowe grupy społeczne (z jaką hierarchią w grupie, oraz hierarchią wartości), oraz jakie ogólnie było by prawdopodobne zachowanie ludzi po trzeciej (nuklearnej) wojnie światowej. Przy założeniu że został zniszczy łańcuch przywództwa/dowodzenia (całkowite zniszczenie ośrodka władzy wraz z prezydentem/całym żadem/najwyższymi dowódcami policyjno wojskowymi).

 

Zastanawiałem się ostatnio nad modelami zachować jakie mogły by wystąpić po takim wydarzeniu, niestety mi samemu brakuje odpowiedniej wiedzy z dziedziny psychologi. Dlatego pytam o zdanie ludzi którzy maja więcej do powiedzenia na ten temat.

 

Z góry dziękuje za wypowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz se nie radza z problemami dnia codziennego, jakby byla wojna by sie posrali w gacie jak male dzieci. 99% spoleczenstwa bylaby na terapii.

 

No i słusznie. To społeczeństwo niczego tak nie potrzebuje jak terapii :roll:

 

Nie wiem. Nie przeżyłabym tej wojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dla mnie - uwielbiam SFX !

 

Uwazam, ze nastapiloby odwrocenie rol spolecznych. W swiecie bez technologii najlepsza pozycje mieliby wg. mnie ludzie pracujacy fizycznie i majacy jakis konkretny fach w reku - rolnik, mechanik, spawacz, slusarz etc. Z drugiej strony na pewno doszloby do eskalacji przemocy - powstalyby jakies gangi szabrownicze etc. Struktury przestepcze ofcoz. Nie ma prawa, wiec rzadzi silniejszy. W kazdym badz razie ludzie wyspecjalizowani w technologiach mieliby przerabane.

 

Grales kiedys w Fallout'a ? Tam dobrze to pokazali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozabijalibyśmy się wszyscy nawzajem, słowiański temperament i te sprawy, gdyby instytucje państwa, policji, wojska przestały istnieć do władzy lokanie doszłyby grupy przestępcze, które zaczęłyby konkurować i walczyć, cofnelibyśmy się od 300 lat do tyłu. Dobrze przynajmniej, że ludzie nie mają u nas łatwego dostępu do broni. W takich stanach to dopiero by się działo.

 

Zgadzam sie, Fallout, jak nic. Mam nadzieję, że niczego takiego nie doczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×