Możliwe zachowania grupowe po holokauście atomowym.

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Możliwe zachowania grupowe po holokauście atomowym.

przez Leeonidas 08 lis 2010, 01:57
Chciałbym poznać wasze zdanie w całkowicie hipotetycznym temacie, a mianowicie jak waszym zdaniem formowały by się nowe grupy społeczne (z jaką hierarchią w grupie, oraz hierarchią wartości), oraz jakie ogólnie było by prawdopodobne zachowanie ludzi po trzeciej (nuklearnej) wojnie światowej. Przy założeniu że został zniszczy łańcuch przywództwa/dowodzenia (całkowite zniszczenie ośrodka władzy wraz z prezydentem/całym żadem/najwyższymi dowódcami policyjno wojskowymi).

Zastanawiałem się ostatnio nad modelami zachować jakie mogły by wystąpić po takim wydarzeniu, niestety mi samemu brakuje odpowiedniej wiedzy z dziedziny psychologi. Dlatego pytam o zdanie ludzi którzy maja więcej do powiedzenia na ten temat.

Z góry dziękuje za wypowiedzi ;)

Re: Możliwe zachowania grupowe po holokauście atomowym.

przez bamvalo 08 lis 2010, 08:31
Yyy... kup se ksiazke :8):

Pewnie by dostali pierdolca po wojnie. Teraz se nie radza z problemami dnia codziennego, jakby byla wojna by sie posrali w gacie jak male dzieci. 99% spoleczenstwa bylaby na terapii.
Późno w nocy mąż Francuz dobiera się do żony Francuzki: Nie teraz Jean, jestem taka zmęczona. Zostaw w szklance, rano wypije.

przez Leeonidas 08 lis 2010, 16:07
Dzięki za wypowiedz, wolałbym jednak aby ktoś przedstawił swoje dokładniejsze przewidywania w jaki sposób ogromny stres pourazowy wpłynąłby na powstawanie nowych grup społecznych, oraz na zasady jakimi kierowały by się takie grupy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bamvalo 08 lis 2010, 17:43
Zadajesz takie pytanie jakby ktos byl wrozka i wiedzial co by sie stalo. Mozna tylko to przedstawic hipotetycznie. Przedstaw swoja wizje i moze ktos sie z nia zgodzi badz nie, ewentualnie sam cos napisze...
Późno w nocy mąż Francuz dobiera się do żony Francuzki: Nie teraz Jean, jestem taka zmęczona. Zostaw w szklance, rano wypije.

przez Agnieszka_1988 08 lis 2010, 22:53
bamvalo napisał(a):Teraz se nie radza z problemami dnia codziennego, jakby byla wojna by sie posrali w gacie jak male dzieci. 99% spoleczenstwa bylaby na terapii.

No i słusznie. To społeczeństwo niczego tak nie potrzebuje jak terapii :roll:

Nie wiem. Nie przeżyłabym tej wojny.
Agnieszka_1988

przez El Chupacabra 09 lis 2010, 23:11
Temat dla mnie - uwielbiam SFX !

Uwazam, ze nastapiloby odwrocenie rol spolecznych. W swiecie bez technologii najlepsza pozycje mieliby wg. mnie ludzie pracujacy fizycznie i majacy jakis konkretny fach w reku - rolnik, mechanik, spawacz, slusarz etc. Z drugiej strony na pewno doszloby do eskalacji przemocy - powstalyby jakies gangi szabrownicze etc. Struktury przestepcze ofcoz. Nie ma prawa, wiec rzadzi silniejszy. W kazdym badz razie ludzie wyspecjalizowani w technologiach mieliby przerabane.

Grales kiedys w Fallout'a ? Tam dobrze to pokazali :)

wola człowieka jest jego niebem

przez Nodame 09 lis 2010, 23:22
Fallout :105:

Tak to mój cały komentarz :pirate:
Nodame

przez GreenGo 10 lis 2010, 23:38
pozabijalibyśmy się wszyscy nawzajem, słowiański temperament i te sprawy, gdyby instytucje państwa, policji, wojska przestały istnieć do władzy lokanie doszłyby grupy przestępcze, które zaczęłyby konkurować i walczyć, cofnelibyśmy się od 300 lat do tyłu. Dobrze przynajmniej, że ludzie nie mają u nas łatwego dostępu do broni. W takich stanach to dopiero by się działo.

Zgadzam sie, Fallout, jak nic. Mam nadzieję, że niczego takiego nie doczekam.
GreenGo

Sortuj wg