Jak postrzegacie świat zewnętrzny?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Jak postrzegacie świat zewnętrzny?

przez Sjenna 28 paź 2010, 17:08
Czasami mam takie dziwne uczucie jak siedzę w klasie, że nagle zostaję ja z moimi myślami, a wszystko wokół wiruje, ale to się dzieje, kiedy naprawdę czuję się kiepsko. To jak świat wygląda, zależy od tego jak człowiek go postrzega. Kiedy jestem szczęśliwa nawet zabłocona droga, chlupa i ciemne niebo wydają mi się atrakcyjne xD A tak to szaro i człowiek czuje się jak jakiś element wciśnięty na siłę, czyli trochę jak marsjanin;) Ale myślę, że świat zdrowego człowieka jest naprawdę piękny, dla mnie też, kiedy się dobrze czuję :D
"Wszyscy mamy choroby,
Które sprytnie się przyczepiają i rozrastają
Nieważne jak bardzo się staramy.
Wszyscy mamy coś, co nas zakopuje.
Na szczęście odkopujemy siebie nawzajem.
Więc gdy choroba włącza moje ego
Wiem, że zadziałasz jak sprytne lekarstwo"

Incubus- dig

przez Sorrow 28 paź 2010, 18:35
GreenGo napisał(a):@Sorrow
:shock: Nie boisz się wyjść z domu?

:lol:

przez El Chupacabra 28 paź 2010, 19:40
Na swiat zewnetrzny patrze z zazdroscia. Widze fajnych, kochajacych, szczesliwych ludzi, a sam nie potrafie taki byc. Marze o ich zwyczajnosci. Czuje, ze zycie mnie omija :(

wola człowieka jest jego niebem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kanashimi 28 paź 2010, 22:24
Topie-lica napisał(a):A ja nie myślę, samo się myśli, zazwyczaj nawet nie wiem co, a świat jaki widzę jest tak odległy, płaski, mdły. Myślę, że wydaje mi się obrzydliwy.Tzn nie ten który jest naprawdę, ale ten który ja jestem zmuszona widzieć. Niby widzę, a nie dostrzegam niczego co się wokół mnie dzieje. Jakby mnie tu wcale nie było. Jestem jakby wiecznie zamyślona, tylko bez myślenia;] Po prostu nieobecna.

Mam podobnie.
Wiele rzeczy wykonuję automatycznie i nawet się nad nimi nie zastanawiam.
Nie czerpię radości z rzeczy, z których teoretycznie powinnam.
Często jestem w stanie derealizacji, ale ostatnio zauważyłam, że muzyka mi bardzo pomaga (pewnie żadna nowość).

przez Topie-lica 30 paź 2010, 09:13
Ja jestem w ciągłej derealizacji od ponad 3 lat, ja już nie pamiętam jak to jest mieć normalną percepcję, widzieć świat takim jak widzi go większość ludzi, a chciałabym. Mi nie pomaga nic, nawet muzyka, którą kiedyś uwielbiałam, ale może leki kiedyś pomogą : ). JA myślę, że świat wcale nie jest:
Świat zewnętrzny jest nudny. Życie jest nudne. Nie ma nic, zupełnie nic takiego co sprawiałoby przyjemność i dla czego warto byłoby żyć. Wszysko jest nijakie, bezbarwne, puste. Nie ma po co wstawać z łóżka, nie ma po co wykonywać jakichkolwiek czynności. Marność nad marnościami i wszystko marność. I tylko zazdroszczę czasami innym ludziom, że im się chce, że mają po co żyć.

Po prostu mój stan sprawia, że tak to widzę... Ale gdyby być w miarę normalnym, to byłby piękny, cudowny, zaczarowany, gdyby tylko...
"Och, jakąż zagadką jest człowiek! (...) I właśnie dlatego pewien myślący jegomość powiedział, że lepiej go jebać niż usiłować zrozumieć."

przez Natusia 30 paź 2010, 09:15
jak patrzę na świat zewnętrzny hmmm... zazdroszczę innym że żyją normalnie i są szczęśliwi , a z drugiej strony smucę się że jest tyle zła i nienawiści
...śmierć jest spokojna łatwa życie jest trudniejsze...

przez chojrakowa 30 paź 2010, 16:03
El Chupacabra napisał(a):Na swiat zewnetrzny patrze z zazdroscia. Widze fajnych, kochajacych, szczesliwych ludzi, a sam nie potrafie taki byc. Marze o ich zwyczajnosci. Czuje, ze zycie mnie omija :(

oj taak
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

Sortuj wg