Trening autogenny Schultza

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez juz 22 paź 2010, 21:39
Czy ktoś to stosował? Jakieskutki?
juz

Re: Trening autogenny Schultza

przez linka 22 paź 2010, 21:45
juz, ja stosowałam i stosuję treningi autogeniczne i Shulza i taki drugi, wszystko mam na mp3 i swojego czasu codziennie wieczorem a nawet kilka razy dziennie zapodawałam.
Wbrew pozorom trzeba się tego nauczyć, mi bardzo pomógł - szczególnie jako relaksacja przed snem, po całym dniu. Teraz gdy mam gorszy dzień też czasem kładę się w domu i staram się przeprowadzić trening. Pomaga mi w zlokalizowaniu najbardziej spiętych części ciała, relaksuje, ćwiczenia oddechowe uspokajają. Organizm uczy się reakcji na dane bodźce, uspokaja się.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Misiek_NL 22 paź 2010, 22:15
Jest jeszcze Jakobsona... Mam i ogólnie polecam ;)
Misiek_NL

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez juz 22 paź 2010, 22:19
Tylko że ja nie bardzo chce to stosowac pod katem... leczenia nerwicy, czy lęków.Choć oczywiście ogólne lepsze samopoczucie nie zaszkodzi. Mam pewne zajęcie i podczas jego wykonywania zalecane jest odprężenie. Im jestem mniej nerwowy, bardziej odprężony tym lepiej. Chciałbym to stosować 2 razy dziennie. Teraz własnienie nie wiem ile to trwa i czy sa jakies przeciwskazania itd... Czy cięzko sie tego nauczyć? Można powiedzieć że chce to stosowac ze względów sportowo zarobkowych

[Dodane po edycji:]

Zapytam o coś innego. Cze to sie kupuje? Czy można to zciągnąć? Albo jesli masz to może mi pożyczysz :)? Albo porzyczysz?
juz

przez psyche_ 23 paź 2010, 21:11
do treningu schultza czy jacobsona nie potrzeba zadnych mp3, pewnie chodzi o zwykla muzyke relaksacyjna ktora moze wspomagac odprezanie, ale tak to nic nie jest wymagane...oprocz tego jak sie to wykonuje :) na googlach wszystko jest dostepne

przez linka 23 paź 2010, 22:43
psyche_, Mi było łatwiej jak miałam na mp3 i nie chodzi o muzykę, tylko trening jest prowadzony, głęboki spokojny głos mówi dokładnie co trzeba w danej chwili zrobić, na czym się skupić, jakie partie mięśni rozluźnić, jak rozluźnić itd.

Tylko nie bardzo wiem jak można to stosować w celach sportowo zarobkowych..... :bezradny:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez juz 23 paź 2010, 23:37
Gram sobie w pokera. Jest to gra dośc skomplikowana jeśli sie wezmie pod uwage kwestie emocjonalne. Można powiedzieć że jest swego rodzaju barometrem. To raz
Dwa. Od strony emocjonalnejzawsze lepiej czuś sie lepiej niż gorzej i jeśli pozwoli mi zredukowac to napięcie w klatce to bedzie rewelacja.
Rozumiem że jest 6 kroków. Jeśli można to niech ktoś wklei link z całą instrukcją, bo jak dotąd znalazłem tylko krok pierwszy.
juz

przez linka 23 paź 2010, 23:49
juz,

muzyka-relaksacyjna-t17287.html?hilit=autogeniczny

Tu masz dokładny link do treningu autogenicznego do pobrania za darmo:
http://www.relaksacja.pl/do_pobrania_za ... eebot.html

Tutaj do bardziej kompleksowego treningu:
http://torrenty.org/torrent/240231
Przyjaciel forum

przez juz 24 paź 2010, 20:01
Dzęki za info
juz

przez juz 28 paź 2010, 21:30
Tego treningu uczymy sie pół roku?!?!!?
juz

przez linka 29 paź 2010, 11:26
juz, no może nie pół roku, ale zanim nauczysz się całkowicie relaksować, w tym drugim treningu człowiek uczy sie na zawołanie wyczuwać ciepło w różnych częściach ciała, to wymaga skupienia, relaksu i ogromnej koncentracji, mi nauka zajęła około 2 miesięcy.
Przyjaciel forum

przez Phobos1 02 cze 2011, 22:48
Ściągnąłem sobie ten trening Jacobsona, świetnie działa, po treningu nie ma już takiego dziwnego stanu napięcia w mięśniach.
Mój plan wyjścia z nerwicy i depresji post2221231.html#p2221231

przez dogomaniaczka 05 cze 2011, 13:14
ja też właśnie ściagam, ostatnio potrzebuję czegoś takiego..nie wiem czy pomoże...zaraz się okaże. wiatraczek jest, przyjemny wiaterek, słuchawki i zaczynamy. tak bardzo potrzebuję się wyciszyć i zrelaksować..

przez khaleesi 24 lut 2014, 06:36
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg