Test osobowości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Test osobowości

przez El Chupacabra 02 lis 2010, 20:41
Popieram Korbe w tej kwestii. Porywanie sie na interpretacje MMPI bez fachowej wiedzy to czysta glupota.

wola człowieka jest jego niebem

przez Misiek_NL 02 lis 2010, 21:58
Ja też w tej kwestii popieram Kasię :)
Misiek_NL

przez Mantis 04 lis 2010, 00:17
Misiek_NL napisał(a):546 pytań

Tak sobie teraz myślę... To oznacza że w przypadku gdy te odpowiedzi są skonstruowane na zasadzie tak/nie to jest możliwych 2^546 (około 150 cyfr) rozwiązań. Tego i tak żaden człowiek nie przetworzy więc czy nie lepiej by było napisać jakiś ładny algorytm?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coma 10 gru 2010, 13:13
Miałam robiony MMPI, robiłam go kiedy byłam w szpitalu.

Mam pytanie, może ktoś jest w stanie mi na nie odpowiedzieć. Jakie jest prawdopodobieństwo, że leki które brałam i i silny stres (pobyt w szpitalu) wpłynęły na wyniki tego testu? W końcu pod wpływem leków i stresu inaczej postrzegamy świat i to co się dzieje wokół i wewnątrz nas.

Pytam ponieważ nie zgadzam się z diagnozą, nie pasuje ona do mnie (zgadza się może w 30%) :roll:
coma

przez paradoksy 10 gru 2010, 13:54
coma, a jaką dostałaś diagnozę, że się z nią nie zgadzasz? :mrgreen:
paradoksy

przez coma 10 gru 2010, 14:00
paradoksy, :mrgreen: Zaburzenie osobowości o typie bierno-agresywnym, spodziewałam się trochę innego zaburzenia osobowości :hide: I tak właśnie się zastanawiam... Jak mnie chcą zaszufladkować to niech to chociaż dobrze zrobią. Serio to do mnie nie pasuje, jakaś z dupy ta diagnoza..
coma

przez paradoksy 10 gru 2010, 14:06
coma, Ty dość krótko byłaś w tym szpitalu... Ale póki co diagnozy zostaw specjalistom. :mrgreen:
(powiedziała ta, co sama się lubi diagnozować i z niecierpliwieniem czeka na wypis z diagnozą z oddziału dziennego :mrgreen: )
paradoksy

przez coma 10 gru 2010, 14:20
paradoksy, No krótko byłam, a oni mi już wystawili diagnozę, która pewnie będzie się wlec za mną do końca życia. Boję się, że każdy psycholog, psychiatra, terapeuta będzie patrzał tylko przez pryzmat tej diagnozy i nie dostrzeże innych problemów. Cokolwiek zrobię będzie zrzucane na karb tego zaburzenia.

Niestety przestałam ufać psychologom, psychiatrom również coraz mniej ufam. Ale mam ku temu powody – do tej pory spotykałam prawie samych niekompetentnych ludzim :x

To nie chodzi o to, że się sama zdiagnozowałam na podstawie kilku punktów opisujących dane zaburzenie... Tu chodzi bardziej o obserwację uczuć i własnych zachowań... Mam wrażenie,że psycholog zignorował wiele zachowań, bądz ich nawet nie dostrzegł bo jak (skoro tam tak wielu pacjentów było) :bezradny:
coma

przez marcja 10 gru 2010, 14:42
Coma, zawsze mozesz udac sie raz jeszcze do psychologa/psychiatry np. prywatnie i diagnozowac sie od nowa, udajac, ze nie mialas wczesniej zadnej diagnozy ;)

A co do testu i Twojego pytania...Raczej stres nie powinien wplynac na odpowiedzi...Przeciez wiekszosc pytan w tescie odnosi sie do zachowan powtarzalnych tj np. "Czy zwykle zdajesz sobie sprawe z popelnianych w pracy bledow". Przeciez niezaleznie od stresu i aktualnego stanu, wiesz, czy ZWYKLE zdajesz sobie z tych bledow sprawe, czy nie...Albo "Czy lubisz opowiadac ludziom z o swoich niepowodzeniach i chorobach" Nawet jesli aktualnie jestes zamknieta w sobie, jestes w stanie ocenic, czy to chwilowe i odpowiadasz na to pytanie, biorac pod uwage cale zycie, a nie dana chwile...

przez coma 10 gru 2010, 14:58
marcja, Pewnie masz rację. Ale jak wytłumaczyć to, że wyniki testu i diagnoza nie zgadzają się z moją osobowością? To naprawdę nie jest mój wymysł :pirate: :(
coma

przez marcja 10 gru 2010, 15:18
No wlasnie dziwi mnie to... Zwykle ludziom sie zgadza...A moze Ty po prostu nie zdajesz sobie sprawy z pewnych cech osobowosci, ktore ukazaly sie w tescie? No ale tez cos mi tu smierdzi...A Ty jaka diagnoze bys obstawiala ?
Szkoda, ze akurat ten test rozwiazywalas, bo jest piekielnie dlugi i potwornie mozolnie i meczaco sie go interpretuje :/ Gdyby to byl inny, to bym chetnie sama Ci przeliczyla wyniki i zdiagnozowala na podst. Twoich odpowiedzi :) Ciekawe, czy to samo by mi wyszlo, co w Twoim szpitalu ;) Jak bedziesz jakis krotszy jeszcze rozwiazywac i znow nie bedzie sie zgadzac, to dawaj na priva - zinterpretuje i powiem Ci, ktore odp. wskazuja na takie, a nie inne zaburzenie.

przez coma 10 gru 2010, 15:59
marcja napisał(a):A moze Ty po prostu nie zdajesz sobie sprawy z pewnych cech osobowosci, ktore ukazaly sie w tescie?
Brałam to pod uwagę, ale "analizowałam" to wszystko, nawet z kilkoma osobami które mnie znają, i nie zgadza się. Część się zgadza, ale jest to około 30 % :pirate:
Może byłam zamroczona, może się pomyliłam, zrobiłam kilka błędów. Cholera wie… Ja obstawiałam coś bardziej w kierunku borderline. Chociaż sama już nie wiem :hide: Kilka cech zaburzenia bierno-agresywnego pokrywa się z bodrerem, takie mam wrażenie aczkolwiek nie znam się na tym. W każdym bądź razie to opis bordera i emocji towarzyszących temu zaburzeniu jest wiernym odwzorowaniem tego co czuje.

marcja napisał(a): Jak bedziesz jakis krotszy jeszcze rozwiazywac i znow nie bedzie sie zgadzac, to dawaj na priva - zinterpretuje i powiem Ci, ktore odp. wskazuja na takie, a nie inne zaburzenie.
Dzięki, będę pamietać :D
coma

przez kari21 16 gru 2010, 14:16
ja znalazlam w jednej klinice test mmpi za 400 zl w drugiej za 250 i nie wiem ktora wybrac... w tej drozszej po tescie jest spotkanie i wyjasniana jest diagnoza, interpretacja, a w tej tanszej jest wynik na papierze i nie wiem co lepsze, czy ktos moglby mi poradzic ktora wybrac?
dodam jeszcze ze w tej tanszej radza najpierw sie spotkac na konsultacje w celu zastanowienia sie nad czym skupic sie przy interpretacji ( czyli dodatkowo jeszcze ponad 100zl za konsultacje) ale pytalam sie i jezeli lekarz zlecil to mozna bez tylko ze wtedy trzeba przyniesc kserokopie kartoteki, ale nawet ajk przyniose te notatki mojej lekarki to watpie zeby ktos je rozczytal...

Test osobowości

przez madelaine 29 mar 2011, 04:18
Misiek_NL, to była bardzo niekompetentna pani psycholog i niedouczona. Oczywiście, że można mieć jednocześnie nerwicę i schizofrenię tj. tzw. diagnoza podwójna, jednak testy do badania osobowości absolutnie nie nadają się do diagnostyki schizofrenii.
madelaine

Sortuj wg