List- Polskie Towarzystwo Psychologiczne

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: List- Polskie Towarzystwo Psychologiczne

przez El Chupacabra 19 wrz 2010, 17:53
circ napisał(a):Zapomniałeś, że to ja stworzyłam ten wątek, a ty jesteś tu gościem i nie musisz tu być. Nikt cię nie trzyma, kolego, tylko ty sam.

...i Ty go rozwalasz. Szkoda, bo fajny temat.

Jakie masz podstawy naukowe by twierdzić, że ta cywilizacja żyje i dobrze się ma, hę?
Znów własne przekonanka?

yyy... ale ja pisze na inny temat zupelnie :mrgreen:

Czy cywilizacja zyje, czy ch...j wie co sie z nia dzieje - to mnie w tym konkretnym momencie nie obchodzi. Rozmowa dot. czego innego.

a Marks? zanegowałeś co mówiłam. Na jakich podstawach?

yyy jaki Marks do k......y nedzy ? Co ma Marks do tego ? a moze jeszcze Lenin i krasnoludki ? Piles cos ?

Wiesz jak nazywa się ktoś, kto nie zna żródeł swoich przekonań? Ignorant, żeby nie powiedziec gorzej.

nawet linków nie otwierasz, a się mądrzysz.
Proszę, tu moje zródło.
http://niniwa2.cba.pl/FRONDA.HTM
Mądrzejszy jesteś od światowej klasy historyków?

o matko, jaki Ty jestes upierdliwy :shock:

wola człowieka jest jego niebem

przez circ 19 wrz 2010, 17:56
El Chupacabra napisał(a):Czy cywilizacja zyje, czy ch...j wie co sie z nia dzieje - to mnie w tym konkretnym momencie nie obchodzi. Rozmowa dot. czego innego.

hehe...zapomniałam, ze jesteś chory.

Mówię od początku, że dociekanie prawdy uzdrawia, ale ty wolisz być chory.

przez El Chupacabra 19 wrz 2010, 17:59
circ napisał(a):Na mnie donieśli sąsiedzi w podobnej sprawie, ale się przeliczyli, bo miałam pozwolenie, komisja nadzoru budowlanego jednak przyszła.

nie dziwie sie, ze sasiedzi na Ciebie donosza - tez bym nie wyrobil :great:

[Dodane po edycji:]

circ napisał(a):hehe...zapomniałam, ze jesteś chory.

Mówię od początku, że dociekanie prawdy uzdrawia, ale ty wolisz być chory.

Ze mna nigdy nie bylo dobrze, ale jest lepiej niz z Toba :mrgreen:
Ostatnio edytowano 19 wrz 2010, 18:01 przez El Chupacabra, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez circ 19 wrz 2010, 18:00
debil napisał(a):
circ napisał(a):Mądrzejszy jesteś od światowej klasy historyków?

Ciekawe pytanie w ustach kogoś, kto nie tak całkiem dawno negował wiarę w autorytety.

Autorytety to ci, którzy mówią prawdę, a mój umysł nie znajduje w tym błędu. Dociekając, widzę własne błędy i poprawiem je. Nie wierzę ludziom, nawet samej sobie, dopóki nie sprawdzę i nie zgadza mi się to z całością wiedzy.
Nie biorę niczego na wiarę, nawet Boga.
Jesli Bóg nie jest Prawdą, odrzucę Boga.

Rozum mi wiara. Rozum ma sprawdzać wiarę, inaczej czcimy fikcję.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2010, 18:01 przez circ, łącznie edytowano 1 raz

przez shadow_no 19 wrz 2010, 18:01
Proszę tylko o kulturalne wypowiedzi. Forum służy dyskusji i wymianie poglądów a nie atakowaniu się nawzajem. Dziękuję. :)
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez circ 19 wrz 2010, 18:02
Co to jest kultura?

przez shadow_no 19 wrz 2010, 18:04
circ, wg. moich zasad kulturalna wypowiedź jest pozbawiona wulgaryzmów, atakowania drugiego rozmówcy i prowokowania.

przez El Chupacabra 19 wrz 2010, 18:06
Panna_Modliszka,

...a moze po prostu ja olejemy ?

przez El Chupacabra 19 wrz 2010, 18:11
Panna_Modliszka napisał(a):El Chupacabra, do pewnego momentu się olewa, później nie daje się rady..
A faktycznie najlepiej by było zignorować, bo to tak jakby próbować wyplenić mole za pomocą masła.

Wiem, ale to nie ma sensu. Tylko jeszcze bardziej sie nakreca.

przez circ 19 wrz 2010, 18:12
shadow_no napisał(a):circ, wg. moich zasad kulturalna wypowiedź jest pozbawiona wulgaryzmów, atakowania drugiego rozmówcy i prowokowania.

A według mnie kulturalna rozmowa to taka, która szanuje prawdę umysłu i uczuć.

Kłamstwo usypia, a prawda prowokuje.
Czy nie należy przyglądać się temu, co nas boli?
Chorego boli prawda, zdrowego kłamstwo.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2010, 18:14 przez circ, łącznie edytowano 1 raz

przez shadow_no 19 wrz 2010, 18:14
circ, ile osób tyle definicji. Gdyby każdy myślał tak samo nie było by mowy o rozwoju. Zarówno osobistym jak i ogólnym. W gruncie rzeczy temat ten jest całkiem ciekawy, szkoda tylko, że część osób nie potrafi nawzajem szanować innych poglądów. Ale tak niestety jest na każdej płaszczyźnie komunikacji. Zawsze coś może nie pójść po naszej myśli.

przez circ 19 wrz 2010, 18:20
Panna_Modliszka napisał(a):
Jeśli mi powiesz, że żrodłem kultury i zachowań jest Bog, przyznam ci rację, przekraczam zasady.
Ale jeśli powiesz, że umowa społeczna, to gwiżdzę na ciebie, bo umawiać się można dowolnie.
Kulturę tworzą artyści, ja jestem artystą.
Jak nie słucham się Boga, wdrażam błędne zasady i błędną kulturę.

Czyli uważasz, że każdy, kto nie słucha Boga ma błędne spojrzenie? W takim razie może przenieś się na forum religijne? Na pewno będziesz mieć tam poparcie.

Mówisz o ograniczeniach, zastanów się. Sama się ograniczasz. Bóg jest Twoim ograniczeniem. Zamiast pozwolić na wyzwolenie i swobodny przepływ myśli, Ty widzisz Boga jako jedyne źródło czegokolwiek. Nie zaprzeczaj sama sobie

[Dodane po edycji:]

El Chupacabra, nie on, tylko ona ;)

Wolę przyjąć Prawdę, bo jeśli coś we mnie ogranicza to tylko zło. Bóg=Prawda, Miłość, Prawo.
Niż chorować z powodu fałszywej wolności by robić co mi się chce. Zło zniewala całkowicie i niszczy naczynie.

przez El Chupacabra 19 wrz 2010, 18:27
Intryguje mnie przebieg tej dyskusji:

list z krytyka PTP --> Bog --> krytyka PTP --> Bog --> dieta i jej wplyw na cere --> morderstwo kaplanow --> media --> PTP --> architektura --> prawo budowlane --> umierajaca cywilizacja --> Marks (tematy zebrane) -- > prawo budowlane --> wyksztalcenie --> Bog --> kultura --> Prawda

czy cos przegapilem ? :mrgreen:

przez circ 19 wrz 2010, 18:28
shadow_no napisał(a):circ, ile osób tyle definicji.

Tak mówili faryzeusze, dlatego przyszdł Jezus by objawić zasadę Prawa, którą jest miłość.
Faryzeusze na to się wściekli, bo oni chcieli mieć monopol na wykładanie Prawa, każdemu osobno i według wsłasnych interesów. To dawało im władzę i pieniądze, bo każdy przychodził do nich po radę, jak dziś do psychologów.
Jezus uciął ten fałszywy monopol. Ujawnił przed maluczkimi i zaciemnił przed mędrcami.
Dlatego został ukrzyżowany.

Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy*. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę* niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
29 * Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2010, 18:31 przez circ, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg