List- Polskie Towarzystwo Psychologiczne

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: List- Polskie Towarzystwo Psychologiczne

przez brokenwing 20 wrz 2010, 23:08
moderatorzy może nadszedł czas na stanowcze upominanie za off top?
brokenwing

przez circ 20 wrz 2010, 23:12
shadow

Omawialiśmy to prawo na Blogmedia.
W tym przypadku nic takiego nie ma miejsca.

Ponadto sformułowanie "praca" dotyczy dzieła które się sprzedaje, lub czerpie z tego jakieś wymierne zyski.
Znam dobrze prawo autorskie, bo nieraz jest mi potrzebne.
Cytowanie anonimowych wypowiedzi z innego forum nie narusza tych uregulowań prawnych.
Przeinterpretowujesz, bo nie rozumiesz.

[Dodane po edycji:]

Wujek_Dobra_Rada napisał(a):
Jak to powiedział kiedyś pewien cieśla ''kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie''. Ileż to agresji od Ciebie bije, pod płaszczykiem pobożnej, ''dobrej'' kobity...

No, ile tej agresji bije ode mnie, a ile we mnie. Zważ.

Ja się nie przejmuję jednak, bo nie mam tego w zwyczaju. Patrzę tylko, czy coś jest prawdą, czy nie.
Nikt nie jest w stanie mnie zranić.
Ostatnio edytowano 20 wrz 2010, 23:15 przez circ, łącznie edytowano 1 raz

przez shadow_no 20 wrz 2010, 23:15
circ, mógłbym prosić o link do tej dyskusji na blogmedia? Chętnie bym się dokształcił w tym temacie.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez circ 20 wrz 2010, 23:17
Ostatnio edytowano 20 wrz 2010, 23:25 przez shadow_no, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dziękuję

przez Paranoja 20 wrz 2010, 23:27
circ, ale tam nic nie pisze o tym by wolno było czyjes słowa kopiować. I ja sobie tego nie życzę. Podobno tylko 3 % polaków potrafi czytać ze zrozumieniem tekst pisany, dlatego prosze przeczytaj to co jest w tym linku, bo nie znalazłam tam ani słowa o tym, by można było wykorzystywac czyjeś słowa.

Mogę Cię natomiast zbesztać i zmieszac z błotem i nie mozesz oskarzyć mnie, że zostały naruszone Twoje dobra osobiste.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez circ 20 wrz 2010, 23:47
Paranoja napisał(a):bo nie znalazłam tam ani słowa o tym, by można było wykorzystywac czyjeś słowa.

Rządzą liberałowie, moja droga, czyli hasło "co nie jest zabronione, jest dozwolone" Tam nie zabroniono cytować.

circ napisał(a):Mogę Cię natomiast zbesztać i zmieszac z błotem i nie mozesz oskarzyć mnie, że zostały naruszone Twoje dobra osobiste.

Swietnie, więc cię zbesztam. Jesteś durna jak but, co dawno chciałam ci powiedzieć.

Ponadto ty cały czas próbujesz mnie obrazić, tyle, że nie jesteś w stanie.. Nie wypada ci tego robić, bo jesteś moderatorem. Zachowujesz się też prowokacyjnie.
Ty sprowokowałaś moje słowa. Pokazałam ci tylko, do czego prowadzi brak norm moralnych. Każdy może drugiemu dokopać i prawo na to pozwala.
Czy regulamin tego forum jest zgodny z prawem polskim i unijnym?
Czy wolno dawać bana za obrażanie, skoro prawo pozwala "mieszać z błotem"?
Mnie wolno więc mieszać z błotem moderatorowi, a w drugą stronę prawo nie działa, bo jest ban?
Ostatnio edytowano 20 wrz 2010, 23:58 przez Paranoja, łącznie edytowano 3 razy
Powód: Droga Pani mirc. Na forum obowiązuje regulamin, ktory zabrania obrażania innych uzytkowników. Jeśli tego nie wiesz to zapraszam do zapoznania się z nim.

przez Paranoja 20 wrz 2010, 23:56
circ napisał(a):
Paranoja napisał(a):bo nie znalazłam tam ani słowa o tym, by można było wykorzystywac czyjeś słowa.

Rządzą liberałowie, moja droga, czyli hasło "co nie jest zabronione, jest dozwolone" Tam nie zabroniono cytować.

circ napisał(a):Mogę Cię natomiast zbesztać i zmieszac z błotem i nie mozesz oskarzyć mnie, że zostały naruszone Twoje dobra osobiste.

Swietnie, więc cię zbesztam. Jesteś durna jak but, co dawno chciałam ci powiedzieć.
i wice versa
circ napisał(a):Ponadto ty cały czas próbujesz mnie obrazić, tyle, że nie jesteś w stanie.. Nie wypada ci tego robić, bo jesteś moderatorem. Zachowujesz się też prowokacyjnie.
Ty sprowokowałaś moje słowa. Pokazałam ci tylko, do czego prowadzi brak norm moralnych. Każdy może drugiemu dokopać i prawo na to pozwala.

Moja funkcja nie ma tu znaczenia. Natomiast mogę Ci z wielką przyjemnością dać bana i przestaniesz sie wypowiadać na forum
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez circ 20 wrz 2010, 23:58
Paranoja napisał(a):Moja funkcja nie ma tu znaczenia. Natomiast mogę Ci z wielką przyjemnością dać bana i przestaniesz sie wypowiadać na forum

Mnie wolno więc mieszać z błotem moderatorowi, a w drugą stronę prawo nie działa, bo jest ban?

Zrobisz to na własną odpowiedzialność.
Ja i tak jestem tu chwilowo, bo piszę blogi w blogosferze.

przez Paranoja 21 wrz 2010, 00:01
circ napisał(a):
Paranoja napisał(a):Moja funkcja nie ma tu znaczenia. Natomiast mogę Ci z wielką przyjemnością dać bana i przestaniesz sie wypowiadać na forum

Zrobisz to na własną odpowiedzialność.
Po co mieszasz prawo unijne i polskie? Regulanim jest jasny, ustalił go administrator więc jeśli się komus nie podoba, albo go łamie to może sam odejść albo zostanie wyrzucony. Proste.

Jako moderator mam prawo dawać bany, do tej pory powstrzymywałam sie, bo myślalam, że nieco złagodniejesz i się opanujesz, ale powoli nie dajesz mi wyboru.

Poza tym nie będę tak nisko upadać by Cię obrażać, bo Cie szanuję jako czlowieka.
ExModerator

przez shadow_no 21 wrz 2010, 00:02
Czy możemy wrócić do tematu?

Wydaję mi się, że wszystkie posty w tym temacie przeczytałem i nie przypominam sobie, żeby któryś z moderatorów mieszał Cię z błotem. Staramy się rozmawiać poważnie i na poziomie.

przez RafQ 21 wrz 2010, 00:23
Ale jazda w tym temacie - szok :shock: .
RafQ

przez circ 21 wrz 2010, 00:24
shadow_no napisał(a):Czy możemy wrócić do tematu?

Wydaję mi się, że wszystkie posty w tym temacie przeczytałem i nie przypominam sobie, żeby któryś z moderatorów mieszał Cię z błotem. Staramy się rozmawiać poważnie i na poziomie.

Jak zakwalifikujesz taki post?
Paranoja napisał(a):circ, ale tam nic nie pisze o tym by wolno było czyjes słowa kopiować. I ja sobie tego nie życzę. Podobno tylko 3 % polaków potrafi czytać ze zrozumieniem tekst pisany, dlatego prosze przeczytaj to co jest w tym linku, bo nie znalazłam tam ani słowa o tym, by można było wykorzystywac czyjeś słowa.

Mogę Cię natomiast zbesztać i zmieszac z błotem i nie mozesz oskarzyć mnie, że zostały naruszone Twoje dobra osobiste.

Co on ma na celu?

Ponadto moderator usunął moje trzy posty z offtopu. Są jakieś reguły pisania w offtopiku?
Ja tam wkleiłam cytat z fajnego artykułu z "Gościa" z linkiem. To jest zabronione?

Paranoja zablokowała mnie w wątku Test na dociekliwość. Powody tego są całkowicie dla mnie niezrozumiałe.

Co do tematu, rozwaliliście go, możesz sprawdzić. Piszecie offy.

Po co mieszasz prawo unijne i polskie? Regulanim jest jasny, ustalił go administrator więc jeśli się komus nie podoba, albo go łamie to może sam odejść albo zostanie wyrzucony. Proste.

Jako moderator mam prawo dawać bany, do tej pory powstrzymywałam sie, bo myślalam, że nieco złagodniejesz i się opanujesz, ale powoli nie dajesz mi wyboru.
[/quote]

Prawo działa zstępująco. Najważniejsze jest prawo unijne, a polskie jest niżej, a regulamin forum jeszcze niżej i musi być zgodny z obydwoma wyższymi.
Obowiązuje więc nas wszystkich prawo Uni. Na to się zgodziliśmy wchodząc do Uni, tym samym straciliśmy suwerenność.
To forum podlega więc na pierwszym miejscu prawu unijnemu, a w drugiej polskiemu.

Są małe wyjątki określone prawem.

Paranoja napisał(a):zamknęłam tematy bo zaśmiecałaś forum a rozmowy w topikach były nie na temat.

Paranoja. Czym się kierujesz, uważając że temat "Farbowanie wlosow na nieb/ziel/czer itp", nie jest śmieciem, a moje były śmieciami? Przecież offtopik przeznaczony jest właśnie na śmieci.
Ostatnio edytowano 21 wrz 2010, 00:35 przez circ, łącznie edytowano 4 razy

przez shadow_no 21 wrz 2010, 00:24
RafQ, nie wszystkie tematy są łatwe. ;-)

przez shadow_no 21 wrz 2010, 00:31
Co on ma na celu?

Ukazanie, że w ww. linku nie było informacji nt. publikacji wpisów z forów natomiast jest tam opisane jak wygląda interpretacja wyzwisk pisanych do 'nicka'.
Ponadto moderator usunął moje trzy posty z offtopu. Są jakieś reguły pisania w offtopiku?
Ja tam wkleiłam cytat z fajnego artykułu z "Gościa" z linkiem. To jest zabronione?

Jeżeli w tych trzech postach był ten sam link zostało to zapewne potraktowane przez moderatora jako rodzaj spamu.
circ, nie chcemy Cię tutaj cenzurować czy w jakiś sposób atakować. Mam wrażenie (być może mylne), że chcesz z nami w jakiś sposób walczyć, czy szukać w nas czegoś złego. My nie jesteśmy źli. :) Rozmawiamy w tym temacie na tematy (przynajmniej dla mnie) ciekawe i nie widzę sensu aby zbaczać z nich na ocenianie inteligencji drugiej osoby.

Sortuj wg