czy czujesz sie wariatem?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: czy czujesz sie wariatem?

przez brokenwing 17 lip 2010, 10:39
Sorrow, Tak,pod warunkiem ,że wstyd całkowicie, nie wyklucza Nas ze społeczeństwa .
brokenwing

przez Roberrrto 17 lip 2010, 14:50
Sorrow napisał(a):Nie ma nic złego w poczuciu wstydu. Jest to emocja ważna dla samorozwoju. Gorzej jak ktoś nie zna poczucia wstydu, wtedy może zrobić sporo złych rzeczy i nawet nie czuć potrzeby poprawy.

Wiesz, jak pójdę do cioci na imieniny w śmierdzących skarpetach, to poczucie wstydu jest jak najbardziej potrzebne, bo się może nauczę, że między ludzi się idzie w czystych skarpetach. To taki najprostszy przykład poczucia wstydu potrzebnego na drodze rozwoju. Tyle, że mnie nie o taki wstyd chodzi. Mnie chodzi o poczucie wstydu wynikające z niskiego poczucia własnej wartości, a to trochę co innego.
Roberrrto

przez brokenwing 17 lip 2010, 20:25
Wracając do tematu ,bardziej niż wariatem czuje się nieprzystosowanym ,nieudacznikiem .
brokenwing

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Roberrrto 17 lip 2010, 20:44
Ja też............
Roberrrto

przez Sean1 18 lip 2010, 19:02
Czuję się trochę wariatem... ale tylko w środku, nie uważam, że ktoś przez to jest lepszy niż ja... samo poczucie "bycia wariatem" tak bardzo mi nie przeszkadza i nie wpływa na moje życie (powtarzam, samo poczucie, a sama choroba to już inna bajka).

przez chojrakowa 22 lip 2010, 21:03
Niestety tak.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez wrazliwy 22 lip 2010, 21:38
No ja mam pewne zaburzenia, pewien stopień nerwicy, odczuwam lęki, stres, bóle brzucha.
Ale normalnie funkcjonuję, pracuję, jem, uprawiam sporty, mam pasje. Więc jestem z pozoru całkiem normalny(i tak mnie odbiera chyba większość ludzi). To w środku jestem pełen emocji, wrażliwości i zaburzeń. Więc wariatem nie jestem.:)
Ludzie, którzy uchodzą za twardych są tak naprawdę dużo bardziej wrażliwi niż ci, którzy są mocno chwaleni za swoją wylewną wrażliwość. Chcą uchodzić za twardych, ponieważ ich wrażliwość, gdy się ujawnia, przysparza im tylko bólu.

przez El Chupacabra 29 sie 2010, 15:11
Nie czuje sie wariatem. Mam nerwice, depreche i NN (obsesje). Funkcjonuje jednak dobrze - jestem zaradny. Przy odbieraniu bodzcow z zewnatrz biore na siebie poprawke, czyli mam swiadomosc ze czasami mysle nieracjonalnie i staram sie to korygowac. Wariat nie bylby do tego zdolny.

Jedyny obszar w ktorym czuje sie niemal kaleka sa zwiazki - nie wiem jak sie zabrac, zeby nad tym popracowac.

wola człowieka jest jego niebem

przez Agulek35 29 sie 2010, 17:52
Hmm.Nie czuję się wariatką,czuję się inna.Pewne sytuacje w moim życiu spowodowały że cierpię na depresję,że czuję się zagubiona w tym świecie dlatego zawsze jestem gdzieś obok, w cieniu.Unikam tłumu...poza pracą oczywiscie bo tam niestety jestemm zmuszona do obcowania z ludżmi,wtedy zakładam maskę twardzielki...a gdy jestem już sama jestem sobą.
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.

przez nnn 29 sie 2010, 18:29
inna znaczy varii
nnn

Sortuj wg