czy czujesz sie wariatem?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

czy czujesz sie wariatem?

przez panel 16 lip 2010, 12:33
bycie chorym czesto jest tak odbierane a jak wy to odbieracie. Jak pomylilem dzial prosze o info

Re: czy czujesz sie wariatem?

przez Roberrrto 16 lip 2010, 12:56
Raczej się nie czuję wariatem. No, chyba, że mam atak lęku, niepokoju, ogromnego napięcia i Bóg wie czego jeszcze. Ale to mija, i nie ma nic wspólnego z odbiorem społecznym.
Roberrrto

przez panel 16 lip 2010, 13:00
a moze sie "wtydzisz" swojej choroby ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Roberrrto 16 lip 2010, 13:06
Hmm. Chyba nie, przed nikim specjalnie nie ukrywam. Wstydzę się tego co ona ze mną robi. Ja się w ogóle siebie wstydzę, ale nie łączę tego z chorobą.
Roberrrto

przez panel 16 lip 2010, 13:13
Roberrrto napisał(a):. Wstydzę się tego co ona ze mną robi.

a moze ty podswiadomie chcesz zeby "ona to tobie robila" ?

przez Roberrrto 16 lip 2010, 13:19
Prawie wszyscy tutaj, nieświadomie, do czegoś tych swoich chorób potrzebują. Nie jestem wyjątkiem, więc tak, zapewne podświadomie tego chcę......
Roberrrto

przez panel 16 lip 2010, 13:39
Roberrrto napisał(a):Prawie wszyscy tutaj, nieświadomie, do czegoś tych swoich chorób potrzebują. Nie jestem wyjątkiem, więc tak, zapewne podświadomie tego chcę......

a moze rodzice cie tak traktowali, teraz szukasz tego samego u niej ?

przez Roberrrto 16 lip 2010, 15:02
Rodzice mnie źle traktowali, ja sam siebie teraz źle traktuję, od życia i ludzi spodziewam się mniej więcej tego samego a choroba pełni tu m.in. funkcję ochronną-jestem chory, więc nie muszę się z tym światem- od którego spodziewam się wszystkiego najgorszego-konfrontować.
Czuję się..przeanalizowany... :shock:
Roberrrto

przez *Wiola* 16 lip 2010, 15:04
a rachunek za analizę? , kto zapłaci:P
Moderator

przez Roberrrto 16 lip 2010, 15:19
Hmm... Szukam sponsora... :mrgreen:
Roberrrto

przez brokenwing 16 lip 2010, 15:31
Roberrrto napisał(a):Hmm. Chyba nie, przed nikim specjalnie nie ukrywam. Wstydzę się tego co ona ze mną robi. Ja się w ogóle siebie wstydzę, ale nie łączę tego z chorobą.

Zastanawiam się czy dobrze robisz? Nie łącząc tego z chorobą tzn -wstydzenia się siebie.
Nie jestem autorytetem ,jedynie przypuszczam ,że ocena własnej osoby ...Bardzo mocno wpływa na nasz stan psychiczny. Co za tym idzie ? Zaburzenia nerwice etc.
brokenwing

przez Roberrrto 16 lip 2010, 18:52
Masz racje Brokenwing, oczywiście, że ma wpływ. Negatywny obraz siebie, niskie poczucie wartości, czy poczucie gorszości to elementy choroby-jej przyczyny, albo skutki (można się pozastanawiać). Mnie chodziło o to, że się nie wstydzę choroby jako takiej, łatki ''wariata'', że jak wchodzę do psychiatry to się nie zastanawiam co sobie ludzie pomyślą i generalnie nie ukrywam faktu, że mam nerwicę. To chciałem powiedzieć, ale mi troszkę nie wyszło :D
Roberrrto

przez brokenwing 17 lip 2010, 00:02
Roberrrto napisał(a):niskie poczucie wartości, czy poczucie gorszości to elementy choroby-jej przyczyny, albo skutki (można się pozastanawiać).

Nie ukrywam też wstydzę się siebie ...a pytanie czy to przyczyna czy skutek ? Bardzo trafne .
nasza samoocena to filtr na obiektywie ,przez który oglądamy i utrwalamy świat
brokenwing

przez Sorrow 17 lip 2010, 03:50
Nie ma nic złego w poczuciu wstydu. Jest to emocja ważna dla samorozwoju. Gorzej jak ktoś nie zna poczucia wstydu, wtedy może zrobić sporo złych rzeczy i nawet nie czuć potrzeby poprawy.

Sortuj wg