Antypsychiatria

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Antypsychiatria

przez nomorewords43 28 lip 2013, 18:31
Z tego, co widziałem to antypsychiatria trafnie punktuje bezsensy i przekręty psychiatrii, a mafia farmaceutyczno-psychiatryczna nie czuje się zobowiązana do polemiki z ich merytorycznymi zarzutami. Woli opłacać trolle, które plują na antypsychiatrie. Co nie zmienia faktu, że mimo poprawnych diagnoz błędów i przekrętów psychiatrii antypsychiatria nie wypracowała spójnej koncepcji terapii wszelkich schorzeń psychicznych, wobec czego można powiedzieć, że chcą dobrze, ale mają braki w szczegółach. I nie są receptą na całe zło. Ja się psychiką zajmuję hobbystycznie i moje koncepcje są na razie niespójne, ale uważam, że trzeba połączyć wszelkie dobre strony filozofii antypsychiatrów i te elementy psychiatrii, które się sprawdzają i których jeszcze nie potrafimy zastąpić lepszymi rozwiązaniami. Warto poznać obie strony i samodzielnie odpowiadać za swoje zdrowie psychiczne.
nomorewords43

Antypsychiatria

przez deader 28 lip 2013, 18:55
Każda dziedzina ma swoją "anty-dziedzinę". Lewicowcy - prawicowców; teiści - antyteistów; psychiatria - antypsychiatrię... Nie mam nic przeciwko jakiemukolwiek ruchowi, dopóki nie przekracza granicy dobrego smaku i nie wcina się w wolność innego człowieka. Dla mnie antypsychiatria to stek bzdur, jak najbardziej popieram farmakologiczne leczenie zaburzeń umysłowych, przetestowałem na sobie i u mnie się sprawdza. Jak ktoś sobie chce leczyć depresję akupunkturą to niech sobie leczy, ale robienie jakichś wielkich kampanii przeciwko koncernom farmaceutycznym czy "akcje uświadamiające" o "szkodliwości psychiatrii" to już dla mnie przesada. Ja jestem "za" psychiatrią, ale daleki jestem od tego żeby każdego przymusowo faszerować Prozakiem (przy czym umówmy się że np. nieleczeni schizofrenicy niebezpieczni dla otoczenia to inna bajka). To tak jak z jedzeniem mięsa - ja jem, lubię, niektórzy nie jedzą, nie lubią. Spoko - takich wegetarian szanuję. Ale wegetarian "z misją", twierdzących że spożywanie mięsa jest fe i szkodliwe - nie znoszę z całego serca, bo rozpowszechniają często zwykłe kłamstwa. Tak samo nie znosiłbym ruchu twierdzącego że dieta powinna się składać wyłącznie z mięsa, mówiąc że samo mięso to samo zdrowie.

Niestety dla każdego co innego może dać pozytywne rezultaty i najlepszym wyjściem byłoby osobiste sprawdzenie czy psychiatria nam pasuje czy nie, czy mięso nam pasuje czy nie, i tak dalej...
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Antypsychiatria

przez zujzuj 06 mar 2014, 17:48
http://www.papilot.pl/paznokcie/3802/Po ... nokci.html

leki przeciwpsychotyczna na obgryzanie paznokci:)...Szukam sposobu żeby odbudować paznokcie bo je obgryzam...ale na taki hardcore nie wpadłem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg