Sny

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Sny

przez WreX 19 kwi 2010, 15:25
Witam wszystkich serdecznie chciałbym zapytać co mogą oznaczać sny ... a konkretnie sny w których np ja zabijam kogoś i nie jest to pierwszy taki sen, na początku gdy się zaczęły po pierwszym "zabójstwie" (gineli raczej ludzie którzy w jakis sposób zasługiwali na to lub mi zagrażali, ale nie jestem określić czy zawsze ale z tego co pamiętam) odczuwałem w śnie wyrzuty i strach w następnym strach aż w końcu nic tak jak by rutyna z licznikiem ofiar i to jest tak jak by kontynuacja bo w śnie pamiętam mniej więcej że już to robilem (z poprzednich snow) i ile mam ofiar na koncie. Ostatnio jest tak że najpierw rzucam czymś lub strzelam i nie trafiam i przechodze do noża i albo podżynam gardło albo dzgam w okolicach serca i tętnicy szyjnej i tu moje pytanie co to może oznaczac ?

Re: Sny

przez miniSD 24 kwi 2010, 13:53
Jak na mnie, jesteś uzależniony od jakiejś grupy osób od której próbujesz się uwolnić, dlatego zabijasz we śnie. Tak na pierwszy rzut oka :mrgreen:
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

przez Goldielocks 24 kwi 2010, 15:12
"Normalne" myśli jak na NN... Nie wiem czy na nią cierpisz, ale tak to właśnie jest. Sny jako niekontrolowane projekcje naszej podświadomości, pokazują choć niedosłownie, nasze bolączki i problemy.

Z tego co wiem - od specjalisty - takie obrazy pojawiają się, kiedy człowiek ma w sobie ogromne pokłady stłumionej agresji wobec otoczenia.
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez WreX 24 kwi 2010, 18:51
z agresja sie zgodze, ale oczywiscie mam pod kontrola ją co do teorii miniSD jest to dość durna interpretacja snu z "sennikow" ktore mozna znalesc w internecie poza tym grupa osob ktore zabijam we snie jest mi obca nie sa to moi znajomi wiec odpada, i co oznacza skrot "NN"

przez Goldielocks 24 kwi 2010, 19:44
WreX - NN - to skrót od nerwicy natręctw (inaczej zaburzenie obsesyjno - kompulsyjne).

BTW - są rzeczy, których nie mamy pod kontrolą, dajmy na to nasza psychika. Bo jakby tak było, to istnienie nerwicy musiałoby zostać zanegowane.

Obca grupa - agresja skierowana w kierunku społeczeństwa. Chociaż, ja amator w tym zakresie, w gruncie rzeczy nie powinnam wysnuwać daleko idących teorii. :D Najlepiej scharakteryzuj swój sen psychologowi.

A co do senników to... czytuję. :oops: Interesuje się symboliką i ogólnie jestem trochę nawiedzona. :mrgreen:
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

przez WreX 24 kwi 2010, 21:24
nie uważam moich snów za rzecz o której mogę powiedzieć psychologowi poza tym do niego przychodzi się z problemem ja takowego nie mam ;]
co do kontrolowania psychiki większością idzie pokierować ale fakt są rzeczy które od nas nie zależą
agresja do społeczeństwa ? hmm ależ oczywiście że tak ;)
a senniki uważam za wolną interpretacje równie dobrze można się spytać babci co o tym sądzi jej teoria bedzie równie prawdopodobna do tej z sennika ;]

przez Goldielocks 25 kwi 2010, 08:38
Nie uważam, żebyś nie mógł swojego snu przedstawić u psychologa.

Skoro nie masz problemu, to co robisz na tym forum? ;)

Psychiką nie da się kierować, no może ewentualnie szeregiem wyuczonych zachowań, które sami świadomie stworzyliśmy.

Może czujesz się wyobcowany wśród ludzi, a żal i smutek, często przeradza się w agresję...

Sennik - a ja i tak będę czytać ehehehe :mrgreen: . Pozdrawiam :smile:

przez WreX 25 kwi 2010, 11:11
"Skoro nie masz problemu, to co robisz na tym forum?" pytam co mogą oznaczać takie sny ;]

"Może czujesz się wyobcowany wśród ludzi, a żal i smutek, często przeradza się w agresję... " czemu żal i smutek ? fakt na pewno się różnie od dzisiejszego pojęcia normalności ale nie jest mi żal że upadam tak nisko jak oni ;]

przez Goldielocks 25 kwi 2010, 12:13
WreX napisał(a):nie uważam moich snów za rzecz o której mogę powiedzieć psychologowi poza tym do niego przychodzi się z problemem ja takowego nie mam ;]

Z konstrukcji zdania wynika co innego. :P

No to nie wiem - ale mordowanie w śnie ludzi, to chyba nie wyraz sympatii dla nich, ot co. :mrgreen:

przez WreX 25 kwi 2010, 13:04
no nie jest i ja o tym wiem bez snow, ale wątpię aby przez to śniła mi się masowa eksterminacja rasy ludzkiej ;]

Sortuj wg