Pisanie newsów o sobie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Pisanie newsów o sobie

przez muras 24 lut 2010, 01:56
Proszę o napisanie czy zdarza się, że osoby zmagające się z problemami lubią/pomaga im pisanie newsów dotyczących swojego samobójstwa? Chodzi mi o zwykły (niekoniecznie krótki) tekst napisany w notatniku z informacją, że w dniu tym i tym zabił się ... powodem targnięcia się na własne życie prawdopodobnie była... itd. (tak jak na stronach piszą). Dodatkowo wymyślone przez siebie komentarze internautów pod tym "artykułem" (zarówno te w których ktoś współczuje rodzinie jak i te niesłuszne moim zdaniem typu "co za tchórz" etc.). Czy takie zachowanie ma swoją nazwę? I czy faktycznie dzięki temu ktoś może poczuć się lepiej? Nie wiem czy mam chociaż trochę racji, ale może jest to jakaś alternatywa dla np. cięcia się?

Re: Pisanie newsów o sobie

przez bunny_wrrr 24 lut 2010, 03:01
no wg mnie to jest jakas forma autoagresji
jako samopoczuciopolepszacz dziala zdaje sie tak jak 'typowa' autoagresja na krotka mete i moze skrywac 'podskorne' problemy
tak czy siak to zagadnienie dla specjalisty
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez Majster 24 lut 2010, 09:59
muras napisał(a): Chodzi mi o zwykły (niekoniecznie krótki) tekst napisany w notatniku
W jakim notatniku? Dla mnie notatnik to taki gruby zeszyt jaki sie trzyma w domu na polce albo pod łózkiem.
muras napisał(a): z informacją, że w dniu tym i tym zabił się ... powodem targnięcia się na własne życie prawdopodobnie była... itd.
Podaj jakis powod, zobaczymy co sie kreci w Twojej glowie.
muras napisał(a): (tak jak na stronach piszą).
Na jakich stronach?
muras napisał(a): Dodatkowo wymyślone przez siebie komentarze internautów pod tym "artykułem"
A wiec to nie papierowy notatnik? Masz na mysli jakiegos bloga?
muras napisał(a): Czy takie zachowanie ma swoją nazwę? I czy faktycznie dzięki temu ktoś może poczuć się lepiej? Nie wiem czy mam chociaż trochę racji, ale może jest to jakaś alternatywa dla np. cięcia się?
To nie jest zadna alternatywa, tylko inna forma autoagresji. Wyobraz sobie, ze stworzysz takie internetowe "dzieło", obejrzy to kilka osob, zalozmy nawet, ze jakies rzeczywiste komenty tam sie pojawią, a potem nagle dojdzie do ujawnienia Twojej tozsamosci (nikt w sieci nie jest anonimowy, to mit) i jacys Twoi znajomi, koledzy, niekoniecznie przychylni Ci ludzie beda te komentarze kontynuowac w realu, jak myslisz? Ulatwi Ci to zycie? Bedzie Ci fajnie jak wiekszosc ludzi z Twojego otoczenia bedzie sie z Ciebie nabijać? Co chcesz w ten sposob osiagnac?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bliksa 24 lut 2010, 10:02
w podobnej tematyce napiszę, ze jak mi kiedys psycholog kazała siebie narysowac za 10 lat, to narysowałam grób.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez muras 24 lut 2010, 16:27
A co tu jest Majster do rozumienia? Oczywiście, że chodziło mi o ten komputerowy notatnik. Osoba dodałaby news odnośnie swojego rzekomego samobójstwa, zapisała jako plik.txt i zachowała go tylko dla siebie, nigdzie nie umieszczała. Nie wiedziałem tylko czy to faktycznie osobom zmagających się z problemami pomaga.

przez linka 24 lut 2010, 16:54
muras, ja też do końca nie wiem o co ci chodzi....pierwsze słyszę, żeby pisanie, że niby umarłam miało mi w jakikolwiek sposób pomóc...... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 24 lut 2010, 17:32
jak ktoś chce popełnic samobójstwo, to je popełnia, a nie zostawia raczej po sobie plików .txt z podanymi przyczynami.......................
paradoksy

przez Majster 24 lut 2010, 17:42
muras napisał(a):A co tu jest Majster do rozumienia? Oczywiście, że chodziło mi o ten komputerowy notatnik. Osoba dodałaby news odnośnie swojego rzekomego samobójstwa, zapisała jako plik.txt i zachowała go tylko dla siebie, nigdzie nie umieszczała.
W takim razie po co? I w jakim trybie to napisze? Dokonanym czy niedokonanym? No i niby jak to mialoby pomagac? Czytasz to sobie i sie nad soba uzalasz? Wyobrazasz sobie ze ktos to potem czyta i sie zalamuje? A moze jednak komus to pokazesz, niby przypadkiem? To juz szantaz, czy jeszcze nie?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez bliksa 24 lut 2010, 17:43
nie wiem o co kaman w tym temacie :roll:
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez Majster 24 lut 2010, 17:50
Zdaje sie ze wlasnie nikt nie wie z autorem wlacznie..

przez muras 24 lut 2010, 17:52
Aha, bo wydawało mi się, że może jednak są tacy ludzie, którym to w jakiś sposób pomaga - takie pisanie wymyślonych newsów na swój temat (tylko dla siebie), tak jakby to oni byli dziennikarzem z gazety i w formie internetowego artykułu napisali o samobójstwie, z tytułem, treścią itd. (choć tak naprawdę wszystko to o czym napisali miałoby dotyczyć ich). Czyli w skrócie chodziło mi to, że osoba wymyślająca ten tekst jest zarówno ofiarą jak i dziennikarzem opisującym całe zdarzenie. Może jednak są tacy ludzie? Bo przecież wielu na pewno wyobrażało sobie np. własny pogrzeb, ale żeby pisać o tym co mówiłem, to nie wiem. Inaczej nie potrafię tego opisać.

przez linka 24 lut 2010, 17:54
:shock:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez muras 24 lut 2010, 17:56
linka napisał(a)::shock:

:?:

przez Majster 24 lut 2010, 17:56
Na swiecie jest milion (a moze i wiecej) pisarzy wymyslajacych niestworzone historie, sf, sensacyjne, ckliwe romansidla, szpiegowskie itd. Miales na mysli cos takiego?

Sortuj wg