Lepszy Pan Psycholog czy Pani psycholog?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Lepszy Pan Psycholog czy Pani psycholog?

przez soulfly89 14 lut 2010, 22:40
ja na pierwszy rzut poszłam prosto do psychiatry, bo miałam napad tak złego nastroju i straciłam panowanie nad sobą do tego stopnia że mnie to przerażało... ale teraz psychiatra skierował mnie do psychologa i sam zapytał czy wolę panią czy pana. mi w sumie było wszystko jedno, ale kazał mi się zastanowić z kim w życiu się lepiej dogaduję, z kim lubię przebywać i czy miałam lepsze porozumienie z ojcem czy z matką. wybrałam faceta bo jakoś zawsze płeć męska wydaje mi się bardziej konkretna i łatwiej się domyślić o co im chodzi :) a często nie trzeba się domyślać bo mężczyźni to mówią - z kobietami bywa kłopot, wiem po sobie :roll:

na razie sama nie wiem z kim miałam problem więc nawet ciężko by mi było wybrać biorąc pod uwagę moje przeżycia... ale to cenna rada na przyszłość :)

Po za tym ja nie mam zamiaru rozgrzebywać "śmieci" (brzydkie słowo )

zawodnik17, ja też jestem przed "terapią" i właśnie tego rozgrzebywania się boję najbardziej, ale wydaje mi się że bez tego właśnie nie można sobie pomóc! trzeba się kiedyś skonfrontować z tym co nas boli, co nas męczy i co byśmy najchętniej zapomnieli...

przez zawodnik17 15 lut 2010, 13:35
ja z nikim się nie dogaduję....

Nie wiem teraz już w sumie kogo wybrać. Tzn wstępnie jestem umówiony z kobietą ale mam skierowanie i mogę wybrać innego(faceta) ponieważ znalazłem inną przychodnię.

przez polakita 15 lut 2010, 13:39
zawodnik17, jeśli są państwowo to pójdź do obydwu, i potem zobaczysz kto ci bardziej pasuje! Myślę że też ważne kto jest lepszym specjalistą po prostu, kto jest lepszym psychologiem (bo niestety z tym bywa różnie), i nie da się inaczej sprawdzić niż po prostu pójść i ich poznać, ewentualnie możesz spróbować poczytać coś o nich na internecie jeśli znajdziesz.
polakita

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zawodnik17 15 lut 2010, 14:42
nom właśnie żeby iść na państwowy w mojej okolicy trzeba mieć skierowanie (dwóch skierowań nie dostanę)..... :-|

przez BladeM 15 lut 2010, 16:07
Nie wiem jak to wyglada w polskich kasach chorych. U nas jest tak ze mozesz isc do psychologa i nawet po 5 wizycie zmienic na innego. Bo terapia z psychologiem ktory jest nam tak poprostu, po ludzku niesympatyczny (co nie ma zwiazku z jego umiejetnosciami) nie ma sensu i zostanie terapia bez skutkow.

Dlatego sprobuj. Tak jak czytalam twoja historie i czego sie obawiasz i jakich odpowiedzi szukasz. Moja rada idz do kobiety. Z psychologiem nie bierze sie slubu mozna zawsze zmienic jesli nie odpowiada.
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

przez silny6 17 lut 2010, 01:56
Nie chodzi o panią czy pana psychologa tylko o dobrego specjalistę,który pomorze nam w rozwiązaniu naszych problemów,kłopotów.
Trzeba po prostu trafić na odpowiedniego lekarza,który się weźmie za bary z chorobą i nam w jakiś sposób pomorze.A reszta zależy od nas samych.

przez soulfly89 18 lut 2010, 00:32
Można dostać dwa skierowania, tylko nie na raz :) Spróbujesz pierwszego psychologa, a jeśli po kilku wizytach nie złapiesz kontaktu to możesz pójść do rodzinnego i powiedzieć że Ci się skierowanie przeterminowało (bo jest ważne tylko 30 dni) i że potrzebujesz nowe albo po prostu powiedzieć że wolisz pójść do innego lekarza i chcesz skierowanie. Lekarze są do tego przyzwyczajeni, ja mam nawet wrażenie że rodzinni nic nie robią innego tylko wypisują papierki i czasem mi ich szkoda...

Ja kiedyś chodziłam w podobnym czasie do 3 alergologów i bez problemu dostawałam zawsze skierowania, więc myślę że powinno być podobnie z psychologiem.

I nie martw się - zaczynasz coś robić żeby poczuć się lepiej i to samo w sobie już jest pozytywne :) oby tak dalej! Trzymam kciuki.

Sortuj wg