Lepszy Pan Psycholog czy Pani psycholog?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Lepszy Pan Psycholog czy Pani psycholog?

przez zawodnik17 13 lut 2010, 12:49
Witam
Ostatnio się zapisałem do psychologa(kobieta) ponieważ w okolicy brak wyboru dużego na NFZ .... Chciałem się dowiedzieć czy zazwyczaj są lepsi psychologowie Panie czy Panowie? Oczywiście dla mężczyzny....

pozdrawiam

Re: Lepszy Pan Psycholog czy Pani psycholog?

przez solipsea 13 lut 2010, 13:37
Wydaje mi się, że płeć nie gra tu żadnej roli. Liczy się przede wszystkim profesjonalizm. :D
solipsea

przez zawodnik17 13 lut 2010, 13:59
J4E napisał(a):No nie wiem, mi np. trudniej byłoby otworzyć się przed facetem, bo wychowywałem się bez ojca. Tak mam i nie jestem w stanie tego zmienić :]
Według mnie to zalezy od indywidualnych upodobań ^^ (Bez skojarzeń)

Ja mam ojca ale on mnie nie wychowywał i wie o mnie bardzo mało. Radzę Tobie poszukać prawdziwego mężczyzny-ja jeszcze nie znalazłem..... (nie chodzi o psychologa w tym przypadku) ogólnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zawodnik17 13 lut 2010, 14:42
też tak uważam... że ciężko... Kobietą łatwiej znaleźć kobiecy wzorzec.
Ja teraz sobie kupiłem książkę "Dzikie serce Tęsknoty męskiej duszy" tam jest to ładnie napisane :) jeszcze nie czytałem ale podobno pomaga.

przez betty_boo 13 lut 2010, 19:35
podobno dla kobiety lepsza jest kobieta terapeuta a dla męzczyny męzczyzna...chociąz, jak zawsze sa od reguły wyjątki i często w zalezności od rodzaju problemów lepiej jest dobuerac płeć terapeuty, np.jesli miałam problem z ojcem lub mężem to lepiej go prezpracowac z mężczyzną - tak mówiła mi koleżanka psychiatra

przez fobia 13 lut 2010, 21:30
chodziłam i do pana i do pani i w sumie może to za mało do porównania ,ale jakoś lepiej mi było otworzyć się przed panem

przez BladeM 13 lut 2010, 21:43
Jesli chodzi o pytanie Autora. Wiem z doswiadczenia ze wieksze postepy robi sie z ta plcia z ktora mialo sie problem.

Np. ja mialam problem z mama i jakos nie moglam sie identyfikowac z kobietami. Do ostatniej terapie wybieralam zawsze faceta bo jakos tak mniej emocjonalnie to przechodzilam.

Teraz po tylu latach wybralam swiadomie kobiete aby zrozumiec konflikt z matka aby modz nad soba pracowac. I jak tak na moje postepy patrze to byla to niesamowicie dobra dezyzja.

A wiec moge powiedziec:

Miales problem z mama, ciotka , babacia, pierwsze dziewczyna ...wybierz kobiete

miales problem z ojcem, dziadkiem wujkiem ...wybierz faceta.

No i przedewszystkim poraz kolejny. Terapeuter jest tak dobry jak wielka jest twoja wola aby zrozumiec, cos zmienic, sie otworzyc i przyjac pomóc.

Bo jesli tak nie jest, to obojetnie czy kobieta, czy facet, czy mlody psycholog czy profesor z olbrzymim starzem pracy i masa doswiadczen...nie beda w stanie nic pomóc. Im wieksza twoja motywacja aby sie leczyc, aby zmienic cos w swoim zyciu , aby zrozumiec siebie , tym latwiej i tym produktywniej bedzie psycholog mogl ci pomóc.

Pozdrawiam

pomóc - pomagac -dop. paradoksy
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

przez zawodnik17 13 lut 2010, 23:27
ja mam problem z samym sobą głównie... :)
a jeśli miałbym patrzeć na to czy mam problem z dogadywaniem się -mężczyźni czy kobiety to wyjdzie to podwójnie :) czyli to i to.

przez BladeM 13 lut 2010, 23:33
Komu z rodzicow bardziej sie zwierzales? Jesli moge zapytac na czym polega twoj problem ze soba?
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

przez zawodnik17 13 lut 2010, 23:46
nikomu się nie zwierzałem. Tylko koleżance z internetu.... tylko net.

co mi jest-> http://abcdepresja.pl/pytania/co-jest-nie-tak-ze-mna

przez BladeM 14 lut 2010, 00:09
Nie chce sie zabardzo zaglebiac, ale jesli mial bys szczerze odpowiedziec na pytanie za kim bardziej bys tesknil za ojcem czy matka to odpowiedz jest odpowiedzia na twoje pytanie.

Lub inaczej jesli bys sie mial identyfikowac z jednym z rodzicow, to byla by to mama czy tata?

przez zawodnik17 14 lut 2010, 00:11
BladeM napisał(a):Nie chce sie zabardzo zaglebiac, ale jesli mial bys szczerze odpowiedziec na pytanie za kim bardziej bys tesknil za ojcem czy matka to odpowiedz jest odpowiedzia na twoje pytanie.

Lub inaczej jesli bys sie mial identyfikowac z jednym z rodzicow, to byla by to mama czy tata?

trudne pytanie-bardzo trudne a niby takie proste... nie wiem...
na pewno za każdym bym tęsknił..

Tak wracając do tematu to czasem mam taką myśl-siara chodzić do psychologa....

przez BladeM 14 lut 2010, 00:24
Jezeli mimo ze pytanie trudne znajdziesz na nie odpowiedz to masz odpowiedz na wybor psychologa.

Trzymam kciuki.

Jestem sama matka mam syna troche starszego od ciebie. Przygladam sie z daleka jego problemom i nie moge pomóc , bo jeszcze dla niego nie czas, boli mnie to jako matke. Chce ci tym powiedziec ze kazda matka (tez twoja) niesamowicie by chciala pomodz jesli sie zwierzysz i otworzysz mamie lub tacie mowiac o swoich problemach. Ja mialam problem z mama i nie mialam tej mozliwosci aby jej sie zwierzyc , porozmawiac. Bylo mi tak bardzo brak jej ciepla i ciepla taty oni cale zycie byli zajeci soba.

Nie wiem jak u ciebie w domu. Ale moge ci dac gwarancje ze zrobienie kroku w strone matki lub ojca i poprostu sie wygadanie, i poczucie sie byc zrozumianym, moze ci niesamowiecie pomóc.

Bardzo pozytywne jest ze w twoim wieku jestes na tyle dojzaly ze wiesz ze potrzebujesz i ze szukasz pomocy. Twoje zycie bedzie jeszcze piekne. A masz go jeszcze tyle przed soba. I zyj kazdy dzien, zachlystujac sie nim. I moge ci powiedziec, nie wiem czy ci to cos da, ja doswiadczylam bardzo ciezkich dni w moim zyciu wiele krzywdy i bolu, ale mimo tego zycie jest piekne. Kazdy usmiech kazda lza sa tak cenne. Te pytania ktore se zadejsz zwiazane z przyszloscia. Uwierz ze w momencie jak bedziesz kiedys wlasne dziecko trzymal te pierwsze sekundy zycia w ramionach, te sekundy dadza ci odpowiedzi na twoje pytania, ktore dzis cie mecza.

Pozdrawiam

przez zawodnik17 14 lut 2010, 00:50
BladeM-dzięki za słowa wsparcia :). Uważam, że z rodzicami sobie nie porozmawiam. Kiedyś byłem bardzo nerwowy i stwierdzili, że to pewnie przez to że czegoś nie mam itp. Po za tym ja nie mam zamiaru rozgrzebywać "śmieci" (brzydkie słowo )

Sortuj wg