Depresja, lęki, nerwice jako objawy rozwoju osobowości...

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Depresja, lęki, nerwice jako objawy rozwoju osobowości...

przez joanna5 21 sty 2010, 21:15
Monika1974-oczywiscie,ze zaczyna sie najpierw dla samego siebie,prowadzenie dziennika uczuc daje mozliwosc "kontroli" rozwoju emocjonalnego,poza tym studiowanie ksiazek prof,K.Dabrowskiego,nie trzeba byc wielkim artysta by byc tworczym.joanna5

przez *Monika* 21 sty 2010, 21:46
joanno5

Masz rację z tą twórczoscią. Chcę czegoś spróbować. Jeszcze nie mam pomysłu. Chciałabym,żeby sie coś urodziło, coś co mnie porwie, odciąży psychicznie.
A Ty mnie poprostu zadziwiasz. Doczytałam się w jakimś poście,że studiujesz starogrekę:-) No, no , no.......ambitna jesteś :-) Fajnie.
Obrazek
Główny Moderator

przez joanna5 21 sty 2010, 22:01
Monika1974-wystarczy byc tworczym w innych sprawach,niekoniecznie trzeba byc uznanym artysta.kazda pasja moze cos wnosic w nasze zycie.czy zycie drugiej osoby,mozesz byc tworczym pedagogiem,tak by cie dzieci zapamietaly do konca zycia,joanna5

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 21 sty 2010, 22:14
joanno5

:-)
Jesteś bardzo pomysłowa :-) Zawsze coś konkretnego napiszesz:-)
MIalam wizję stwoorzenia przedszkola o profilu plastyczno-muzycznym. Niestety legła w gruzach. Może pomyslę o oddziale artystycznym:-)
Nie każdy nauczyciel ma predyspozycje muzyczne czy plastyczne, wydaje mi się,że aby zaszczepić w dziecku zainteresowanie plastyką, muzyką to trzeba miec w sobie to "coś". Nie chce zmuszać nauczycieli do podazania za moimi wizjami. Bo to trzeba czuć. Ale masz rację. MOgę znów zainspirować dzieci z mojej grupy do tej wrażliwosci.
MIałam przerwę ...prawie 3 lata, z racji zmiany charakteru pracy, ale wcześniej........naprawdę moje dzieciaczki odnosiły znaczące sukcesy. Same zdolniachy wychodziły z przedszkola, z mojej grupy. Jednek chlopczyk to nawet kształci sie muzycznie, jego rodzice nie wiedzieli,że on ma jakiekolwiek predyspozycje muzyczne. To takie miłe gdy mnie spotykają na ulicy i dziękują.
Joanno5! Przypomiałaś mi właśnie o moich wcześniejszych osiągnięciach,ż których byłam dumna. Ale mi siebuzia teraz śmieje!
Całusek :-)
Obrazek
Główny Moderator

przez joanna5 22 sty 2010, 00:01
Monika1974.pomaganie ludziom na blogu/forum/ jest tez spelnianiem sie .pisze teraz nowa ksiazke.mam juz 275 stron,mysle,ze bedzie ich duzo.teraz tylko to mnie zajmuje.pozwala zalobe troche lepiej znosic,joanna5

przez *Monika* 22 sty 2010, 00:25
Joanno5

W każdym działaniu widzisz jakiś pozytyw. Takiego dostrzegania też należy się nauczyć. Masz rację joanno5.

A to będzie ksiazka o czym ? Strasznie obszerna! :-) Pewnie tez się ją będzie czytało jak tą, o której wcześniej wspominałam. Ja ją poprostu polknęłam.
Po wypłacie kupię sobie jeszcze inne Twoje ksiażki. Nie wszystkie, ale w każdym miesiącu jakąś. Bo chcę sobie kupic też coś prof. K. Dąbrowskiego.
Na początku miesiaca zaszalałam, kupiłam razem z Twoją 3. Muszę dac na wstrzymanie ;-)
Obrazek
Główny Moderator

przez joanna5 22 sty 2010, 00:33
Monika1974.milosc,przyjazn sa bardzo tworcze,tylko to nie moga byc toksyczne zwiazki,joanna5

[Dodane po edycji:]

Monika1974-jeszcze nie wiem kiedy skoncze ksiazke,codziennie srednio pisze 10 stron.a potem wydawca ja wyda ale w jakim czasie,trudno przewidziec,wytrwalosci i cierpliwosci,joanna5

przez *Monika* 22 sty 2010, 00:42
joanno5

Fajnie,ze masz taką wenę twórczą. Jestem ciekawa o czym ona będzie :-)
Obrazek
Główny Moderator

przez joanna5 22 sty 2010, 01:07
boga tak bardzo w wasze zycie nie mieszajcie,macie wolna wole i kazdy sam wybiera swoje zycie,szczescie czy chorobe,joanna5

Monika1974=nigdy nie zdradzam przed drukiem tajemnicy o czym pisze,bedzie wydana to jak zechcesz to przeczytasz,joanna5

przez *Monika* 22 sty 2010, 18:28
joanno5

Jak skończysz...to chociaz sie pochwal kiedy ją będziesz wydawała. :-)
Obrazek
Główny Moderator

przez joanna5 23 sty 2010, 16:57
Monika1974-wejdz na moj profil,dowiesz sie wiecej,joanna5

pochwale sie dopiero,kiedy bedzie w ksiegarniach,joanna5

przez mp1 02 lut 2010, 03:26
z dyskusji można wynieść wniosek "zacznij robić coś co sprawia Ci choćby małą przyjemność najpierw dla siebie"
mp1

przez joanna5 23 lut 2010, 22:33
samo istnienie tutaj moze byc rozwojowe,jezeli trafi sie na wlasna pasje

przez Lariana2 30 mar 2010, 20:22
Monika1974 napisał(a):Lariano 2!

Wczoraj kupilam 2 ksiazki Anthonego De Mello, ale szukam Anselma gruna Nie zapominaj o tym co najlepsze.Sa to rozwazania na kazdy dzien roku. Przeczytalam ja 2 razy.Pozyczylam ja. Chcialabym ja miec w domu, ale to graniczy z cudem, nigdzie jej niema, nawet na allegro, poprostu zakonczona produkcja nakladu.

A ten Santorski? Jaki tytul?

Jutro ide odebrac z ksiegarni ksiazke "Pokonac lęk"

Przepraszam Moniko ,ze dopiero teraz odpisuje ale nie siedze tu na forum raczej..
Anselm Grun bardzo świetna ksiazka -50 aniołów na cały rok. Za każdym razem jak otworze ( a robie to rzadko ,zeby były erfekty) wyskoczy mi charakterystyka takiego aniola jakiego potrzebuje .Serio!
Jacek Santorski- jak zyc na tym świecie i nie zwariować. Ten autor ma swoje wydawnictwo ale nie wszystkie ksiazki sa godne uwagi z jego wyd..
Też mam de Mello 2 ksiazki. Na płycie mam jego wszystkie mogę ci wysłac (jak je znajde ) jesli chcesz..
https://mojeinteligo.pl/konkurs/index.php5?id=praca&wid=1028#
https://mojeinteligo.pl/konkurs/index.p ... a&wid=1028

Sortuj wg