Ile godzin snu potrzebuje zdrowy człowiek?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Ile godzin snu potrzebuje zdrowy człowiek?

przez fantasa 10 sty 2010, 22:32
Ja gdzies czytalam, ze da vinci spał 4 razy po 15 minut. Ciezko w to uwierzyć

przez mp1 18 sty 2010, 03:25
zdrowy, ale z depresją ;) może potrzebować trochę więcej niż 6 godzin ;)
ale czytałem w ostatnich "wysokich obcasach" o Pani, która płynęła dookoła świata, i spała maksymalnie na morzu 2,5 godziny i wygląda na zdrową :)
mp1

przez szukajacy 21 sty 2010, 08:54
Mi lekarz powiedzial, ze nalezy spac tyle, aby w ciagu dnia nie byc marudnym;) W każdym przypadku może to być indywidualne: jedni będą do tego potrzebować 5 godzin, a inni 8. Poza tym należy wziąć jeszcze poprawkę na porę roku: w lecie gdy jest jasno chce się nam spać mniej niż w zimie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ciśnieniowiec 02 lut 2010, 09:24
Trochę odświeżę temat :P mi od zawsze najlepiej służy spanie ok7h na dobę. Ciężko mi się wtedy podnieść, ale cały dzień mam energię. Gdy śpię krócej lub dłużej chodzę zamulony. Przez ładnych kilka lat pracowałem na trzy zmiany i musiałem się przystosować do wstawania np o 4:30rano albo do nocnej zmiany. Obecnie jestem całkowicie rozmontowany. Dzisiaj nie spałem całą noc i nie chce mi się spać. Wczoraj z kolei spałem od 7 do 16. Od dłuższego czasu nieskutecznie próbuję nastawić mój zegar biologiczny. Niestety póki co z mizernym skutkiem...

Sortuj wg