Czy pomoc psychologa zawsze jest skuteczna?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Czy pomoc psychologa zawsze jest skuteczna?

przez Mister94 27 wrz 2009, 10:19
Witam
Jestem autorek wątku prosze-o-pomoc-dosy-pilna-i-m-cz-ca-sprawa-t17364.html
No i tak sobie myśle co bedzie jak psycholog mi nie pomoże, co wtedy? Czy wam zawsze psycholog i/lub psychoterapia pomaga?

Re: Czy pomoc psychologa zawsze jest skuteczna?

przez ewap99 27 wrz 2009, 11:28
Znam wielu ludzi na terapiach również takich którzy po kończonej terapii...zaczynali następną i następną lub podczas zmieniali psychologów.Terapia to trudny proces wiem o czym piszę bo sama jestem na terapii Mysle ze powody niepowodzen w terapii sa 2 1 to to ze nie pasuje nam osoba psychologa jej sposób prowadzenia terapii to ie ze umiemy go zaakceptowac i zaufac i druga sprawa nie przykładamy sie do terapii nie wspołpracujemy mowienie o problemach w koncu osobie obcej nie jest łatwe ale musimy zdac sobie sprawe z tego ze my nie robimuy tego dla psychologa tylko dla siebie i to od nas zalezy jak wykorzystamy czas.Gdy przyjdziemy na terapie i powiemy ze mamy problem ale nie wyjasnimy jaki...czy nie dopuscimy do istoty sprawy wtedy nik nie jest w stanie nam pomoc wiec przede wszystkim szczerosc ,nawet jesli nam sie nie podoba terapeuta czy jego zachowanie mowmy o tym mamy do tego prawo :smile: takie jest moje zdanie
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

przez Mafju88 30 wrz 2009, 00:30
Jeśli zaufasz terapeucie, będziesz chciał nad sobą ciężko pracować i miał cierpliwość do terapii to raczej nie ma szans, żeby nie było efektów. To Ty nad sobą pracujesz a terapeuta Cie kieruje, także zamiast oczekiwać zbyt wiele od terapeuty najpierw musisz zacząć oczekiwać wiele od siebie. Ale w pełni zrozumiesz sens tego powiedzenia na terapii ;)

Powodzenia i pozdrawiam
I'll be where the eagles flying higher and higher

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Babooshka 30 wrz 2009, 09:45
nic dodac nic ująć :lol:
dobra robota ewap99 i Majfu88

przez wiejskifilozof 09 paź 2010, 13:25
Powiem za siebie , mnie pomaga . Każdy z nas jest inny, mnie pani Beata dużo pomogła . Teraz jesteśmy na stopie prawie koleżeńskiej i dzięki niej czuję się lepiej . :lol:

przez A->+12 ° 59` 3``<-O 13 paź 2010, 07:09
IMO
Przynajmniej połowa psychologów to konowały. Poszli na studia, bo akurat ten kierunek był modny. Studia psychologiczne bardzo łatwo jest skończyc <- zwłaszcza jak się ma znajomości.
Dobry psycholog ZAWSZE będzie potrafił trafic do pacjenta, gdy ten będzie chciał coś w swoim życiu zmienic. Pacjenci to jednostki indywidualne i nie ma jednego podręcznikowego sposobu na to aby wkraśc się w ich psychikę z chęcią niesienia pomocy. Tylko dobry psycholog o tym wie i nie kieruje się podczas terapii wiedzą wyuczoną, ale tzw. instynktem psychologicznym(zwłaszcza w początkowej fazie poznawczej), którego nie nabywa się na studiach.
Jeśli pacjent dojrzał do zmian dobry psycholog będzie o tym wiedział i bez problemu dobierze odpowiednie techniki naprawcze(skuteczne na miarę możliwości pacjenta i stopnia zaawansowania zaburzenia).
...Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy...
...Jeżeli chcesz być kimś, stań się najpierw człowiekiem...

przez luciana 18 lis 2010, 17:30
Chyba nigdy nie byłeś na studiach mój drogi i nie wiesz jak wiele trzeba czytać, uczyć się ile trzeba pracy włożyć w to żeby je skończyć... Nie zdajesz sobie sprawy jak trudne są praktyki na takich studiach, jak wysyłają cię do pracy z ludźmi ze wszelkimi schorzeniami. A najlepsze są te znajomości... ty chyba życia wogóle nie znasz. Na UJ w Krakowie jest 5 osób na miejsce i przyjmują tylko powyżej 4,75 średniej ocen. Czyli świadectwo z paskiem to mało. Śmieszny jesteś, jak skończysz jakieś studia to daj znać tylko żebyś miał minimum mgr bo wydaje mi się, że dopiero wtedy pojmiesz o co chodzi.

przez harpagan83 18 lis 2010, 17:32
pomoc psychologiczna nie zawsze jest skuteczna.
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez linka 18 lis 2010, 17:56
Oczywiście, ze nie zawsze jest skuteczna bo to czy psycholog nam pomoże w około 60% zależy od nas. To my musimy chcieć, pracować nad sobą. Jeśli komuś się wydaje, ze po jednej godzinie terapii tygodniowo nie musi nic więcej robić i wyzdrowieje - to lepiej sobie darować......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez TAO 18 lis 2010, 18:07
Tak jak my wszyscy, psycholog jest tylko i aż człowiekiem.

Każdy lekarz ma swój cmentarz.

Głęboko wierzę i doświadczyłem tego, jeżeli trafia się na terapeutę, który stawia się ponad swojego klienta, to na drzewo z nim. Ale to szybko można wyczuć. Prawdą jest, że wielu facetów (o ile nie wszyscy) nosi w sobie potrzebę bycia guru... chmmm.
Terapeuta guru, który wie wszystko lepiej, nie jest nastawiony na słuchanie. Przy nim trudno jest usłyszeć siebie , a co dopiero poznać siebie i uwierzyć w siebie, a tak naprawdę to chyba o to chodzi, nie?

Dla mnie terapeuta jest od zadawania pytań, których sami nie umiemy sobie zadać. Pytania są po to aby jak najlepiej nawiązać kontakt ze sobą. Czasem szukanie w sobie odpowiedzi na dobrze zadane pytanie potrafi uczynić w życiu człowieka rewolucję.
Właściwie zadane pytanie i próba odpowiedzi na nie potrafi otworzyć bramę do wiedzy, która jest w nas samych, do intuicji, mądrości o jakiej nam się nie śniło...

Moim zdaniem dobry terapeuta słucha i zadaje pytania, słucha odpowiedzi i znów zadaje pytania, i znów słucha odpowiedzi. Potem pyta o wnioski... No i bywa cierpliwy. ;)
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez El Chupacabra 22 lis 2010, 20:48
Mister94,

Psychoterapia nie zawsze jest skuteczna. Sa niestety choroby, na ktore nic nie pomoze. Smutna prawda jest taka, ze ludzi ciezko chorych psychicznie nie terapeutyzuje sie, tylko izoluje od spoleczenstwa i otumania lekami.

wola człowieka jest jego niebem

przez catena 19 gru 2010, 10:03
w niektórych chorobach wystarczy tylko farmakoterapia,
a w niektórych , dodatkowo, potrzebna jest psychoterapia..
pomoc jest skuteczna jesli samemu sie chce....bo sam psycholog niczego nie zmieni,
on może cie nakierowac, a reszta należy do ciebie!
Nigdy nie zapominaj,
że jesteś kimś
wyjątkowym,
podobnie jak
każdy inny
człowiek

przez linka 19 gru 2010, 10:27
catena, powiedziałabym raczej na odwrót....w niektórych przypadkach wystarczy psychoterapia, czasem trzeba dodać lekarstwa.........bo jeszcze nie słyszałam, żeby kogoś leki wyleczyły, lub żeby po braniu leków lepiej poradził sobie z nawrotem......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez catena 19 gru 2010, 17:27
sa choroby psychiczne w , których psychoterapia nic nie pomoże....
tylko faszerowanie garsciami psychotropów codziennie.
daje jakiekolwiek rezultaty...
Nigdy nie zapominaj,
że jesteś kimś
wyjątkowym,
podobnie jak
każdy inny
człowiek

Sortuj wg