TEST - zapraszam do zabawy :)

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Nonenow 04 wrz 2006, 17:35
Moniczko, w wiekszosci testow osobowosci nie ma zadnej matematyki. Nawet nie wiem czy sa takie w ktorych sa jakies lamiglowki (w Catellu i MMPI zdaje sie ze nie ma, a zapewne te bedziesz miala). Sa pewne wskazowki do interpretacji i czesto polega ona na wyliczeniu pewnych skal z ktorych dopiero mozna cos wyciagnac. Nikt nie ma na celu zrobienia Ci krzywdy, choc zapewne kiepski lekarz albo psycholog mogliby zrobic cos mimo woli. A to ze psychiatra posyla Cie do psychologa zeby dowiedziec sie skad u Ciebie takie zaburzenia to przeciez zwykla sprawa. Testy maja jakos naswietlic lekarzowi Twoja psychike i tyle.
Inna sprawa to to, ze jesli nie odpowiada Ci lekarz u ktorego jestes, to mozesz go pozegnac i zmienic na innego.

przez Moniczka 04 wrz 2006, 20:38
Zrobilam w internecie takie testy i wyszlo mi,ze jestem osobowoscia unikajaca i zalezna od innych ludzi...To akurat prawda,ale boje sie,ze zla interpretacja zadziala na moja niekorzysc i lekarze wmowia mi,ze mam urojenia albo jestem osobowoscia schiozotypowa...Tak naprawde nie wiadomo jak odpowiadac w takich testach-tak zle i tak niedobrze :(
Te testy zlecil mi lekarz medycyny psychiatra w przychodni.Chodze tez do prywatnego dr nauk med.,ktory wydal mi oswiadczenie o mojej chorobie (nie moze sie wiec mylic bo to na nim spoczywaja konsekwencje). Ten ostatni smial sie z testow i stwierdzil,ze nic nie wykazuja i nic nie udowadniaja...
Moniczka

przez Moniczka 04 wrz 2006, 20:56
Przejmuje sie,poniewaz slyszalam od ludzi w przychodni,ze im wmawiano straszne rzeczy.Robiono z nich osobowosci prawie schizotypowe a ja poza tym nie bede posmiewiskiem jakichs siksowatych psychologow w przychodni.Doczepia jakas etykietke i pozniej to sie mimowoilnie ciagnie za czlowiekiem do konca zycia.Postanowilam: nie ide na testy!Nie beda mnie oglupiac jakimis durnymi sprawdzianami!Sama wiem,jaka jestem i dlaczego przezywam co przezywam a kolejne sterty lekow i bez tego mi przepisza...
Moniczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez klaw 06 wrz 2006, 00:39
W MMPI są same pytania, w Catellu to nawet nie wiem.Łamigówki są w trochę innych testach i to też zazwyczaj scenki z życia społecznego. Pierwsze słysze o wykresach matematycznych (chyba, ze dla "badacza", ale nie dla badanego). Nonenow ma rację, zeby móc zinterpretować testy najpierw potrzeba wykonac określone obliczenia (to właśnie te "wyznaczniki", które mają na względzie uniknięcie fałszywych interpretacji).
Niestety Moniko musze Ci przyznać rację jeśli chodzi o etykietyzowanie pacjentów w psychiatrii (w psychologii nierzadko też).To dosyć popularne mnożenie diagnoz i kolejnych zaburzeń wcale nie pomaga, tylko wtrąca człowieka w niepotrzebne "szyny" albo rolę kogoś "upośledzonego".
Masz pełne prawo do tego, żeby się na testy nie godzić.

Jestem ciekawa, gdzie (w Internecie) wykonywałaś te testy. Możesz podać stronę?Nie wszystkie testy (jeśli ogóle jakiś) w necie nadają się do diagnozowania osobowości, stąd moja prośba.

Aaaa, zapomniałam napisać, że czym innym jest diagnoza (czyli co Ci dolega) a czym innym źródło - to dlatego jeden lekarz od ręki wydał Ci oświadczenie o stanie zdrowia,a drugi powiedział, że testy wykażą skąd to u Ciebie (co i tak jest dziwne, bo jak już pisałam, test może jedynie pokazać jaką masz konstrukcję psychiczną, a nie wskaże źródła).

pzdr
Klaw

przez beautty 06 wrz 2006, 18:11
cześć Wam,
no to teraz ja:

Paranoid: Moderate
Schizoid: Low
Schizotypal: Moderate
Antisocial: Low
Borderline: Low
Histrionic: High
Narcissistic: Moderate
Avoidant: Moderate
Dependent: Moderate
Obsessive-Compulsive: High

Wychodzi, że jestem kompulsywną histrioniczką z tendencjami narcystycznymi i schizoidalnymi. Fajosko, nie?
Wiele prawdy w tym jest, ale nie wszystko.

Pozdro.

B. :D
"...ona jeszcze nie wierzy, ale juz podejrzewa..."

przez AnnaR 06 wrz 2006, 22:42
Moniczko, może cię trochę uspokoję :) jak ci trochę opowiem o testach.Ukończylam psychologię i z testami mialam już trochę do czynienia.Na ogól nie robi się jednego testu ale kilka ponieważ tylko naiwniak wierzy ślepo testom.wskazują one na pewne style zachowań, pewne ogólne cechy osobowości ale jest to metoda samoopisowa - ty sama w jakiś sposób wypowiadasz się na swój temat więc do interpretacji podchodzi się z pewnym dystansem.z reguly testy stosuje się aby upewnić sie co do pewnych spostrzeżeń na temat osoby, które się wynioslo z rozmowy,wywiadu psychologicznego.Masz pelne prawo domagać się wyników testów, nikt nie może tego przed tobą zataić,zresztą, można sie zawsze trochę o sobie dowiedzieć chociaż tzreba podchodzić do tej wiedzy z pewnym dystansem.Również nikt nie będzie uprawial samowolki w interpretacji testu - do każdego testu jest dolączona ksiązka jak interpretować wyniki; konkretna punktacja to konkretny opis.Jeśli chodzi o te ciagi matematyczne to jedyne co mi przychodzi do glowy to test na inteligencję Wechslera - tam rzeczywiście w jednym z zadań jest jakieś sumowanie w pamięci liczb czy też cos w tym stylu ale to nie jest żadna skomplikowana matematyka ;) raczej sprawdzenie szybkości przetwarzania danych tego typu.poza tym jest to jedno z wielu zadań, zajmuje kilka procent czaasu powiedzmy.to by bylo na tyle z mojej strony. :)jesli jeszcze będę mogla jakoś cię wesprzeć to chętnie.pozdrawiam.Ania

przez Moniczka 07 wrz 2006, 10:15
A mam jeszcze pytanie?Slyszalam,ze testy to bedzie praca z komputerem.A wiec czy mnie zostawia i bede odpowiadac na pytania,czy tez bedzie przy mnie siedzial psycholog i wypelnial,pytal,anlizowal?Szybkosc liczenia liczb jest u mnie tragiczna.Pomnozenie dwoch liczb trwa dlugo-z matmy jestem noga i stad juz krok do stwierdzenia,ze jestem za powolna,nie mysle szybko i mam braki umyslowe.Nie wiem,czemu sie tak przejelam ty i testami.Podswiadomie nie zgadzam sie na robienie ze mnie testowej kukielki bo co siksa psycholog raptem starsza ode mnie o trzy lata moze o mnie tak naprawde powiedziec?Boje sie etykietek.Wiem,ze tak naprawde wiekszosc ludzi leczacych sie u psychiatry to ludzie z depresja i nerwicami ale u nas daleka droga by zrozumiec,ze to nie sa ludzie nienormalni...
Moniczka

przez AnnaR 07 wrz 2006, 14:58
Moniczko, myślę, ze będziesz rozwiązywać coś na komputerze bo wtedy nie trzeba wprowadzać danych a komputer sam liczy. nikt nie powinien tego za ciebie wypełniać ani cię obserwować.nie martw się liczeniem, w końcu nie każdy musi być Einsteinem ;)

przez Magda-27 08 wrz 2006, 11:20
Ja robiłam testy przy kompie i siedziałam tam samiuśka, nikt na mnie nie patrzył, nie zadawał pytań itd. poprostu miałam spokój i mogłam sie skupic na każdym pytaniu.
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez Moniczka 15 wrz 2006, 09:55
Mam do Was pytanie:czy sa jakies ksiazki,plyty (nawet w jezyku angielskim),w ktorych znajduja sie zebrane lub pojedyncze testy psychologiczne i psychiatryczne MMPI lub Cattel i inne,czy tez dostep do tych chronionych testow maja tylko specjalisci w poradniach psychologicznych i psychiatrycznych?Przyznam,ze bylabym zainteresowana kupnem takich testow.
Moniczka

przez Magda-27 15 wrz 2006, 11:24
A po co Ci one ? Nauczysz się odpowiedzi na pamięć ?
Przecież w tych testach chodzi o to, zeby odpowiadać na pytania bez wcześniejszego ich poznania. Wtedy odpowiedzi będą szczere. Nie może byc tak, że w domu sobie poukładasz co chciałabys odpowiedzieć. Wyluzuj dziewczyno, ja nie rozumię, czego się tak panicznie boisz.
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez KrzysztofT 15 wrz 2006, 13:28
Magda-27 napisał(a):A po co Ci one ? Nauczysz się odpowiedzi na pamięć ?
Przecież w tych testach chodzi o to, zeby odpowiadać na pytania bez wcześniejszego ich poznania. Wtedy odpowiedzi będą szczere. Nie może byc tak, że w domu sobie poukładasz co chciałabys odpowiedzieć. Wyluzuj dziewczyno, ja nie rozumię, czego się tak panicznie boisz.

Przecież wyraźnie napisała czego i doskonale to widać. Boi się tego, że po tych testach "dostanie" etykietkę wariatki i że będzie się to za nią "chodzić" do końca życia. Praca - wariatów nie potrzebujemy. Niech pani wraca sobie do "waiatkowa". Koledzy, przyjaciele - eee. ty je...a jesteś. Nie chcemy cię już w grupie. I wreszcie jej głowa - jestem wariatka. Czemu, czemu.
Na takiej zasadzie to działa.

przez Moniczka 15 wrz 2006, 13:36
Ludzie, moj termin testow i tak juz przepadl,nie poszlam,niepoddalam sie-wiec naprawde pytam sie o takie testy dla siebie tylko z ciekawosci.Zbieram ksiazki i materialy o takiej tematyce i stad zainteresowanie.Co do etykietek,rzeczywiscie bywaja bolesnie krzywdzace.Naczytalam sie moze za duzo o interpretacji takich testow.Nie wiem,komu wierzyc.I tak juz w pewnych kregach odrzuca sie osoby "tylko" z nerwica lekowa,nie mowiac juz o mozliwosci przypiecia wlasnie grozniejszych etykietek...Ale o tym sami wiecie,prawda?
Moniczka

Sortuj wg