Przeczytałem ostatnio ciekawy artykuł o leczeniu depresji...

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Przeczytałem ostatnio ciekawy artykuł o leczeniu depresji...

przez basior 20 mar 2009, 21:40
Głowne założenia tego artykułu podkreslają zmianę filozofii leczenia wszelkich zaburzeń psychicznych w tym depresji,odchodzi sie od modelu w którym baze choroby stanowi konflikt psychiczny(osobowosciowy) i coraz wiekszy nacisk kładzie sie na zaburzenia biochemiczne w funkcjonowaniu mózgu a co za tym idzie podstawę leczenia stanowi przede wszystkim farmakoterapia zas psychoterapia znajduje głównie zastosowanie w terapii uzależnień
basior

Re: Przeczytałem ostatnio ciekawy artykuł o leczeniu depresji...

przez celineczka3 21 mar 2009, 10:33
A ja czytalam ostatnio o pewnym plemieniu w Afryce w ktorym nie wystepuja zadne choroby psychiczne, a to dlatego ze w tym spoleczenstwie kiedy ktos przechodzi ciezkie chwile, wszyscy sa zaangazowani w pomoc takiej osobie. Jest to naprawde wyjatkowa wspolnota, ktorej sposob funkcjonowania pozwala zrozumiec ze problemy psychiczne bardziej powstaja z powodu samotnosci niz zaburzen biochemicznych, zla praca neuroprzekaznikow jest raczej reakcja na trudne okolicznosci zyciowe, ktora trzeba oczywiscie leczyc farmakologicznie.
celineczka3

przez scrat 21 mar 2009, 15:33
Taka społeczność jak to forum? ;)
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 21 mar 2009, 18:27
scrat napisał(a):Taka społeczność jak to forum?
Taka społeczność jak to forum? ;)

Dokładnie ;)
celineczka3

przez Sorrow 21 mar 2009, 19:11
Nie sądzę.

przez basior 21 mar 2009, 20:07
ideą tego forum jest to by sobie wzajemnie pomagac... mozna by zacytowac słowa z piosenki Dziwny jest ten świat.... lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierze w to ze ten Świat nie zginie nigdy dzieki Nim....
basior

przez Sorrow 25 mar 2009, 00:44
celineczka3 napisał(a):A ja czytalam ostatnio o pewnym plemieniu w Afryce w ktorym nie wystepuja zadne choroby psychiczne, a to dlatego ze w tym spoleczenstwie kiedy ktos przechodzi ciezkie chwile, wszyscy sa zaangazowani w pomoc takiej osobie.

No widzisz, a my żyjemy w patologicznej społedzności, gdzie ludzie są odizolowani i zdani tylko na siebie, ewentualnie na najbliższych. Ceną za tą izolację są właśnie różne choroby psychiczne.

przez celineczka3 26 mar 2009, 14:11
Sorrow napisał(a):celineczka3 napisał(a):
A ja czytalam ostatnio o pewnym plemieniu w Afryce w ktorym nie wystepuja zadne choroby psychiczne, a to dlatego ze w tym spoleczenstwie kiedy ktos przechodzi ciezkie chwile, wszyscy sa zaangazowani w pomoc takiej osobie.

No widzisz, a my żyjemy w patologicznej społedzności, gdzie ludzie są odizolowani i zdani tylko na siebie, ewentualnie na najbliższych. Ceną za tą izolację są właśnie różne choroby psychiczne.

To przykre, ale rzeczywiscie tak jest :( :roll:
celineczka3

przez Amonre 16 wrz 2009, 16:05
Smutne wnioski - ale prawdziwe - w pracy nie mogę powiedzieć że mam depresję - bo po pierwsze byłbym wyśmiany i usłyszałbym kultowe teksty w stylu - będzie dobrze, wyluzj idz na spacer, kup se meliske itd. czuje się samotną wyspą, zdala od korzeni, jestem sam zdany na siebie - mam cudowną żonę - ale jest mi smutno że teraz w okresie choroby nie mzoe być ze mną - pracujemy w odległych od siebie miastach, muszą nam wystarczyć tylko rozmowy telefoniczne.
Płacę wysokie podatki, jestem produktywny, nie chodzę po zasiłki, zapomogi i co mam z tego?

Sortuj wg