Prokrastynacja

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Motywacja.

przez July 21 cze 2010, 05:39
Dziękuję Wam za komentarze.;)
July

Prokrastynacja

przez marwil 13 gru 2013, 15:29
Linki z początku wątku nie działają, więc wklejam link do wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prokrastynacja

Pomimo wielu podobieństw należałoby odróżnić depresyjną niemożność zmuszenia się do działania, związaną z obniżonym nastrojem, anhedonią i zahamowaniem psychoruchowym, zmęczeniem od klasycznej prokrastynacji występującej niezależnie od depresji i innych zaburzeń.

Obserwuję w swojej depresji wiele cech prokrastynatora ale też niektóre z nich w ogóle nie występują.
Chociaż część objawów depresji już u mnie ustępuje, lub ma lżejsze nasilenie, niemożność podjęcia działania wysuwa się na pierwszy plan i staje się obok nasilonej anhedonii najbardziej uciążliwa.

Zgodziłbym się na wynalazek typu niezdejmowalna obręcz na kostkę (jak u więźnia) z zaprogramowanym grafikiem zadań. W braku realizacji pieszcząca kończynę prądem jak z paralizatora aż do skutku.
Słabym ogniwem pomysłu jest weryfikacja przez urządzenie wykonania czynności.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Prokrastynacja

przez Autodestrukcja 13 gru 2013, 15:37
Mędrcy mawiają iż metodą małych kroków leczy to się

-- Pt gru 13, 2013 2:38 pm --

p.s. data założenia tego wątku i fakt, że nadal mam ten problem mówią wiele hehehe :D
Autodestrukcja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Prokrastynacja

przez marwil 13 gru 2013, 15:46
Autodestrukcja, W przypadku prokrastynacji niezależnej od innych zaburzeń psychicznych- zgodzę się.
W przypadku depresji (z doświadczenia), ustępuje powoli razem z nią, wymagając początkowo pracy nad sobą.

Właśnie postanowiłem odkleić się od krzesła, jechać na stację zatankować wersję i kupić zapas fajek i browarów na weekend. A próbuję to zrobić od kilku godzin.
Prokrastynacja nie obejmuje przypalania papierosów, otwierania przechylania i połykania piwa. W nieznacznym stopniu obejmuje za to zabranie się do spożywania posiłków.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Prokrastynacja

przez jetodik 22 mar 2015, 19:30
pokonałem prokrastynacje, zawsze miałem do niej skłonności a leki które obecnie biorę - paroksetyna i olanzapina dodatkowo nasiliły problem, jednak się udało i to mnie cieszy :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Prokrastynacja

przez ryska 22 mar 2015, 20:09
Co jakiś czas na tym forum wypływają wątki o kolejnych zaburzeniach, które do mnie pasują. To zaczyna być przerażające.
Nie zaczynam czegoś, bo wydaje mi się, ze już i tak nie zdążę tego zrobić albo stwierdzam, że i tak mi się nie uda, straciłam pracę, bo się przeciwstawiałam lub nic nie robiłam, nie potrafię podejmować decyzji, boję się, że ktoś będzie za dużo o mnie wiedział. Na pewno więcej objwaów do mnie by pasowało.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Prokrastynacja

przez jetodik 23 mar 2015, 09:19
w moim przypadku aby pokonać prokrastynacje paradoksalnie należało zwolnić. rezygnując z czynności dostarczających silnych i częstotliwych bodźców (gry, szaleńcze surfowanie po necie) zacząłem odnajdywać przyjemność w rzeczach bardziej monotonnych.
ważne też było przestawienie się z robienia kilku rzeczy jednocześnie, na wykonywanie tylko jednej czynności w danym momencie. dzięki temu motywacja do działań które wcześniej wywoływały niechęć i były przekładane, znacząco wzrosła.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg