Prokrastynacja

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Prokrastynacja

przez Gringo 04 lut 2010, 13:32
O matko, a ja nie wiedzialem, ze takie cos mam. Kiedys jak cos chcialem zrobic, nauczyc sie, to nie bylo problemu, dzis ciagle czuje (glownie przez nerwice), ze caly czas mi cos przeszkadza, bol glowy, bezsilnosc, niemoc, itp.
Ładna nazwa - prokrastynacja.

Większość osób dotkniętych prokrastynacją to ofiary perfekcjonizmu. Jako że perfekcję osiąga się zwykle metodą prób i błędów, a perfekcjonista nie dopuszcza myśli o błędach, pogrąża się w tym paradoksie, nie robiąc nic. Tymczasem bycie odwlekaczem nie oznacza nierobienia niczego. Wręcz przeciwnie, osoba taka z zapałem wykonuje inne zajęcia, nie mające związku z problematycznym zadaniem. Na przykład przeszukuje internet, rozpraszając przy tym swoją uwagę zamiast koncentrować ją na zadaniu.
Gringo

przez wovacuum 04 lut 2010, 14:26
zdecydowanie jestem dotknièta prokrastynacjà!!
kiedys nauka sprawiala mi przyjemnosc,teraz mam problem z nauczeniem siè kilku slowek dziennie jèzyka obcego..np;teraz :D zamiast ksiàzki:forum.
wogole to slowo skojarzylo mi siè z prokreacjà 8)
wovacuum

przez whiteblackchocolate 05 lut 2010, 14:20
Jejku...ktoś opisał mój sposób życia... Zanim się do czegoś zabiorę, to spędzę 5 godzin nad czymś innym... Może trzeba zrobić taką śmieszną odwrotkę: zabierać się za prokrastynację, to zacznie się pracować? Co myślicie? Wstawać rano z nastawieniem: "No to dzisiaj będę się opieprzać..." :D
and when you think more than you want, your thoughts begin to bleed (...) society, crazy indeed, hope you're not lonely without me

I have no home

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 05 lut 2010, 15:55
whiteblackchocolate

:-)

Moze masz rację :-)
Obrazek
Główny Moderator

przez Paranoja 05 lut 2010, 16:55
whiteblackchocolate, tak sobię mówię czy mam cos zrobić czy i co? i tak nic nie robię Obrazek
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez whiteblackchocolate 06 lut 2010, 13:48
Paranoja

Przepraszam, może to będzie trochę ironiczne, ale przynajmniej jesteś w zgodzie ze sobą. Jak i tak nie jesteś w stanie zmobilizować się do działania, to przynajmniej zachowujesz się zgodnie z własnymi postanowieniami ( Nie będę nic robić-> nic nie robię). Za kilka dni może się odmienić... albo nie. :?:
and when you think more than you want, your thoughts begin to bleed (...) society, crazy indeed, hope you're not lonely without me

I have no home

przez old-Wujek_Dobra_Rada 13 lut 2010, 14:59
Przypadkiem znalazłem tego posta. Niestety ale muszę się dopisać do tego grona osób. Przyznam , że nie wiedziałem, że to zaburzenie. Do tej pory wydawało mi się, że jestem strasznie leniwy i zamotany. A proszę. Nawet psychologia coś takiego nazywa. Od dawna próbuję z tym walczyć.
Z tego co zdążyłem przestudiować na ten temat to najlepszą metodą walki z tym zaburzeniem to organizowanie sobie wszystkiego na papierze. Starałem się to robić, odhaczając sobie kolejne punkty na dzień dzisiejszy w terminarzu ale często po kilku dniach jakoś umierało to śmiercią naturalną. Przyznam się, że nawet odczułem lekką euforię w związku z tym, że nie jestem sam z podobnym problemem.
Proponowałbym może opisywanie waszych postępów w walce z prokrastynacją, bo wychodzę z założenia, że każdy chce coś z tym zrobić. Może razem będzie troszkę raźniej?
Ja zaczynam od teraz ;)
old-Wujek_Dobra_Rada

przez tet 13 lut 2010, 15:12
moim postępem jest codziennie zmuszanie się do mycia. wychodzi mi to już od miesiąca. wow :mrgreen:
przymierzam się do kolejnego punktu, czyli co dzień napisz choć zdanie do pieprzonej pracy mgr
tet

przez old-Wujek_Dobra_Rada 13 lut 2010, 15:14
tet napisał(a):moim postępem jest codziennie zmuszanie się do mycia. wychodzi mi to już od miesiąca. wow :mrgreen:
przymierzam się do kolejnego punktu, czyli co dzień napisz choć zdanie do pieprzonej pracy mgr

HAha. do tej pory robiłaś to tylko na Gwiazdkę? :mrgreen:
old-Wujek_Dobra_Rada

przez tet 13 lut 2010, 15:19
co sobotę, jak tradycja na Śląsku nakazuje :mrgreen:
tet

przez old-Wujek_Dobra_Rada 13 lut 2010, 15:21
Najbardziej mnie podniecasz gdy nad Tobą krąży taka chmura much :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
old-Wujek_Dobra_Rada

przez tet 13 lut 2010, 15:25
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Najbardziej mnie podniecasz gdy nad Tobą krąży taka chmura much :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wujek, żartowniś z Ciebie :twisted:
tet

przez old-Wujek_Dobra_Rada 13 lut 2010, 15:28
Ok, może jednak opisujmy tu swoje małe skucesy i w jaki sposób je uzyskujemy? ;)
old-Wujek_Dobra_Rada

przez gregory21 14 lut 2010, 03:42
koniec ze stronami dla doroslych...hmm jeszcze sie zastanowie :oops:
gregory21

Sortuj wg