obcy

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

obcy

przez nieboszczyk 12 lut 2009, 16:13
nurtuje mnie jedno pytanie.może głupie i oczywiste ale jak to się dzieje że twój kolega/znajomy/partner to zawsze musi być obcy?podobno rodzina/rodzeństwo najlepiej sie znają/rozumieją.ale są takie układy kiedy z obcym dużo lepiej sie znasz,dużo lepiej go rozumiesz,możesz na niego liczyć a na spokrewnionych nie.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Re: obcy

przez wyimaginowana 12 lut 2009, 16:38
To, że ktoś jest Ci bliski nie znaczy, że jest dobrym rozmówcą. A w Twoim wypadku, że jest w ogóle dobrym.
Ja uważam, że więzi krwi nie zoobowiązują do tego, by relacje były "udane".
Wisława Szymborska - "W zatrzęsieniu"

przez nieboszczyk 12 lut 2009, 16:45
otóż niedy byłem mały moja mama powiedziała mi że kolega jest zawsze obcy.nie powiedziała tylko dlaczego tak jest.a teraz mieszkam u kolegi (obcego) od dawna a on lepiej mnie zna i rozumie niż moja mama.

[*EDIT*]

nie tylko on.jego mama i brat tak samo dobrze mnie rozumieją...
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wyimaginowana 12 lut 2009, 16:58
Tak jak napisałam. Kwestią porozumienia jest to, z jakim człowiekiem masz do czynienia.
Też nie możesz powiedzieć, że każdy kolega mógłby Cię rozumieć lepiej niż brat, ojciec, czy tam matka, bo i nie każdy "kolega" jest dobrym człowiekiem, choć w Twoim przypadku możnaby polemizować.

Wyjaśnie, kto w moich oczach zasługuje na miano dobrego człowieka:
dla mnie jest to ktoś, kto odnosi się do Ciebie z szacunkiem, jest wyrozumiały i pomocny, a nie jak w Twoim przypadku - Twoja matka, gdy przybija Ci kolejne gwoździe do trumny.
Wisława Szymborska - "W zatrzęsieniu"

przez nieboszczyk 13 lut 2009, 15:26
owszem ale musze sie dostosować do tej sytuacji że już nigdy więcej nie ujrze ''rodziny'' i będe musiał reszte życia radzić się obcych żeby przetrwać.

Sortuj wg