Fobia

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Fobia

przez DevilLama 08 gru 2008, 17:50
Witam,

potrzebuje pomocy. Mam fobie, ktora strasznie utrudnia mi zycie i po czesci rujnuje zdrowie. Jest to strach przed iniekcjami. Problem jest o tyle skomplikowany, ze jezeli chodzi o akupunkture, badz piercing problem ten nie wystepuje, badz wystepuje w bardzo zlagodzonej wersji, lecz jezeli zbliza sie do mnie pielegniarka, aby pobrac mi krew - cala operacja konczy sie fiaskiem. Od 1.5 roku nie moge pobrac krwi. Musze wykonac ten drobny krok, poniewaz mam chore migdaly i juz owa choroba przerzuca sie na nerki :(. Nawet jezeli udalo by sie pobrac krew (byl nawet pomysl, aby mama oddala - bo tutaj chodzi o to czy mam dobra krzepliwosc krwi), to pozniej podczas operacji wyciecia migdalow zakladaja wenflony itd. Juz widze oczyma wyobrazni, gdy wybudzam sie z narkozy i na widok wenflona mdleje, badz wyrywam go, a nastepnie rowniez mdlej. Jak sobie poradzic z taka fobia? Moze znacie jakiegos fachowca z Bydgoszczy?

Pozdrawiam

Re: Fobia

przez DevilLama 08 gru 2008, 21:46
Nawet probowano srodkami farmakologicznymi. Raz po syropku na uspokojenie spalem 3h, a za drugim razem pod dwoch tabletkach afobamu od psychiatry spalem pol dnia, lecz leki nie zlikwidowaly napadu histerii :(

Pozdrawiam

Re: Fobia

przez scrat 08 gru 2008, 23:10
Zamknij oczy i nie patrz na zabieg, mi to pomaga. A potem jest już po krzyku. Venflon (z doświadczenia mówię - też mam straszną fobię igłową) nie jest straszny - bo po przebudzeniu on już tam jest. Obojętny ci jest wtedy.

A tatoo też się nie boję, może dlatego że to krótkie ukłucia i czuję że mam nad nimi kontrolę. A nad igłą która jest we mnie dłużej niż ten ułamek sekundy nie mam.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg