Neurotycy

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Neurotycy

przez sebastian86 09 sie 2010, 19:01
moje neurotyczne postawy to miedzy innymi stanie z boku , problemy z komunikacja z osobami pewnymi siebie i oczywiscie z kobietami. nigdy nie mialem dziewczyny...
We Are The Champions 2016(L)

przez Lariana2 09 sie 2010, 21:32
Monika1974 napisał(a):Lariana2, Czyli...z kim przystajesz, takim się stajesz?

Myślę że po cześci tak.
Chociaż widzę ,że w relacjach z ludźmi zawsze ktoś musi byc na uboczu . jak znajoma zaczeła sie otwierac przed innymi w grupie na uczelni to zazdrościłam jej tego ,a jak ktoś jest słabszy ode mnie to czuje sie lepiej ,ze nie jest ze mną tak źle. A nie umiem się otworzyc przed innymi bo nie chcą mnie sluchać i mogą mnie oszukać.
Często jest łatwiej kiedy zaznajomi się z jedną osobą i razem z nią rozmawia w grupie. mi lepiej idzie komunikacja w dwie osoby niz w grupie bo wtedy czuje się jak bierna przytakiwaczka..
Ktos może byc neutoryczny bo jest mrukiem ,marudnikiem ,swoim zachowaniem dołuje innych .
https://mojeinteligo.pl/konkurs/index.php5?id=praca&wid=1028#
https://mojeinteligo.pl/konkurs/index.p ... a&wid=1028

przez sebastian86 10 sie 2010, 15:26
a jak sadzicie , na ile neurotykowi moze pomoc psychoterapia ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lariana2 10 sie 2010, 21:52
Myślę że na wiele ,nawet na 100% ale pacjent Musi mieć w sobie wiarę w takie działanie i nie bać się rozmawiać z takim specjalistą. To też zależy od psychoterapeuty ale głownie od nas.

przez sebastian86 12 sie 2010, 22:55
neurotycy udzielajcie sie tu :) podzielcie sie swoimi spostrzezeniami i ewentualnie radami jak radzic sobie z cechami neurotycznymi na codzien :)

przez Receptor1 13 sie 2010, 00:41
Ktoś mi poda definicję neurotyka taką prawdziwą w google bardzo mało o tym jest. I czy osoba z nerwicą może być neurotykiem?

przez Sorrow 13 sie 2010, 01:21
Zawsze myślałem, że to synonimy?

przez -asia- 14 sie 2010, 08:22
Receptor1 napisał(a):Ktoś mi poda definicję neurotyka taką prawdziwą w google bardzo mało o tym jest. I czy osoba z nerwicą może być neurotykiem?

Nie podam Ci definicji, ale mogę Ci napisać fragment interpretacji wyników testów, które zrobiłam (dostałam od psychologa klinicznego) i które wykazały u mnie m. in. wysoką neurotyczność.
"Wysoki poziom neurotyczności oznacza u osoby badanej podatność na doświadczanie negatywnych emocji, takich jak: strach, zmieszanie, niezadowolenie, gniew, poczucie winy oraz wrażliwość na stres psychologiczny. O.B. skłonna jest do irracjonalnych pomysłów, może wykazywać małe zdolności do kontrolowania swoich popędów ora zmagania się ze stresem. O.B. jest wrażliwa, emocjonalna, reaguje silnie lękiem, skłonna do doświadczania napięć, wykazuje tendencję do zamartwiania się. Często doświadcza stanów wrogości i gniewu. Łatwo zniechęca się i załamuje w trudnych sytuacjach. Wykazuje niskie poczucie własnej wartości, wstydliwość i poczucie zmieszania w obecności innych."
-asia-

przez ulltimate 14 sie 2010, 09:07
irish_dancer napisał(a):Witam. Jestem nowa, ale już mi się tu podoba :P Ale nie o tym chciałam. Generalnie nie wiedziałam, gdzie taki temat umieścić, więc wybrałam to podforum. Generalnie zabrałam się za książkę. I aktualnie do pierwszego rozdziału potrzebuję historii neurotyczek/ów. Historii o tym, czym wprowadziły/li (chodzi o zachowanie) w zdenerwowanie, zakłopotanie, zalęknienie i inne stany swoich znajomych, nieznajomych, obojętnie. Możecie również napisać po prostu jakieś jedno, dwa zdania o tym, co was najbardziej denerwuje w was samych (ja też jestem neurotyczką i mnie najbardziej denerwuję ja sama, ale może macie inaczej :P ) albo może o tym, co ludzi w was denerwuje, nieważne. Macie pole do popisu :) No, i naprawdę proszę o pomoc, bo bez takich materiałów książka nie powstanie :(

Pozdrawiam
Ida

PS Jeśli czegoś nie powiedziałam - pytajcie.
PS2 Z góry dziękuję za każdą wypowiedź-pomoc :D

zapłacisz 10.000 zł to mogę współpracować, drugie 10.000 zł w trakcie współpracy. Co za free, to nic nie warte, pamiętaj.
Przed zastosowaniem mojej porady poradź się farmaceuty, księdza, matki i kochanki, bo samodzielne stosowanie porad internetowych może skutkować niedorozwojem, debilizmem, a nawet śmiercią.

przez chojrakowa 14 sie 2010, 11:33
ulltimate, a jak cię chojrakowa poprosi to pójdziesz sobie? Jakbym miała kasę, tobym za to zapłaciła dla dobra ogółu, ale nie mam.

-asia-, są jakies wyznaczniki? Niestety jak czytam opis to się z nim utożsamiam.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez -asia- 14 sie 2010, 12:03
chojrakowa, ja rozwiązywałam dwa testy, jeden miał chyba 60 pytań (NEO-FFI), drugi 28 (GHQ28), to były przeróżne pytania, dotyczyły sposobu bycia, emocjonalności, zainteresowań, ogólnego stanu zdrowia psychicznego, były ukierunkowane na stany lękowe i depresyjne, musiałam też opisać swoją historię życia. No a potem dostałam całą analizę wraz z wnioskami. :P
-asia-

przez sebastian86 19 sie 2010, 18:58
czego powinni unikac neurotycy?

przez Lariana2 21 sie 2010, 19:38
Ja myślę że powinni unikać malkontentów a otaczać się ludźmi wesołymi. Tylko ,że jeśli jestes niesmialy to moga cie nie zaakceptowac i ty sie dolujesz ,to takie glupie i smutne w grupie..

przez sebastian86 21 sie 2010, 20:12
sa ludzie weseli i niekoniecznie pewnie siebie i odwazni wiec brak akceptacji nie powinien byc realnym zagrozeniem ;)

Sortuj wg