Neurotycy

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Neurotycy

przez irish_dancer 12 sie 2008, 22:47
Witam. Jestem nowa, ale już mi się tu podoba :P Ale nie o tym chciałam. Generalnie nie wiedziałam, gdzie taki temat umieścić, więc wybrałam to podforum. Generalnie zabrałam się za książkę. I aktualnie do pierwszego rozdziału potrzebuję historii neurotyczek/ów. Historii o tym, czym wprowadziły/li (chodzi o zachowanie) w zdenerwowanie, zakłopotanie, zalęknienie i inne stany swoich znajomych, nieznajomych, obojętnie. Możecie również napisać po prostu jakieś jedno, dwa zdania o tym, co was najbardziej denerwuje w was samych (ja też jestem neurotyczką i mnie najbardziej denerwuję ja sama, ale może macie inaczej :P ) albo może o tym, co ludzi w was denerwuje, nieważne. Macie pole do popisu :) No, i naprawdę proszę o pomoc, bo bez takich materiałów książka nie powstanie :(

Pozdrawiam
Ida

PS Jeśli czegoś nie powiedziałam - pytajcie.
PS2 Z góry dziękuję za każdą wypowiedź-pomoc :D

Re: Neurotycy

przez MOCca 13 sie 2008, 22:42
Czy osobowość neurotyczna może być zidentyfikowana przez lekarza? Z tego co dowiedziałam się na jej temat to sama posiadam taki typ osobowości, pewnie posiada ją większość osób, jak dokładnie można ją specyfikować?
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Lariana 14 sie 2008, 09:06
Mi psycholog w trakcie jednego testu ,mianowicie testu predyspozycji zawodowych powiedziała że mam silną osobowość neurotyczną .I na tym sie skończyło.
Polecam książkę "Neurotyczna osobowość naszych czasów" Horney Karen.
Książka jest dostępna w bibliotekach więc bez problemu można ją znaleźć :)
Generalnie denerwują mnie ludzie. Za to że są egoistyczni, we wszystkim doszukują się zysku, są nad wyraz uprzejmi (co razi po oczach) .Gdy mam napływ doła denerwuje mnie to że są tacy radośni bez powodu .Nie lubię gdy jestem przez nich olewana jak i gdy jestem przez nich natarczywie wypytywana o jakiekolwiek głupoty. Takie małe sprzeczności :)
We mnie denerwuje mnie to że mam strasznie zmienny nastrój. Przez chwile mam dobry humor po czym zmienia się w "zmułe" bez powodu.
Jestem niecierpliwa i nie wierzę że spotka mnie prawdziwa miłość bo związek jest dla mnie czymś skomplikowanym .Jednakże nie dążę do poszukiwań partnera ,nie zależy mi na związku bo nie wierzę ,że ktoś może mnie bezinteresownie pokochać.
Lubię przyjaciół ale mam często wszystkiego dość i najchętniej schowałabym się w pokoju w pozycji embrionalnej :D
Nyo to się trochę rozpisałam..
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez irish_dancer 14 sie 2008, 12:46
MOCca - ja sobie weszłam na wikipedię wpisałam 'choleryk' i wyskoczyło takie koło :P tam masz cztery temperamenty opisane, które mogą łączyć się w dwa i właśnie połączenie melancholik + choleryk daje neurotyka :P to jestem 100% ja xD

Lariana - dzięki za odpowiedź :) Mnie też denerwuje baaardzo mój zmienny nastrój. Najgorsze jest to, że potrafię mieć takie dni, że jeszcze ambiwalencja się włącza, to dopiero jest tragedia :D

PS Czekam na dalsze neurotyczne wypowiedzi. :)

przez Lariana 14 sie 2008, 13:04
Co do tego koła to jest całkiem interesujące :)
Ja jestem neurotykiem i mam podobno pół intro pół ekstrewertyczność .
Znam takie fajne coś jak Enneagram .Polecam :) Mi wyszło że mam osobowość 4w5 (Włóczega) Zgadza się w 100%

przez irish_dancer 14 sie 2008, 14:01
Test na enneagramie już robiłam chyba z 5 razy i za każdym razem co innego mi wychodziło :P to chyba tylko jest kolejny dowód na mój charakter xD

przez Pstryk 14 sie 2008, 17:08
Lariana napisał(a):Generalnie denerwują mnie ludzie. Za to że są egoistyczni, we wszystkim doszukują się zysku, są nad wyraz uprzejmi (co razi po oczach) .Gdy mam napływ doła denerwuje mnie to że są tacy radośni bez powodu .Nie lubię gdy jestem przez nich olewana jak i gdy jestem przez nich natarczywie wypytywana o jakiekolwiek głupoty. Takie małe sprzeczności :)
We mnie denerwuje mnie to że mam strasznie zmienny nastrój. Przez chwile mam dobry humor po czym zmienia się w "zmułe" bez powodu.
Jestem niecierpliwa i nie wierzę że spotka mnie prawdziwa miłość bo związek jest dla mnie czymś skomplikowanym .Jednakże nie dążę do poszukiwań partnera ,nie zależy mi na związku bo nie wierzę ,że ktoś może mnie bezinteresownie pokochać.
Lubię przyjaciół ale mam często wszystkiego dość i najchętniej schowałabym się w pokoju w pozycji embrionalnej :D
Nyo to się trochę rozpisałam..

Generalnie to co napisałaś można by podpiąć pod parę rzeczy, np. borderline :roll:

Dobry artykuł n/t: http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=9
Pstryk

przez Pojebek 14 sie 2008, 18:00
Czyli jest możliwe, że wyjdą dwa typy charakteru :? ? Rozumiem, że robi sie test. Więc robi sie go pare razy? Z paroma zestawami pytań? Robiłem coś takiego i wyszło mi raz melancholik i zostałem zaszufladkowany, potem jak sie nie zgadzało moje zachowanie zrobiłem jeszcze raz (było to troche bardziej skomplikowane)i wyszło sangwik. Uznałem, że coś z testem lub ze mną nie tak więc nie dopytywałem. Przecież intro i ekstrawersja to wrodzone genetyczne predyspozycje?? :? :?

przez MOCca 14 sie 2008, 18:20
bethi, właśnie boderline, tyle, że lekarz tego Ci nie powie, boi sie postawić diagnozę?

Dziś nie mam głowy do dywagacji filozoficznych o podstawie psychologicznej, mam już dosyć samej siebie to jest najbardziej denerwujące, że nie akceptuje tej, która zabrała mi dawną osobowość. Jednym słowem oziębła, sceptyczna , pesymistyczna melancholijka, z tendencją do dążenie do rzeczy niemożliwych do idealizmu. Według mnie jedna z najgorszych osobowości, blokująca przepływy energetyczne i rozmój duchowy. Moja dusza jest jak sito, moje ciało średniowiecznym workiem wszystkich okropności, a jednak ma być piękne. Z jednej strony miłość i nienawiść do samej siebie, wielka mobilizacja myślowa i kilka dni zastoinowej nicości. Pragnienie bliskości i ciepła innej osoby, uciekanie i użalanie się nad swoim losem. Wieczna maruda, żyjąca jak w chaosie i dążenie do perfekcjonizmu. Deneruje mnie moje niezdecydowanie na siebie, dobra-zła, zła-dobra, dobra czy zła ?
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Lariana 14 sie 2008, 18:24
Wiem że mogą wyjść po jakimś czasie inne typy .
Mi jednak po robieniu dwa razy ,tego samego dnia wychodziło to samo.
Myślę że intro czy ekstra mogą się modyfikować (np. poprzez naszą zmianę, otoczenie, choroby)

przez Pstryk 15 sie 2008, 10:00
Do wyników testów należy podchodzić z dystansem. Zrób sobie taki test w różnych sytuacjach - np. gdy będziesz w ogólnie dobrym nastroju, gdy będziesz dobrze się czuć, a zrób go w chwili dołka... Myślę, że nie należy taką uwagę im poświęcać. Człowiek się zmienia całe życie.
Pstryk

przez Lariana2 12 sty 2010, 23:25
Ta Lariana na gorze to ja a teraz reaktywacja mnie xD
To teraz do wątku: Znajomy wyszed z depresji ,jest spokojnym optymistą? ,spokojny i żyję sobie dobrze i nadal jesr 4w5 . Można zmienić postrzeganie siebie ,świata ale to w środku zostaje. nie umiem określić co ,czy to jest osobowość, chyba tak..
I borderline myślę że to sem ja ale nie lubie sobie przypinać etykietek bo sie brnie w różne nazwy i nic to nie daje.
https://mojeinteligo.pl/konkurs/index.php5?id=praca&wid=1028#
https://mojeinteligo.pl/konkurs/index.p ... a&wid=1028

przez *Monika* 12 sty 2010, 23:37
Lariana2

Z tymi etykietkami to masz racje. Przypisywanie sobie i innym etykietek na nic sie nie zdaje. Dla jednego czlowiek depresyjny jest czlowiekiem, w ktorym gosci przygnebienie, a dla drugiego jest to pojecie abstrakcyjne.Wiec ciezko jest rozmawiac na ten temat. Gdybysmy nie identyfikowali sie z zadna etykietka oraz innych z etykietkami.........swiat bylby w naszych oczach o wiele piekniejszy. Zreszta...swiat jest piekny, tylko my sami sobie przyslaniamy oczy sprawami mniej waznymi, z ktorych czynimy piedestał.
Obrazek
Główny Moderator

przez mp1 18 sty 2010, 03:36
Polecam "nerwica w rozwój człowieka", przeczytasz, będziesz miał dość siebie ;)
mp1

Sortuj wg