IPON- portal nie dla wariatów

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

IPON- portal nie dla wariatów

przez donatelka1978 02 sie 2008, 21:39
Zanim znalazłam to forum zarejestrowałam się na stronie IPONu (Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych). Udzielałam się w kilku tematach, prowokowałam do rozmowy ludzi, dając tematy o chorobach psychicznych i się doigrałam.
Zaczęliśmy z kolegą komentować jeden artykuł, który poruszał sprawy stygmatyzacji osób chorych psychicznie. Dyskusja stałą się po jakimś czasie bardzo burzliwa i wiele osób zaczęło pisać co to by nie zrobiło z wariatami. Bardzo się wkurzyłam i przyznam, że puściły mi nerwy. Zaczęlam bronić chorych psychicznie i dostałam ostro po doopie. Nie chcę przytaczać całej dyskusji ale podaję link do tego forum, jeśli ktoś chce i ma siły to wszystko czytać:

http://ipon.pl/forum/viewtopic.php?id=11749

I teraz miałabym prośbę do Was, czytających żebyście mi powiedzieli czy przesadzam i Oni mieli rację. W końcu dałam za wygraną jak na mnie najechali. A może ktoś znajdzie w sobie odwagę i odgrzebie ten temat na IPONie bo ja się już poddałam :( Myślałam że wśród ludzi niepełnosprawnych znajdę zrozumienie... naiwna jestem. Ten portal powinien mieć nazwę Internetowy Portal Ludzi Niepełnosprawnych Ruchowo wtedy byłoby wiadomo że my, wariaci nie powinniśmy się tam rejestrować.

Re: IPON- portal nie dla wariatów

przez midzi11 21 sie 2008, 21:38
nie czytalam tamtego forum bo mi sie nie chce ale wiem jedno:jak ktos mowi ze ludzie z depresja albo schizą albo ci co leżeli w szpitalu są nienormalni bądz inni i takich trzeba sie wystrzegac to budzi sie we mnie taki agresor ze wrrr :evil:

przez mimi1982 22 sie 2008, 06:55
przeczytałam całą dyskusje ...cóż nie widziałam w niej nic strasznego,również choruje na depresje ale nie poczułam się w żaden sposób szykanowana w tej rozmowie,nie dziwie się kobiecie która została zaatakowana przez jakiegos mężczyzne który chciał zabic jej dziecko ale szczerze watpie żeby miał on depresje pourazową..
donatelkanie mozesz brać tak strasznie wszystkiego do siebie bo każdy człowiek zdrowy czy chory,sprawny lub nie może byc w jakiś sposób dyskryminowany np. komuś się nie spodoba jego kolor włosów:) takie jest życie i czy byłabyś zdrowa czy chora takie sytuacje mogą się przydarzyć.
Pozdrawiam.
mimi1982

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nieboszczyk 01 paź 2008, 15:08
otóż to.nazwa tego portalu nie jest taka jak powinna.żeby nazywać rzeczy po imieniu tam powinno pisać: IPONR.zgubili jedną literke.a tak wogóle scenariusz jest ten sam:nowy wchodzi na czata,dostaje zaproszenie na spotkanie w realu,boi sie,użytkownicy mydlą oczy że ,,niema sie czego bać'' , ofiara daje sie przekonać i...na miejscu dostaje solidnego kopa i...to utwierdza w przekonaniu że ludzi trzeba sie bać.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez namiestnik 01 paź 2008, 16:01
Napisz im co byś zrobiła z takimi co się ruszać normalnie nie umieją. Że jak byś dorwała takiego bez nóg, albo z nieruchomą ręką to...

Złośliwy jestem do nich nie?

Nie chce mi się tam logować i z nimi gadać. Mam pełen szacunek dla wszelkich kalek. Ale jeżeli oni nie szanują nas to czemu my mamy szanować ich?

A tak naprawdę nie ma my i oni. Poprostu jakaś nieodpowiedzialna, nieempatyczna grupa ludzi się tam zebrała i mam nadzieję, że niereprezentatywna dla tego środowiska. Na swoje kalectwo zwracają wielką uwagę, ale kalectwa innych nie uznają.

przez nieboszczyk 01 paź 2008, 17:05
człowiek uczy sie na błędach i zwykle nie powtarza tego samego błędu.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Sortuj wg