Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoza


Pojebek

Rekomendowane odpowiedzi

ja jadłem olanzapine przez ponad pół roku (nie jem od 3 tygodni) w dawce 10mg chociaż epizodu psychotycznego nigdy nie miałem...(przynajmniej ja tak uważam:)

 

a psychoza to "zaburzenie psychiczne definiowane w psychiatrii jako stan umysłu, w którym doznaje się silnych zakłóceń w percepcji rzeczywistości. Osoby, które doznają stanu psychozy doświadczają, zaburzeń świadomości, spostrzegania, a ich sposób myślenia ulega zwykle całkowitej dezorganizacji. Osoba znajdująca się w stanie psychozy nie ma jej świadomości i wydaje się jej, że funkcjonuje normalnie. Istotą psychozy jest brak krytycyzmu wobec własnych, nieprawidłowych spostrzeżeń i osądów, przy czym należy tu rozróżnić psychozy z zachowaną świadomością, od psychoz przejawiających się zaburzeniami świadomości."

 

psychozą jest na przykład schizofrenia...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że lekarze nigdy nas nie zrozumieją w 100% i jedynie mogą próbować stawiać się w naszej skórze i wyobrażać sobie... mają wiedzę i doświadczenie wynikającą z obcowania z pacjentami... to tak jak z wszystkim, możesz sobie wyobrażać jak to jest jest być na lsd, możesz mieć wiedzę, przeczytać przeżycia innych, działanie na organizm ale jak nie spróbujesz to jest to wciąż wyobrażenie.

tak mi się wydaje... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×