Potrzebuję zrozumieć

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Potrzebuję zrozumieć

przez dysbindyn 02 lip 2008, 10:34
Witam,

Może ktoś z Państwa, jest w stanie udzielić mi informacji o pewnych zachowaniach ludzkich?

Młoda dziewczyna, która zachodzi w ciążę, bierze ślub, mieszka z mężem, jego rodzicami oraz dzieckiem. Mąż jest bardzo agresywny, stosuje wobec niej przemoc fizyczną. Gdy dziewczyna, przy kolejnej takiej sytuacji, widzi przerażenie w oczach swojego niespełna rocznego dziecka, postanawia zakończyć ten związek i wyprowadza się do domu swoich rodziców. Finał małżeństwa, kończy się rozwodem. I teraz, nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy. Jak dziewczyna, która przez to wszystko przeszła, może chodzić z byłym mężem do "łóżka"? Nie umiem spojrzeć na to obiektywnie, nie umiem sobie tego wyobrazić, co nią kieruje, gdzie jest jakaś ludzka duma, szacunek dla samej siebie...???
Może ktoś z Państwa jest mi w stanie wytłumaczyć, bo ja nie potrafię zrozumieć...

Z góry dziękuję za pomoc.

Dysbindyn

Re: Potrzebuję zrozumieć

przez Jola27 02 lip 2008, 11:45
Dysbindyn ja mecze sie z sadysta juz 27 lat słuchaj moze ona poprostu sie go boi mozebyc taka mozliwosc ze on ma jakis wpływ na jej psychike moze ona to robi dla tak zwanego swietego spokoju zmusza sie do tego tylko poto zeby nignebił jej jeszcze bardziej uwiesz mi sadysta potrafi bardzo mocno wkrecic sie w psychike ofiary potrafi ja osaczyc ja mysle ze moze sprubuj znia porozmawiac moze ona faktycznie sie go panicznie boi moze on ja czyms szantazuje zycze ci duzo powodzenia i pozdrawiam

przez dysbindyn 02 lip 2008, 11:54
To nie to, co piszesz. Już z nim nie jest. Ale zadziwiające jest w tym, że o tym co jej zrobił, ona nie pamięta... wyglądają jak prawdziwi przyjaciele, śmieją się, żartują... Nie rozumiem... A może to po prostu miłość??? Chora, bo chora...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jola27 02 lip 2008, 12:16
mozliwe wiesz miłosc lubi byc slepa miłosc wszystko rozumi i wszystko wybaczy i ma bardzo krutka pamiec pozdrawiam

przez bialechmury 02 lip 2008, 13:53
Tego nie można tak poprostu zrozumieć.Myśle że ona jest tak uzależniona od niego że sama nie potrafi tego zakończyć potrzebny jest tutaj dobry psycholog który by ją poprowadził i wskazał drogę wyjścia.To okropne ale po takim życiu człowiek ma poprostu sprany mózg a wiem co pisze bo sama to przechodze,pozdrawiam.

przez ewaryst7 02 lip 2008, 17:06
dysbindyn, psycholodzy , nazywają to - toksycznymi azwiązkami. Jest kat i jest ofiara....Oj ciężko się wyrwać z takiego związku. Wiem coś o tym...Toniesz w bagnie , i masz tego świadomość , a jak ci ktoś podaje rękę , to ją odpychasz.

Sortuj wg