Czym jest życie?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Czym jest życie?

przez prosty 23 maja 2008, 23:02
Wisper to już wiele wiesz :) życzę by tych radosnych chwil było dużo i by były odnotowane- nie ma jak dobre wspomnienia

przez Azuro 25 maja 2008, 23:29
"kazdego wieczoru o zmierzchu moje serce sie kurczy - az do nocy. Teraz nawet ranek jest przepelniony bolem

przez whisper 26 maja 2008, 11:25
Dzięki prosty :) i Tobie życzę tego samego :)
You never wanted
To share
Your concept of your creation
With any other gods or worshippers
Your book isn't burned
It was never written

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez prosty 28 maja 2008, 11:00
Fajnie jest "spotkać" się z cudzymi przemyśleniami. W realu rzadko (prawie nigdy) nie pozwalam sobie na wypowiadanie takich myśli, raczej trudno o słuchacza, jeszcze trudniej o dialog.

przez mOniSia 28 maja 2008, 11:45
W życie każdego człowieka wpisane jest wiele kontrastów:
radość i szczęście,
ból i ulga,
śmierć i narodziny,
przyjaźń i nienawiść,
młodość i starość itp.

Najważniejsze jest to, by umieć docenić to, co się dostało od życia, bo niektórzy (jak np. pokolenie, ludzi. których najważniejsze momenty istnienia miały miejsce w czasie wojny) mają zatracone te podstawowe wartości.
"Nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy tuż przed oczyma"
Aby uwierzyć w drugiego człowieka, należy najpierw uwierzyć w siebie. Żyć w harmonii ze światem widzialnym i niewidzialnym. Odnaleźć prawdziwe oblicze Boga.

przez whisper 28 maja 2008, 21:03
prosty napisał(a):W realu rzadko (prawie nigdy) nie pozwalam sobie na wypowiadanie takich myśli, raczej trudno o słuchacza, jeszcze trudniej o dialog.

Z własnego doświadczenia wiem, że niestety masz rację. "Dzisiejszych" ludzi głównie interesuje (a może tylko sami chcą w to wierzyć?) to co widzialne i namacalne, a gdzie miejsce dla najważniejszego obrzaru człowieka? Duszy, psychiki, serca, jakkolwiek by tego nie nazwać wiecie o co mi chodzi ;) I ci ludzie prą do przodu, nie ważne gdzie, ważne, aby szybciej. Z kim się ścigają i po co? Chyba tylko z własnym Ja...

mOniSia napisał(a):Najważniejsze jest to, by umieć docenić to, co się dostało od życia, bo niektórzy (jak np. pokolenie, ludzi. których najważniejsze momenty istnienia miały miejsce w czasie wojny) mają zatracone te podstawowe wartości.

Prawda, należy doceniać doświadczenia bólu i radości, każde jest nas w stanie nauczyć czegoś nowego, tak jak i inne które wymieniłaś. Nie rozumiem tylko co ma z tym wspólnego pokolenie ludzi z czasów wojny? To prawda zostali boleśnie dotknięci przez los i odarci z normalności, ale czy nie uznają podstawowych wartości? Wcale tak nie uważam, bo niby dlaczego? To ludzie z bolesną przeszłością, może nawet uznanie tych podstawowych wartości jest u nich bardziej widoczne niż u nas?
You never wanted
To share
Your book isn't burned
It was never written

przez google_ads 03 cze 2008, 01:51
pytacie czym jest życie?

życie to podróż
życie to przygoda
życie to mgnienie
...nie ma Cię - JESTEŚ - nie ma Cię...
ja tak na to patrzę.
na życie warto patrzeć.

Rozwiajmy się. Rozwijamy się jako jednostki w swoim małym światku
oraz jako Ludzkość we Wszechświecie.
to co kiedyś było marzeniami, fikcją - dziś jest rzeczywistością
życie to rzeczywistość.
życie to marzenia

życie jest piękne
przyroda jest piękna
życie to przyroda :)
przyroda to życie

nauka,poezja,sztuka to wszystko to rózne sposoby opisania/zrozumienia świata, zrozumienia życia.
wszystkie zjawiska możemy opisać za pomocą np matematyki, zauważamy zależności, widzimy jak wszystko jest zgrane, a więc
życie to harmonia. 1+1=2, 2+2=4 to są przykłądy oczywiste i nie mamy podstaw żeby myśleć, że jest inaczej.
Mamy rozum, który się w nas wykształcił, dzięki temu możemy to stwierdzić. Jednak nawet gdyby nas nie było,
gdyby nie było żadnej istoty rozumnej, to fakt, że 2+2 jest 4 by ciągle istniał.
Bo Wszechświat tak się ukształtował. Życie to magia :)

bez życia nie byłoby niczego. NICZEGO! myśli, marzeń, wyobraźni, świadomości, podmuchu wiatru... niczego.
niby takie oczywiste... jednak ten fakt bardzo ciężko sobie uświadomić.
pomyślcie o tym czasami.
ja gdy pomyślę, ciarki mnie przechodzą.
ale staje sie zarazem bardziej świadomy tego, że żyję

główny cel życia?
mieć potomstwo i je wychować :)
dać swój wkład w życie, zostawić coś po sobie.
poczuć się spełnionym :)
cieszyć się z każdej chwili życia (oklepane, ale jakże prawdziwe :) )

---------
hmm, przyznam, że nigdy w życiu nie wypowiadałem się na życiowe tematy w ten sposób, w ogóle nie wyrażałem nigdy
swoich intymnych myśli na żadnym forum, w życiu normalnym też mi się to raczej nie zdarza.
Chciałem być szczery. pewnie nie do końca to mi sie udało. w nienajlepszym stylu opisałem skrawki swoich mysli.
Nigdy tego nie robiłem. Zrobiłem to dla siebie (dla innych również, a jakże! niezwykle mnie uraduje jesli ktoś mi powie, że podobała mu się moja wypowiedź, ale proszę o szczerość :) ). Może dzięki temu stanę się bardziej komunikatywny, bo to mój
główny problem.
problem. tak, mam problem, w sumie to niejeden. w innym wypadku nie odwiedzałbym tego forum :)
wiem ze to wszystko co piszę jest mega-chaotyczne i niespecjalnie ciekawe stylistycznie oraz zapewne miejscami bardzo nielogiczne :P ale udało mi sie - napisałem. Powiem wam też, że pisząc tego posta bardzo bardzo mi humor się poprawił :)

chyba będę częściej to robił :)
dziękuję osobie, która stworzyła ten temat - whisper - bardzo mi pomogłaś :)
nie jestem pewien ale mój post jest chyba troche 'nie w klimatach' tego forum. Ale co tam, wysle, zobaczymy cos sie stanie :)
Nie zgodzę się z jednym - życie to nie sen, żyjemy NAPRAWDĘ i musimy sobie o tym jak najczęściej uświadamiać :)

przed chwilą pozbawiłem życia komara, nie wiem co o tym myśleć.

ps.
spójrzcie na ten artykuł:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Klasyfikac ... izacji_według_Kardaszewa
science fiction? nie da się ukryć.
ALE
nierealne? nieosiągalne? a to dlaczego? pomyślcie nad tym :)

trzeba mieć wyobraźnię.

pozdrawiam :)

przez Jola27 03 cze 2008, 09:02
ale masz fajnie że tak widzisz życie bo dlamnie życie to jedno wielkie piekło przepełnione egoizmem hamstwem i bólem kżdy mie wykożysta iupokorzy jestem niczym simieciem

przez prosty 03 cze 2008, 10:57
google_ads, Witaj, masz włąsne spojrzenie na świat. Potrafisz je sformułować. Nie będę oceniał bo nie jestem od oceniania, Fajnie poznać Twoje przemyślenia. :)
Jola27, Hej Jola życze żebyś zmnieniła zdanie, pozdrawiam :)

przez whisper 03 cze 2008, 17:14
Hej google_ads, cieszę się że w jakimś małym stopniu mogłam Ci pomóc :) Gratuluje spójnego postrzegania świata i to w dodatku w tak kolorowych barwach - cóż mój obraz jest nielogiczny i niespójny :roll:. Życzę Ci abyś krok po kroku stawał się bardziej otwarty i pozbywał się swoich problemów :)

Pozdrawiam
You never wanted
To share
Your book isn't burned
It was never written

przez Jola27 03 cze 2008, 19:41
Hej prosty jak mam zmienici zdanie skoro życie to jedno wielkie piekło ale dzięki że odpisałesi pozdrawiam

przez whisper 03 cze 2008, 21:08
Hej Jola27, myślę, że na początek warto by popracować nad samym nastawieniem do życia - ja też staram się to robić, z różnym efektem. Wogóle to wiem co musisz przeżywać; czytałam Twoje inne posty i ja jestem, a raczej byłam w podobnej sytuacji, jestem córką alkoholika. Takiego człowieka nie da się zmienić jeśli on tego nie będzie chciał, ale Ty możesz się od tego uwolnić...
You never wanted
To share
Your book isn't burned
It was never written

przez Pstryk 04 cze 2008, 18:02
Jola27 napisał(a):Hej prosty jak mam zmienici zdanie skoro życie to jedno wielkie piekło ale dzięki że odpisałesi pozdrawiam

Jolka Twoje życie jest odzwierciedleniem Twoich poglądów.
Pstryk

Czym jest życie?

przez Artemizja 05 wrz 2015, 23:32
Życie jest wieczną walką, która i tak będzie miała jeden finał.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg