osobowość typu "wszystko albo nic"

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

osobowość typu "wszystko albo nic"

przez marmarc 13 kwi 2008, 21:37
czy psychologia zna taki typ osobowości, że się popada w skarne postawy, uczucia, że "wszystko albo nic", albo entuzjazm albo dół, skłonność do bezkompromisowości, oddawania się bez reszty jakiejś sprawie ??
Z czym to się wiąże? jakich ludzi dotyczy? może ktoś zna jakieś artykuły, książki na ten temat?

przez celineczka3 14 kwi 2008, 07:38
Proponuje poczytać o osobowości typu borderline, gdyż cechy przez Ciebie wymieniona bardzo do niej pasuja.Jest na ten temat bardzo ciekawy artykuł w kwietniowych ''Charakterach'' pod tytułem:''Stabilnie niestabilni'', wiec mozna sobie kupic albo poszukac cos w necie:)
Ostatnio edytowano 14 kwi 2008, 07:42 przez celineczka3, łącznie edytowano 2 razy
celineczka3

przez nierzeczywista 14 kwi 2008, 10:14
To może być border, albo osobowość anankastyczna...
black flowers blossom
feathers on my breath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scrat 15 kwi 2008, 01:32
Przyjaciel forum

przez marmarc 19 kwi 2008, 21:19
Dziękuję za info. zaglądając na forum napotykałem na hasło "borderline", ale nie wiedziałem że to oto chodzi.

przez Pstryk 23 kwi 2008, 20:22
Bo ja wiem czy to borderline :roll: Mam podobnie - jestem niecierpliwa, chciałabym wszystko od zaraz :o mam spore ambicje. Borderline nie mam ;)
Pstryk

przez jaaa 23 kwi 2008, 21:33
bethi napisał(a):Bo ja wiem czy to borderline :roll: Mam podobnie - jestem niecierpliwa, chciałabym wszystko od zaraz :o mam spore ambicje. Borderline nie mam ;)

ja to samo mam!

a co to jest ta osobowsc ananka...?

przez celineczka3 24 kwi 2008, 06:49
Osobowosc ananakastyczna to osobowosc charakteryzujaca ludzi z zaburzeniami obsesyjo-kompulywnymi czyli tzw. nerwicą natręctw.
celineczka3

przez marmarc 24 kwi 2008, 21:57
to co wyczytałem na szybkanauka jest zbyt drastyczne jak dla mnie, ale jakieś elementy można mieć. W końcu te "patologie" w rozwoju różnych części mózgu moga mieć różne zaawansowanie i iść w różnych kierunkach. Swoją drogą - mózg to podobno najbardziej złożona struktura w całym Wszechświecie, a ludzie wychodzą z założenia, że wszyscy mamy taki sam, i tyle samo można od wszystkich wymagać. I jak ktoś ma słabą pamięć albo coś innego to ma dostawać słabe stopnie w szkole bo to jego wina, a to niejaki hipokamp... ale przepraszam, znów zaczynam...

przez jaaa 24 kwi 2008, 22:57
celineczka3 napisał(a):Osobowosc ananakastyczna to osobowosc charakteryzujaca ludzi z zaburzeniami obsesyjo-kompulywnymi czyli tzw. nerwicą natręctw.

aa czyli ja... eee to musze o tym poczytac conieco

przez Sorrow 25 kwi 2008, 01:38
jaaa napisał(a):
bethi napisał(a):Bo ja wiem czy to borderline :roll: Mam podobnie - jestem niecierpliwa, chciałabym wszystko od zaraz :o mam spore ambicje. Borderline nie mam ;)

ja to samo mam!

a co to jest ta osobowsc ananka...?

I Ja tak mam.

marmarc napisał(a):to co wyczytałem na szybkanauka jest zbyt drastyczne jak dla mnie, ale jakieś elementy można mieć. W końcu te "patologie" w rozwoju różnych części mózgu moga mieć różne zaawansowanie i iść w różnych kierunkach. Swoją drogą - mózg to podobno najbardziej złożona struktura w całym Wszechświecie, a ludzie wychodzą z założenia, że wszyscy mamy taki sam, i tyle samo można od wszystkich wymagać. I jak ktoś ma słabą pamięć albo coś innego to ma dostawać słabe stopnie w szkole bo to jego wina, a to niejaki hipokamp... ale przepraszam, znów zaczynam...

Też prawda - to jest związane z kłamstwem o wolnej woli, że niby możemy wszystko jak tylko chcemy.

Re: osobowość typu "wszystko albo nic"

przez prosty 20 maja 2008, 15:15
tak by mogło wyglądać... ale mamy wolną wolę i to my ponosimy konsekwencje a nie np hipokamp.:)

przez jaaa 20 maja 2008, 21:58
wlasnie chce zrezygnowac z mojego celu jakim sjest fotograia ,bo mi nie wychodzi a ja chce zeby bylo juz perfekcyjnie

przez scrat 20 maja 2008, 22:08
Fotografia to lata nauki obserwacji, patrzenia na świat, to nie jest tak że rok, dwa, i już masz super zdjęcia...
Przyjaciel forum

Sortuj wg