Życie w społeczeństwie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Życie w społeczeństwie

przez songo 11 kwi 2008, 21:21
witam!
jak dostosować się w społeczeństwie czyli jak się zachowywać w społeczeństwie,jak patrzyć na ludzi -dosłownie i niedosłownie ,jak wyrażać uczucia do ludzi ,jak pokazać komuś ,że go lubimy, co zrobić jak jesteśmy szczęśliwi czy pokazywać to społeczeństwu,bo ja wiem z własnego doświadczenia,że ludzie zabardzo nie lubią jak pokazujesz im ,że jesteś szczęśliwy-nie wszyscy,ale większość , nawet jest taka piosenka zespół nazywa się sokół pono a piosenka nie martw się mną ,a początek tej muzy to " kiedy odniesiesz sukces wielu wkurwi się ,kiedy poniesiesz klęskę wielu się ucieszy jak coś to macie tu link do odsłuchania jej http://sopelpt.wrzuta.pl/audio/axCGUi0a ... na_._tpwc_. ,aha wiem ,że chodzenie z wyprostowaną głową napewno nie zdziwi ludzi a chodzenie z spuszczoną w dół ,napewno zdziwi ,więc chyba se muszę odpóścić ,co wy na to ? bo ja lubie tak chodzić !! ,ja wiem,że większosc społeczeństwa nie lubi samotników ,milczków i takich smutnych ludzi ,więc proszę was o odpowiedzi jak żyć dobrze w społeczeństwie ,nie piszczie tylko to co w temacie napisałem,tylko ogólnie najważniejsze rzeczy ,bo tak to bym musiał pisać temat bardzo długo...długo .pozdro.
Dragon Ball

przez Pstryk 12 kwi 2008, 11:46
songo, a na czym Ci zależy w relacjach w tym społeczeństwie :?: Jeśli na akceptacji za wszelką cenę to odpowiedź jest oczywista. Jeśli natomiast zależy Ci na byciu sobą to po prostu bądź. Chyba wyolbrzymiasz lub przebywasz w nieciekawym otoczeniu skoro tak analizujesz reakcje ludzi na Twoją osobę. Jeśli cierpisz na depresję, nerwicę czy cuś takiego to wyolbrzymiasz - to taki mechanizm obniżonej własnej wartości - zbyt wiele uwagi poświęcasz reakcjom ludzi, wyolbrzymiasz je a nawet źle interpretujesz. Znam z autopsji ;) Bądź sobą - to jest w cenie.
Pstryk

Sortuj wg