Nekrofobia

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Nekrofobia

przez Pstryk 19 maja 2008, 23:52
Czy istnieje w ogóle obiektywna definicja 'bycia zdrowym' :?: :?: :?:
Pstryk

przez katie124 20 maja 2008, 13:56
wydaje mi się, że nie istnieje taka w pełni obiektywna

przez Pstryk 21 maja 2008, 21:17
Też mi się tak wydaje ;)
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nekrofobia

przez cuatro_espada 30 sty 2012, 15:21
Ogólnie nie boję się takich spraw, mogę iść o północy na cmentarz, mogę tańczyć na grobach, mogę robić wiele rzeczy, ale... ALE, kiedy jestem w swoim pokoju, COŚ czuję. Miałam kiedyś sen, który potem wiele razy się powtarzał. czasami budziłam się z krzykiem i próbowałam zrozumieć, czy już się obudziłam czy jeszcze śpię. raz nawet zaczęłam się modlić (!) - a jestem niewierząca (!!!), więc starałam sie sobie wyjasnić, dlaczego to odczuwam. Mam bujną wyobraźnię, ale mój lęk jest irracjonalny, dostaję wtedy ataków paniki. Bardzo przeżyłam smierć dziadka (i wujka, był synem dziadka, często mieszkał z nami), kochałam go, nie wiem, skąd się to bierze. Jakbym nie zdążyła mu czegoś powiedzieć, więc wraca. czuję się żałosna.

Nekrofobia

przez NewYork 30 sty 2012, 17:36
cuatro_espada, może przyczyną smierci twoich bliskich jest ten lęk. Po śmierci bliskich człowiek może się zmienić nie do poznania. To jest bardzo ciężkie przżycie. Ja mam uraz do wzystkiego co jest związane z pogrzebami i nieboszczykami. Za dużo złych przezyć. Choc na cmentarz się nie boję chodzić, wręcz przeciwnie ciągnie mnie tam
NewYork

Nekrofobia

przez Lord Kapucyn 30 sty 2012, 17:50
Istnieje definicja bycia zdrowym, stworzyła ją Światowa Organizacja Zdrowia:

W konstytucji z 1948 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określiła zdrowie jako „stan pełnego, dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko jako brak choroby lub zniedołężnienia”. W ostatnich latach definicja ta została uzupełniona o sprawność do „prowadzenia produktywnego życia społecznego i ekonomicznego” a także wymiar duchowy.

1. zdrowie fizyczne - prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jego układów i narządów
2. zdrowie psychiczne - a w jego obrębie:
- zdrowie emocjonalne - zdolność do rozpoznawania uczuć, wyrażania ich w odpowiedni sposób, umiejętność radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem, depresją, agresją
- zdrowie umysłowe - zdolność do logicznego, jasnego myślenia
3. zdrowie społeczne - zdolność do nawiązywania, podtrzymywania i rozwijania prawidłowych relacji z innymi ludźmi
4. zdrowie duchowe - u niektórych ludzi związane z wierzeniami i praktykami religijnymi, u innych osobiste 'credo', zbiór zasad, zachowań i sposobów osiągania wewnętrznego spokoju i równowagi.

-- 30 sty 2012, 17:53 --

cuatro_espada, to po prostu lęki nocne/koszmary senne. Żal po stracie bliskich mógł mieć na to wpływ.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Nekrofobia

przez cuatro_espada 31 sty 2012, 17:00
Nie, nie chodzi mi o koszmary, ale nie będę się rozwodzić. W życiu istnieje dużo straszniejszych zjawisk :8):

Nekrofobia

przez Kiya 31 sty 2012, 19:06
2. zdrowie psychiczne - a w jego obrębie:
- zdrowie emocjonalne - zdolność do rozpoznawania uczuć, wyrażania ich w odpowiedni sposób, umiejętność radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem, depresją, agresją
- zdrowie umysłowe - zdolność do logicznego, jasnego myślenia

Według tego opisu jestem raczej zdrowa.
W konstytucji z 1948 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określiła zdrowie jako „stan pełnego, dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko jako brak choroby lub zniedołężnienia”.

A według tego już nie. To jak jest? :P
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Nekrofobia

przez Lord Kapucyn 31 sty 2012, 23:06
To znaczy, że jesteś tylko zdrowa psychicznie, ale zdrowa jako tako w ogóle już nie. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg