życie w społeczeństwie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

życie w społeczeństwie

przez songo 04 kwi 2008, 20:28
witam!
najdoprawdopodobniej mam fobie społeczną ,bo mam wielkie kłopoty z porozumieniem z społeczeństwem itd. więc takie pytanie ,jak dostosować się w społeczeństwie? nie weim czy to odpowiedni temat ,ale tu dokładniejszego nie ma a tak musiałbym szukać nowe forum ,a mam do tego zaufanie!!
Dragon Ball

przez julie 05 kwi 2008, 20:58
ehhh, ponoć najlepszym sposobem na zmierzenie się z lękmi jest stawienie im czoła...jeśli masz fobię społeczną i myślisz poważnie o jej pokonaniu, to najlepszym sposobem będzie...no właśnie: wyjście do ludzi, spotykanie się ze znajomymi, etc. najgorsze co możesz zrobić to zamknąć się we własnym domu wraz ze skumulowaną nienawiścią do świata; hmmm, no i jakaś grupa wsparcia by się przydała...rodzina, przyjaciele? z kim masz najlepszy kontakt? szukaj wśród nich zrozumienia i pomocy, zobaczysz że "w kupie siła"

greets
Can as well die if cannot fly

życie w społeczeństwie

przez rafka 13 maja 2012, 22:09
nie wiem trza zapytać Krilana
rafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

życie w społeczeństwie

przez CzlowiekWmasce 15 maja 2012, 22:14
Proponuję popracować nad asertywnościa ;)
Mam ciało i głowę, a więc robię z tego pożytek.
http://incognitowita.blogspot.com/

życie w społeczeństwie

przez ekspert_abcZdrowie 18 maja 2012, 13:34
songo, stwierdzenie, że "masz wielkie kłopoty z porozumieniem z społeczeństwem" nie musi od razu oznaczać, że cierpisz na fobię społeczną. Fobie społeczne są kategorią zaburzeń nerwicowych. Prowadzenie samotniczego trybu życia i unikanie kontaktów z ludźmi czy trudności z komunikacją nie wystarczają, by postawić diagnozę socjofobii. Być może Twoja autodiagnoza jest błędna. Być może mylisz objawy z nieśmiałością czy introwertyzmem. Fobii społecznej towarzyszy wiele objawów somatycznych, jak przyspieszone bicie serca, zawroty głowy, czerwienienie się, potliwość, duszność, drżenie mięśni, mdłości, parcie na pęcherz, zaburzenia mowy, np. jąkanie się. Osoby cierpiące na fobię społeczną boją się wystąpień publicznych, telefonowania do kogoś, spotkań z płcią przeciwną, jedzenia w czyimś towarzystwie, załatwień w urzędach publicznych, konieczności korzystania ze środków transportu, bycia obserwowanym w trakcie wykonywania jakichś obowiązków itp. Więcej o fobii społecznej i terapii fobii przeczytasz pod poniższymi linkami:

http://portal.abczdrowie.pl/fobie-spoleczne
http://portal.abczdrowie.pl/terapia-fobii

songo, pomyśl może o wizycie u psychiatry, który mógłby dokonać rzetelnej diagnozy. Pozdrawiam!
Psycholog

życie w społeczeństwie

przez rafka 18 maja 2012, 13:43
Songo to trzeba zapytać ''Wszechmogącego''albo ''Genialnego żółwia''.
Tylko nie pytaj ''Szatana serduszko'' :D

Songo mniej bajek oglądaj

PS: pani psycholog ma rację :D
rafka

Sortuj wg