Czemu los jest nie sprawiedliwy dla ludzi dobrych ?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Czemu los jest nie sprawiedliwy dla ludzi dobrych ?

przez SebastianWaWa 03 kwi 2008, 12:02
Nie wiem gdzie to wrzucic wiec wrzucam tu.

Zastanawialiscie sie czemu los jest taki niesprawiedliwy dla ludzi dobrych,uczynnych ,szczerych .Tylko wygrywaja prostaki,hamy i inne gbury.
Tak samo z chorobami ilekroc sie spotkalem ze jakis typowy "żul' albo inny narkoman pija-cpaja prowadza sie zle i sa zdrowi.A normalny czlowiek umiera na raka

Czemu ludzie tego nie widza czy nie chca dostrzec !?

Dlaczego tak jest zastanawial sie ktos nad tym?

Bo wedlug mnie "sprawiedliwosc to jest jakas bzdura i wymysly "

przez IceMan 03 kwi 2008, 12:31
Ja sobie tłumaczę to przez religię, dobrzy ludzie szybciej umierają to i szybciej trafiają do tego lepszego świata...

A jeśli chodzi o cierpienie ludzi dobrych to zwykle po pierwsze swoim kosztem dbają o innych, po drugie cierpią od tych chamów, gburów, prostaków którzy w sumie idą po prostej linii (zazwyczaj też po trupach) do celu.
Przyjaciel forum

przez Pstryk 03 kwi 2008, 15:24
Po co zadręczać się w ogóle takimi pytaniami, na które nie ma odpowiedzi :?: Zamiast marnotrawić czas lepiej wykorzystać go na czynienie dobra. Dla mnie cała tajemnica tkwi w tym, jak się czuję ze swoimi uczynkami. A inni niech robią co uważają.
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wojtek_112 03 kwi 2008, 21:51
To są kompletne bzdury!!!Los nie jest nie sprawiedliwy dla ludzi dobrych.
Dle mnie to oczywiste, chcesz pogadać rozwiń temat i napisz coś więcej.

odnosi sie to do autora
Ostatnio edytowano 04 kwi 2008, 00:07 przez wojtek_112, łącznie edytowano 1 raz

przez julie 03 kwi 2008, 22:16
to że los jest niesprawiedliwy to jasne jak słońce; warto to sobie jakoś wytłumaczyć, bo trzeba mieć jakiś stosunek do tego wszystkiego...
trafnie bethi zauważyła, że warto działać w zgodzie ze swoim sumieniem, w zgodzie z samym sobą...dla niektórych jest to czynienie dobra, dla innych cwaństwo i interesowność...z drugiej strony wszyscy bylibyśmy chorzy gdybyśmy nie byli sobą (gdyby dobrym kazano czynić zło i vice versa), choć ofkorz istnieją granice...no ale nie dla wszystkich :roll:
osobiście wierzę moze nie do końca w reinkarnację, to jednak w fakt, że ludzie którzy krzywdzą innych oberwą za to wcześniej czy później->przyrodzie nic nie ginie ;)
Can as well die if cannot fly

przez wojtek_112 04 kwi 2008, 00:04
Zaczne od tego, że nie wiem do końca o co chodzi komuś jak pisze" dobry". Są ludzie, którzy podejmują świadomy wybór, rezygniojąc z różnych rzeczy by działać dla innych , czy jakiś wartości , w które wieżą(coś mi mówi że ich tu na myśli autor nie miał). Są tacy ,którzy są dobrzy z egoizmu, którzy potrzebują robić dobrze, bo poprawia im to samopoczucie. Są też ci ,którzy podciągają własne braki pod dobroć.Są zbiorem kompleksów, sa zagubioni, przez co brak im energi do rywalizacji i do stawiania czoła przeciwnością.Ich dobroć wynika z niemożności zrobienia czegoś czego chcą, jeśli napotyka to jakiś opór. To nie jest rzadna dobroć. One krzyczą:"czemu nie moge tak jak on ?",noszą w sobie ogromne pokłady nie wyładowanych emocji, chętnie by zrezygnowały z własnej "dobroci" za szczypte "przychylności losu".Czy kogos takiego można nazwać dobrym?
Są też, ludzie którzy są poprostu sobą i są z sobą samym szczęśliwe.Działają w swoim interesie, chętnie innym pomogą, idą przez życie nie oglądając sie za siebie, swoim rytmem.Są tacy ,są inni... można wymioeniac w nieskończonośc. Dla człowieka z zewnątrz, wszyscy są na pierwszy żut oka dobrzy.

Czy warto sobie tłumaczyć? Pewnie tak ,ale czy obarczać za to los? Wątpie.
Los mogą obarczać ludzie ,którym zawala sie dom ,ginie rodzina, ludzi których co rok zalewa woda, którzy jadą kilkadziesiąt kilometrów dalej i widzą że inni są w dużo lepszej sytuacji i nie muszą sie zmagać z tym co oni.Ale czy to są żli ludzie, no nie wiem.Wydaje mi sie że w śród tych, których "krzywdzi" los są i tacy i tacy. A krzywdzi tylko tych którzy sie poddają i sami siebie za takich uważają.Bartoszewski był w obozie, a nie wygląda na takiego który sie uważa za skrzywdzonego, raczej doświadczonego.

Co do spraw związanych z medycyną to chyba najlepiej oszczedze sobie komentarza.Raka wątroby leczyć wódką.Raka płuc nikotyną.

przez SebastianWaWa 04 kwi 2008, 08:46
Czyli wychodzi na to ze ludzie starajacy byc dobrzy i nie isc po trupach do celu to sa masochisci. niezle

przez wojtek_112 04 kwi 2008, 10:10
Mam nadzieje że właśnie żle, bo nie wiem z którego fragmentu coś takiego wynika. Miałem nadzieje na coś więcej, bo wychodzi na to że sie tylko nad sobą użalasz.

przez celineczka3 04 kwi 2008, 13:45
Człowiek prawdziwie dobry nigdy nie oczekuje niczego w zamian i nie uwaza ze świat powinien kłaniac sie mu czerwona czapka za to ze stara sie byc ''taki wspanialy''.Czlowiek prawdziwie dobry czuje jak powinien postepowac i robi tak bez wzgledu na okolicznosci.Od razu mowie ze nie jest to zadna ironia, a po prostu mysl ktora kiedys przeczytalam i w ktora bardzo wierze, ale sam nie moge wg tej definicji uznac siebie za prawdziwe dobra :roll:
celineczka3

przez SebastianWaWa 04 kwi 2008, 14:30
Mozliwe ze sie uzalam ale niech nikt sie nie dziwi potem ze ktos nikomu reki nie podaja jak sie cos dzieje . Ja stwierdzam fakty z tego co zaobserwowalem u roznych ludzi.

Ten co lezie po trupach tez kiedys moze stac sie trupem.

przez celineczka3 04 kwi 2008, 14:47
SebastianWaWa Czuł bys sie lepiej jak bys postepowal tak jak ci ''niedobrzy'' ludzie??
celineczka3

przez pyzia1 04 kwi 2008, 16:01
"Dobrzy" ludzie to pojęcie względne. Mnie tam się wydaje, że każdy z nas myśli, że jest dobry bo dla swojego postępowania ma jakieś tam swoje argumenty. A jeśli każdy jest dobry, to każdy zasługuje na dobry los, prawda? Poznałam w życiu wielu ludzi, którzy robili mi krzywdę ale chyba nie mogłabym stwierdzić, że oni bardziej niż ja zasługują na to, żeby zachorować na raka lub umrzeć w męczarniach. Na tym właśnie polega sprawiedliwość losu, że działa na chybił trafił.
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez zimbabwe 04 kwi 2008, 17:44
Ja to sobie wyjaśniam reinkarnacją. Śmiejcie się, ale ja naprawdę wierzę w reinkarnację.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez julie 04 kwi 2008, 19:05
zimbabwe napisał(a):Ja to sobie wyjaśniam reinkarnacją. Śmiejcie się, ale ja naprawdę wierzę w reinkarnację.

ja coraz bardziej też w nią wierzę; czuję, że wyzbyłam się all pragnień jakie mną targały nie mając jednocześnie żadnej złości w stosunku do świata (no nie wliczając depresyjnych dołów), tzn gdyby przyszło mi dziś zipnąć, nie miałabym żalu, że tak młodo, nie spełniwszy się, etc-wręcz przeciwnie->może wkróce po prostu I'll return home what I long for...

P.S. zimbabwe, czy myślałaś o poddaniu się terapi regresywnej czy jak to tam się exactly zwie, żeby dowiedzieć się who ya were be4?
Can as well die if cannot fly

Sortuj wg