ironia i sarkazm

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

ironia i sarkazm

przez Absinthe 01 maja 2015, 10:07
Artemizja, ja też.To może też wynikać z nieprawidłowego ubrania myśli w słowa lub po prostu niskiej inteligencji osób drugich.
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

ironia i sarkazm

przez mark123 01 maja 2015, 12:05
Ja z odczytem ironii zazwyczaj nie mam problemu, natomiast jeśli chodzi o sarkazm, to nawet nie rozumiem jego definicji i nie wiem, co to jest sarkazm.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

ironia i sarkazm

przez greg666 22 maja 2015, 17:42
Lubicie czarny humor? Ja uwielbiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ironia i sarkazm

przez wiejskifilozof 12 cze 2015, 18:12
A ja czasem nie rozumiem ironia.

ironia i sarkazm

przez Artemizja 20 cze 2015, 22:46
Lubicie czarny humor?
Średnio. Zależy od sytuacji...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ironia i sarkazm

przez SrebrnaSowa 21 cze 2015, 11:33
Kiedyś ktoś mi powiedział że ironią i sarkazmem posługują się osoby które są wredne inteligentne i zranione.
Dodał też że czasem im się wydaje że są zdystansowane...
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

ironia i sarkazm

przez bittersweet 21 cze 2015, 17:26
Znam osobe, która robi czesto sarkastyczne uwagi, kiedy sie jednak prosi o bardziej konstruktywna opinie na dany temat, najczesciej stwierdza "nie wiem". Sarkazm to dla mnie złosliwa krytyka, która nic nie wnosi...
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

ironia i sarkazm

przez monk.2000 21 cze 2015, 18:19
Ja staram się nie być ironicznym, ani złośliwym. Zazwyczaj wtedy druga osoba się czuje urażona i mam poczucie porażki, że kogoś skrzywdziłem. Pokręcenie religijne daje o sobie znać i zaraz widzę siebie jako grzesznika, który jest złym człowiekiem. Wydaje mi się, że ironia oraz sarkazm służą rozładowaniu negatywnych emocji. Biorąc pod uwagę humor internetowy można dojść do wniosku, że ironia & sarkazm są spokrewnione z czarnym poczuciem humoru. A akurat takie memy lubię. Jestem zdania, że wszystko ma swoje miejsce, łącznie z ironią. W memach nikt nie jest skrzywdzony i tutaj ironia się wpasowuje.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

ironia i sarkazm

przez Siarlek 21 cze 2015, 19:08
Mój wykładowca na pewno używa.
O co ja widzę czasy maleją a liczba operacji rośnie. To ten Pana algorytm to musi być jakaś bomba. Będą mówili Archimedes, Einstein, Kowalski.... to muszę Panu powiedzieć, że to musi się Pan po grant zgłosić, jakiś naukowy
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

ironia i sarkazm

przez ChrisMessina 21 cze 2015, 20:47
Bez ironii i sarkazmu życie byłoby do dupy. Nudne, szare i niezabawne.
Z przodu plecy, z tyłu plecy, pan Bóg stworzył ją dla hecy!

ironia i sarkazm

przez refren 22 cze 2015, 01:03
Moim zdaniem ironia może być konstruktywna, zwłaszcza jeśli dotyczy zjawiska, a nie konkretnej osoby, jest niezgodą na zastaną rzeczywistość i odpowiedzią na jej absurd. Dobrze to ujął Lec- "Niektóre rzeczy trzeba doprowadzić do absurdu, nich poznają swego rodzica". Dla mnie ironia i sarkazm są też krzykiem - kiedy widzę, że została zniszczona możliwość porozumiewania się na gruncie racjonalnym.

Czuję w sobie nieraz nadmiar złośliwej ironii czy sarkazmu np. w dyskusjach na forum, zastanawiam się czy miałam jakąś głębszą myśl czy tylko chciałam kogoś zdyskredytować, wsadzić szpilę, czasem jestem tym zaniepokojona, a czasem lubię to w sobie.

Według Allporta jedną z cech osobowości dojrzałej są życzliwe stosunki z innymi ludźmi pozbawione ironii i sarkazmu. Mi ciężko by było w ogóle ich nie stosować (trochę mnie to martwi, że ciężko). Wydaje mi się jednak, że istnieje też niewinny sarkazm/ironia, które nie obrażają drugiej osoby, tylko wprowadzają dystans do jej sposobu myślenia czy zachowania w sposób żartobliwy. Czasem uzasadniona mi się wydaje złośliwa ironia, jeśli ktoś nie przyjmuje argumentów czy atakuje. Ale ciężko mi tu wyznaczyć granicę.

Sarkastyczne podejście do zjawisk, rzeczywistości, wydarzeń dla kogoś bezsensownych, wydaje mi się jedną z naturalnych reakcji obronnych (tak walczono np. z komuną), autoironia jest wskazana, o ile ktoś sam siebie nie gnębi ciągłą krytyką i jeśli jest pogodna.

ironia i sarkazm

przez refren 22 cze 2015, 01:10
Siarlek napisał(a):Mój wykładowca na pewno używa.
O co ja widzę czasy maleją a liczba operacji rośnie. To ten Pana algorytm to musi być jakaś bomba. Będą mówili Archimedes, Einstein, Kowalski.... to muszę Panu powiedzieć, że to musi się Pan po grant zgłosić, jakiś naukowy

To jest chyba w ogóle jakaś cecha zawodowa nauczycieli i wykładowców. Na przykład po 30-tu minutach egzaminu ustnego i wyciągania na tróję - "O, zaczęła się pani rozkręcać, gdyby egzamin trwał 4 godziny godziny, to miałaby pani szansę na całkiem dobry wynik".

Do studenta, który zawsze się spóźnia, a wyjątkowo przyszedł punktualnie "Ale pan biedny, chyba nie mógł dziś pan spać w nocy".

ironia i sarkazm

przez Veikko 22 cze 2015, 11:24
refren napisał(a):Moim zdaniem ironia może być konstruktywna, zwłaszcza jeśli dotyczy zjawiska, a nie konkretnej osoby, jest niezgodą na zastaną rzeczywistość i odpowiedzią na jej absurd.

Sarkastyczne podejście do zjawisk, rzeczywistości, wydarzeń dla kogoś bezsensownych, wydaje mi się jedną z naturalnych reakcji obronnych (tak walczono np. z komuną), autoironia jest wskazana, o ile ktoś sam siebie nie gnębi ciągłą krytyką i jeśli jest pogodna.

Ja tak sobie radzę z życiem, trudnymi momentami - wtedy ironia i sarkazm jest jak najlepsze lekarstwo, pozwala wyrzucić z siebie nadmiar złych emocji.
F42.0, wenlafaksyna 225 mg

ironia i sarkazm

przez Śmiercionauta 22 cze 2015, 12:21

"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Sortuj wg