Trochę szczerości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Pstryk 25 sty 2008, 17:19
Dajcie już koledze spokój bo jeszcze wpadnie w depresję ;)
Pstryk

Re: Trochę szczerości

przez Amy Lee 25 sty 2008, 17:26
jakzawsze napisał(a):Czytam te wasze smutne historie, problemy, kompleksy, pytania o sens życia i tak dalej . i muszę przyznać, że widząc kolejną osoba która mówi, że jest jej ciężko, że traci nadzieje, ze walczy i prosi o pomoc po prostu depresja mi zanika!

Depresja ci zanika. Bombowo :roll: "Depresja". Widzisz, nie odróżniasz chwilowego dołka od choroby zwanej depresją. Mimo wszystko ciesz się, że nie masz jej ty, tylko inni. Pośmiej się z tych, którzy cierpią, zbagatelizuj ich problemy, pociesz się tym, że wojny i głód są gdzieś daleko od ciebie.

jakzawsze napisał(a):Dziękuję, bo teraz w chwilach słabości będę mógł powiedzieć, że to powszechne, podnieść głowę i wyjść do ludzi.

Po co? Może się okazać, że tam też sami idioci i idiotki, nie tacy fajni jak ty.
Amy Lee

przez NatłokMyśli 25 sty 2008, 17:43
Pozytywne myślenie, a bycie egocentrykiem, to dwie różne rzeczy kolego.
A wieczorami pewnie płaczesz w poduszkę...
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty mojego życia.
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez K. 25 sty 2008, 17:45
A czy wszyscy którzy atakują autora tego tematu czasem nie zazdroszczą mu ?
A może teraz każdy będzie mu wmawiał, że to nie jest depresja ?
Będzie tupał nogą, bo on jest bardziej chory od wszystkich ?

Moim zdaniem są ludzie, którzy użalanie się nad sobą mają we krwi, lubią to i tak już zostanie.

A może ktoś mi powie : JAKI CZŁOWIEK WASZYM ZDANIEM TO IDIOTA ?

Czy nikt taki nie jest i nigdy na nikogo tak nie powiedzieliście ? ...
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez J.G.Faust 26 sty 2008, 00:43
jakzawsze napisał(a):Przecież ty nawet nie masz wyraźnego powodu aby się martwić, coś sobie ubzdurałeś nikt cię nie poniżał, nie masz nerwobóli, śpisz dobrze.

95 % - Mojego życia było normalne w porównaniu do niektórych.

Śpie dobrze, ale w czasie dnia - Ogólnie od 7 roku życia siedziałem do późnych godzin i to jest efekt [uwielbiam noce i poranki]

JA nie potrafię pogodzić się z rzeczywistością. Nie mam zwyczaju narzekać lub stękać, a jeśli mnie to zabije trudno.

przez Pstryk 26 sty 2008, 12:05
K. napisał(a):A może ktoś mi powie : JAKI CZŁOWIEK WASZYM ZDANIEM TO IDIOTA ?

Taki, który ocenia wszystkich swoją miara, jest zbyt płytki aby zauważyć pewne sprawy poza własnymi i do tego używa pewnych słów, nie mając pojęcia o ich potędze. Czyli - nie liczy się z innymi.

K. napisał(a):Czy nikt taki nie jest i nigdy na nikogo tak nie powiedzieliście ? ...

Mówimy o konkretnym przypadku - tym tutaj a nie o użyciu słowa do grona moncyponków z ulicy, na której mieszka...

I jesteś nie sprawiedliwa, wprowadzając podział ważności choroby. Jeśli odniosłaś wrażenie, że tutaj, na forum takowe funkcjonuje, to niestety jesteś osobą, o której piszesz:
K. napisał(a):A może teraz każdy będzie mu wmawiał, że to nie jest depresja ? Będzie tupał nogą, bo on jest bardziej chory od wszystkich ?

Jak dla mnie - jeśli Jakzawsze pomoże takie podejście, to spoko - ja nie czuję się urażona. Ludzie mają prawo jednak wyrazić swoje oburzenie treścią jego posta.
Pstryk

przez K. 26 sty 2008, 12:47
bethi napisał(a):to niestety jesteś osobą, o której piszesz:

Nie jestem chora na depresję, a więc nie będę się licytowała z nikim czy ktoś jest bardziej chory ode mnie czy nie.

Po prostu nie lubię tego, kiedy ktoś ocenia według siebie, czy ktoś jest bardziej chory od niego, czy jeśli wyszedł z choroby, to w ogóle nie mógł powiedzieć, że to jest depresja.

A człowiek który napisał ten post, na pewno nie miał nawet w myślach obrazić Ciebie, administratora forum, czy kogokolwiek innego ... Ja też często myślę, że człowiek, który wydaje 100 funtów dziennie, albo w jeden weekend, jest idiotą, a często sama to robię i wiem o tym, jestem tego świadoma, i co ?
Obrażam siebie, moją siostrę, mamę, tatę i miliony osób na świecie ?

Nie. To tylko słowo, które na pewno nie miało na celu was zranić ...
I tylko to chciałam przekazać.
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez Radek 26 sty 2008, 13:03
K. nikt tu się nie licytuje czy jest bardziej chory czy mniej. Po prostu jak koleś nazywa ludzi z depresją idiotami dlatego, bo się "użalaja nad sobą" to ewidentnie widać, że nie wie co to jest depresja. Może dla ciebie nazywanie innych idiotami to nic takiego, "to tylko słowo" ale niektórzy mogli poczuć się urażeni.
Swoją drogą to nie popieram myślenia, że "moje problemy są najgorsze" i biernej postawy (zarówno w chorobie jak i w zdrowiu).
per aspera ad astra

przez pyzia1 26 sty 2008, 13:19
A ja jestem idiotką i użalanie się nad sobą to moje ulubione zajęcie więc, kolego, trafiłeś w samo sedno
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez Radek 26 sty 2008, 13:28
To życzę powodzenia.
per aspera ad astra

przez Pstryk 26 sty 2008, 16:11
Przecież napisałam, że nie czuję się urażona i też uważam. Chcę tylko abyś zrozumiała, że w pewnych środowiskach szastanie słowami są nieodpowiedzialne. Mam nadzieję, że rozumiesz tą subtelną różnicę i potrafisz sobie wyobrazić taką sytuację w odniesieniu do Twoich środowisk, w których się poruszasz.

jakzawsze napisał(a):wybacz, nie tak łatwo mnie zrozumieć .

Właśnie, mi się wydaje, że dlatego większość tak oburzył ten temat: nie dał Nam nawet szans... Skwitował, zaszufladkował.

pyzia1 napisał(a):A ja jestem idiotką i użalanie się nad sobą to moje ulubione zajęcie więc, kolego, trafiłeś w samo sedno

Eh to Twoje czarne poczucie humoru :lol: :lol: :lol:
Pstryk

przez K. 30 sty 2008, 23:09
bethi napisał(a):Chcę tylko abyś zrozumiała, że w pewnych środowiskach szastanie słowami są nieodpowiedzialne.

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę.
Staram się nie szastać słowami, bo wiem, że bolą bardziej niż czyny.
Jednak chciałabym zaznaczyć, że internet to bardzo, ale to bardzo niepewny grunt jeśli chodzi o tego typu dyskusje, tematy.
Samo to forum jest miejscem w którym trzeba liczyć się ze słowami bardziej niż chociażby w normalnej rozmowie, w świecie realnym.
I wydaje mi się, że większość osób właśnie w innej 'rzeczywistości' zrozumiałoby zupełnie inaczej wypowiedź autora tematu.

Radek napisał(a):Po prostu jak koleś nazywa ludzi z depresją idiotami dlatego, bo się "użalaja nad sobą" to ewidentnie widać, że nie wie co to jest depresja.

Jeśli już czepiamy się słów, to każdy człowiek chociaż raz w życiu użalał się, a więc wszyscy jesteśmy idiotami.
No i mnie się podoba. Niech będzie. ;]
K.

przez Pstryk 31 sty 2008, 20:07
K., tak bardzo naciskasz na fakt, że każdemu zdarzyło się nazwać kogoś 'idiotą'. I tutaj muszę się z Tobą zgodzić, jednak wątpię, aby ktokolwiek walił to wprost publicznie - zapewne odbywa się to 'pod nosem'. Sądzę, że gdyby ktoś Tobie w realu tak powiedział, również poczułabyś się urażona. A dla Nas to forum ma szczególne znaczenie.
Pstryk

przez K. 31 sty 2008, 22:04
Publicznie ?
Często to usłyszałam, ale idioci to zawsze takie osoby, które są inne.
Obojętnie w jakiej dziedzinie.
Przyzwyczaiłam się już do tego, że odstaję od 'normalności' - która jest wynikiem akceptacji społeczeństwa i niczym więcej.

To jeśli chodzi o moją osobę.
K.

Sortuj wg