"Znawcy" z forum

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Zagubiony148 13 sty 2008, 22:26
Droga bethi jesli forumowicze uznaja ten temat za zly to prponuje go usunac. Nie chcialem zeby bylo komus przykro z powodu wymienionych postaw, wiec jesli tak tolepiej bedzie jesli pojdzie do kosz :)
Po co nosić maskę, gdy nie ma się już twarzy?
Emil Cioran

Bo jest to znakomitym mężom nie honor, jak niewolnikom ślęczeć godzinami przy obliczeniach.
Gottfried Wilhelm Leibniz

przez Pstryk 13 sty 2008, 22:34
Nie uważam, aby była taka konieczność. Sądzę, że sprawa została już wystarczająco wyjaśniona i mam nadzieję, że osoby, które natkną się na temat przeczytają również jego intencje (opisałeś wcześniej). Czytając pierwszego posta wiele osób mogło zrozumieć go podobnie, jak ja.

Chciałabym dodać kryterium: przewrażliwieni :lol: (ja :lol: )
Pstryk

Re: "Znawcy" z forum

przez Majster 22 sty 2010, 00:27
Ciekawy podzial, nie powiem, ze nie.
Ja siebie lokuje chyba w wiem lepiej :mrgreen: :mrgreen:
Ale ciekawsze jest to, ze czytajac opis kazdej grupy nasuwa sie z miejsca ktos kto w tej grupie najczesciej sie udziela ;)
A jak dzisiaj (czyli po 2 latach) widzicie swoje lokaty?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joanna5 22 sty 2010, 02:12
jako psycholog kliniczny,ktory poradzil sobie i bywal po obu stronach,/pacjent=psycholog/,czuje intuicyjnie,ze co mozna to trzeba powiedziec,czasami po pewnych sprawach warto nie wiedziec.nie doradzam,czasami dokopie potencjalnemu samobojcy,ze szantazuje,poza tym nawet chorzy maja mozg,joanna5

przez Lili-ana 22 sty 2010, 10:28
A ja się uśmiałam z posta Zagubionego :smile:
szczególnie z tego:
Zagubiony148 napisał(a):Ciężkie przypadki

Osoby te pisza zazwyczaj po 2 posty o tym jakiego dola maja po traumatycznych przezyciach:
-poklucilem/am sie z koleżanką/kolegą
-dostalem 1 z matmy
-matka nie puscila mnie na dykoteke
-ojciec nie dal mi kasy na kolczyk w nosie

Trochę dystansu ludzie ;)
Lili-ana

przez Gringo 22 sty 2010, 11:48
joanna5: Nie wierze, ze jestes psychologiem klinicznym, piszesz "tak troche jakby" nie po polskiemu, watpie zeby psycholog kliniczny w taki sposob wypowiadal sie w internecie.

Czyli ja pasuje do: wiem lepiej, bo przeciez wiem i to w dodatku lepiej! ;)
Gringo

przez Pstryk 22 sty 2010, 12:18
Majster napisał(a):A jak dzisiaj (czyli po 2 latach) widzicie swoje lokaty?

hm dwa latka minęły i wyszłam poza normy kolegi - zwariowałam :lol:
Pstryk

przez agusiaww 10 lut 2010, 15:04
Dla mnie temat zle ujety, nie znawcy -bo znawca oznacza kogos kto posida wiedze na dany temat, ale moze po prostu rozne dziwadla i trolle lepiej by pasowalo :mrgreen: ja podchodze na forum do kazdego milo, jednakze w dwoch wyjatkach:
a) kiedy to ktos mysli ze pozjadal wszytkie rozumy, a w gruncie rzeczy nic nie wie, albo malo wie,
b) w stosunku do nawiedzonych, ktorzy uwazaja ze psychiatrzy to sa kosmici, a leki to odpadki radioaktywne , wtedy albo ingnoruje, albo powiem swoje zdanie :) jednakze staram sie nie urazic takiej osoby personalnie, czyli np nazywajac ja glupia, czy psycholem :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez BladeM 10 lut 2010, 17:25
agusiaww napisał(a):Dla mnie temat zle ujety, nie znawcy -bo znawca oznacza kogos kto posida wiedze na dany temat

Chorujac na nerwice i leczac sie , jezeli sie jest swiadomym , za siebie odpowiedzialnym i nieubezwlasnowolnionym pacjetem, masz wiedzena temat swojej choroby. Bo wiedza o niej i bierzace dalsze informowanie sie jest pierwsza najwazniejsza bronia przeciwko chorobie. Dokladnie o tym mnie poinformowal juz na samym poczatku leczenia i terapeuter i psychiatra. No bo jak masz wiedze na temat choroby to nie jestes zaskoczona jak dostajesz objawy, i nie wpadasz w bezgraniczna panike.

To bylo jakies 8 miesiecy temu jak mi powiedzieli prosze wszystko co jest dostepne w informacji o chorobie sobie przyswoic. Dzis czasami po nowych wlasnych osiagnieciach w walce z choroba, jestem pytana np. therapeuty jak to osiagnelam. Czasami jest zaskoczony.

Bo wiesz lekarze i terapeuci znaja nerwice z ksiazek a my z praktyki. A jak w kazdej dziedzinie teoria musi byc ale bez praktyki ani rusz.

Pozdrawiam
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

przez betty_boo 11 lut 2010, 13:47
spokojnie, nie czepiajmy się bo post był troche autoironiczny:)

przez chojrakowa 24 lip 2010, 19:36
A ja po przeczytaniu podziału miałam ochotę stąd uciec. Chojrakowa ciężki przypadek kretynizmu.
Amen.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez Janek66 20 paź 2010, 00:37
Zagubiony148 napisał(a):Zauważyłem że na forum jest wiele osób, których zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Pogrupujmy:

Egoiści

Osoby całkowicie zapatrzone w siebie i swoje problemy. Mówią ci o czymś godzinami alesprobuj powiedziec cos o sobie. Pamiętaj twoje problemy sa niewazne.

Placzki

Osoby gnojące się i przedstawiające się z jak najgorszej strony.Potencjalne pocieszenia trak tują jako atak na ich osobe. Lekkie przypadki czasem udaje sie przekonać że nie jest tak z nimi źle, efekt jest krótkotrwały.

Poeci

Zdaja sie pisac dla siebie - rzadko kto rozumie glebie ich wynurzen. Nawet oni sami.

Toksyki

Ludzie ktorych powinno sie banowac przed rejestracja, ponizaja innych, wysmiewaja, sa chamscy i nie maja nic dobrego do powiedzenia

Ciężkie przypadki

Osoby te pisza zazwyczaj po 2 posty o tym jakiego dola maja po traumatycznych przezyciach:
-poklucilem/am sie z koleżanką/kolegą
-dostalem 1 z matmy
-matka nie puscila mnie na dykoteke
-ojciec nie dal mi kasy na kolczyk w nosie

Wiem lepiej

(np. ja :twisted: )osoby niedopuszczajace mysli ze moga sie mylic

Biblioteczka poszerzana w miare obserw.

Jesli mozna,dodam do tej listy jeszcze jedna kategorie:

Ludzie,ktorzy chca tu cos konkretnego zalatwic.
Czytaj: usunac problem .
Przypuszczam,ze mieszcza sie w kategorii "Egoisci",ale z ta roznica,ze - ja na przyklad - umiem sluchac o czyichs problemach.
Janek66

przez LitrMaślanki 20 paź 2010, 00:46
A do jakiej kategorii podczepić zagubionego ? Skoro na forum dla ludzi z problemami ...raczył zauważyć ,ze sa ludzie z rożnymi problemami ? :D

the new category is Gapcio zmiksowany ze smerfem ważniakiem i wiecznym malkontentem
LitrMaślanki

przez Janek66 20 paź 2010, 01:59
LitrMaśalanki napisał(a):A do jakiej kategorii podczepić zagubionego ? Skoro na forum dla ludzi z problemami ...raczył zauważyć ,ze sa ludzie z rożnymi problemami ? :D

the new category is Gapcio zmiksowany ze smerfem ważniakiem i wiecznym malkontentem

:mrgreen:
Janek66

Sortuj wg