Kocham Cię

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Kocham Cię

przez Artemizja 02 gru 2012, 18:43
Słowa"kocham Cię" są bardzo ważne.Zarówno w związku jak i w relacjach rodzic-dziecko.Dają ciepło i poczucie bezpieczeństwa.Nie uważam również,żeby tych słów można było nadużyć.Wręcz przeciwnie-im częściej są powtarzane,tym lepiej.Dużo osób uważa,że te słowa nic nie znaczą,że ktoś wie,że się go "kocha" i nie trzeba Mu tego mówić.Niestety,to nie do konca prawda.Ludzie to nie wróżki,nie potrafią czytać w umyslach innych...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Kocham Cię

przez Saraid 02 gru 2012, 18:50
Lilith, uważam że słowo kocham powinno być używane,ale jednocześnie poparte
czynami by dana osoba której się to mówi czuła co ono w pełni oznacza.
Saraid

Kocham Cię

przez mark123 02 gru 2012, 18:54
Ja nawet nie wiem tak dokładnie, czy moi rodzice mi to czasem mówili czy nie. A nawet, jeśli mówili, to na tyle, co znam siebie, to raczej nie przywiązywałem do tych słów uwagi.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kocham Cię

przez Vian 02 gru 2012, 18:59
I się wyciera.
Może nie tyle przez częste używanie do jednej osoby (chociaż chyba trochę też), ile do różnych osób. Jak słyszę "kocham cię" od kogoś, kto kochał setki osób przede mną to ja dziękuję, co w tym wyjątkowego...
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Kocham Cię

przez Artemizja 02 gru 2012, 19:07
Vian, w przypadku relacji rodzic-dziecko również się wyciera?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Kocham Cię

przez Vian 02 gru 2012, 19:15
Lilith, jak powiedziałam:

Może nie tyle przez częste używanie do jednej osoby (chociaż chyba trochę też), ile do różnych osób.

No a mało kto ma np. kilkaset dzieci, nie? ;-) Btw - jakby ktoś mnie chciał złapać za słówko: "do różnych osób", chodziło mi oczywiście o "do WIELU różnych osób".

A co do tego "chociaż chyba trochę też" - jak słyszysz, nawet od mamy "kocham cię" powiedzmy 100 razy każdego dnia, co 15 min, to 101 raz wywiera na Tobie jakieś szczególne emocjonalne wrażenie? ;-) No może trochę, ale jak słyszysz to raz czy 2 razy w ciągu dnia to pewnie większe.

Ja ogólnie jestem zwolenniczką zdrowego umiaru w tym "kocham cię", jak ktoś to mówi od wielkiego dzwonu kilka razy w życiu to źle, ale jak mówi dziesiątki razy dziennie to też jakoś nieszczególnie... ;-)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Kocham Cię

przez Artemizja 02 gru 2012, 19:24
Vian, nie,nie chodziło mi o to,żeby złapać Cię za słówko ;)
No może trochę, ale jak słyszysz to raz czy 2 razy w ciągu dnia to pewnie większe.
Wydaje mi się,że osoby,które nie miały pod dostatkiem tego "kocham Cię",to będą bardzo chciały to usłyszeć.Dla nich wiecznie będzie mało.Są jak takie głodne dzieci.Przynajmniej tak jest ze mną.Znowu z drugiej strony,tak jak napisałaś-kiedy powtarza się to sto razy dziennie,to później się tych słów nie szanuje.To takie dwie skrajności.

Administrator

Kocham Cię

przez niosaca_radosc 02 gru 2012, 19:29
Gorzej jest, kiedy po latach, gdy nigdy nie słyszało się kocham, a teraz nagle z uwagi na chorobę się słyszy i nawet się w to nie wierzy. To jest dopiero porażka.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Kocham Cię

przez mark123 02 gru 2012, 22:24
Lilith napisał(a):Wydaje mi się,że osoby,które nie miały pod dostatkiem tego "kocham Cię",to będą bardzo chciały to usłyszeć.Dla nich wiecznie będzie mało.Są jak takie głodne dzieci.Przynajmniej tak jest ze mną.Znowu z drugiej strony,tak jak napisałaś-kiedy powtarza się to sto razy dziennie,to później się tych słów nie szanuje.To takie dwie skrajności.

A ja nie odczuwam, czy miałem nadmiar czy niedobór tych słów czy też w normie. Chyba mam i miałem do nich obojętne podejście, tak mi się wydaję.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Kocham Cię

przez Candy14 03 gru 2012, 00:28
Ja tam mowie kocham Cie kilka razy w tygodniu chociaz wiem ,ze osoba do ktorej to mowie doskonale wie ze ja kocham..i co z tego.Czuje potrzebe to powiedziec wiec mowie :P
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Kocham Cię

przez nieboszczyk 03 gru 2012, 15:22
ja cie kocham a ty śpisz
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Kocham Cię

przez Pieprz 03 gru 2012, 17:41
ja kiedyś nie umiałem tego powiedzieć - u mnie w domu rodzinnym nie rozmawiało się w ogóle o uczuciach. Potem się nauczyłem. Teraz lubię to mówić :)
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Kocham Cię

przez Saraid 03 gru 2012, 17:44
Mushroom napisał(a):ja kiedyś nie umiałem tego powiedzieć - u mnie w domu rodzinnym nie rozmawiało się w ogóle o uczuciach. Potem się nauczyłem. Teraz lubię to mówić :)

u mnie dokładnie tak samo.
Saraid

Kocham Cię

przez Artemizja 16 gru 2012, 22:03
Tak jak napisałyście,możliwe jest,że przez ciągłe,beznamiętne powtarzanie słów "kocham Cię",tracą one na swojej niezwykłości i wartości,wycierają się.Niemniej jednak,kiedy nie są rzucane przy pierwszej lepszej okazji,a wypowiedziane w szczególny sposób... :105:
Wtedy dla mnie mają w sobie coś magicznego i jeśli są wypowiedziane,kiedy patrzy się drugiej osobie w oczy,a w tych oczach widać wesołe iskierki i blask,to posiadają niebywały pozytywny ładunek,energię,której nie można znaleźć gdzie indziej.Jednocześnie mają w sobie nutę romantyzmu i subtelności,niosą ze sobą ciepło,szacunek i bezpieczeństwo...
Brakuje mi tych słów.Bardzo je lubię.I słyszeć i mówić...

Administrator

Sortuj wg