Kocham Cię

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Kocham Cię

przez mark123 17 gru 2012, 02:34
Obecnie czasami mówi mi te słowa moja babcia, ale to mnie krępuje, zawstydza i denerwuje.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Kocham Cię

przez Artemizja 17 gru 2012, 10:11
Obecnie czasami mówi mi te słowa moja babcia, ale to mnie krępuje, zawstydza i denerwuje.
Dlaczego?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Kocham Cię

przez mark123 17 gru 2012, 13:40
Lilith napisał(a):
Dlaczego?

Wydaję mi się, że powody są dwa. Po pierwsze dlatego, że mówi to takim tonem, że ja to odczuwam jako litość (a co za tym idzie, czuję się jak ofiara), a po drugie dlatego, że ja w zasadzie chyba nie rozumiem takiego uczucia, nie wiem, jak to jest kogoś kochać.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kocham Cię

przez Artemizja 17 gru 2012, 14:42
nie rozumiem takiego uczucia, nie wiem, jak to jest kogoś kochać.
Być może jeszcze przyjdzie czas,że kiedyś to poczujesz i zrozumiesz...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Kocham Cię

przez Candy14 17 gru 2012, 15:39
mark123, oprocz babci ktos jeszcze mowil, ze Cie kocha?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Kocham Cię

przez mark123 17 gru 2012, 16:12
Candy14 napisał(a):mark123, oprocz babci ktos jeszcze mowil, ze Cie kocha?

Nie wiem, jak to było w przeszłości, nie przypominam sobie nic związanego z tymi słowami z przeszłości, obecnie to tylko babcia. Nawet chyba nie pragnę, by ktoś mnie kochał, ponieważ takie uczucie jest jakby dla mnie czymś jakby obcym, czego właśnie nie potrafię interpretować, rozumieć. Może nigdy nie byłem tym zainteresowany i nie zwracałem uwagi, gdy mi to ktoś mówił, okazywał, a może zamaskowałem to zainteresowanie w wyniku jakichś wydarzeń z wczesnego dzieciństwa.

Kocham Cię

przez Artemizja 17 gru 2012, 18:57
a może zamaskowałem to zainteresowanie w wyniku jakichś wydarzeń z wczesnego dzieciństwa
Wiesz...miłość jest w życiu ważna.Ważne są uczucia.Bez tego życie jest niepełne.Może by warto spróbować dotrzeć do tych wydarzeń?Być może Twoje uczucia,emocje są zablokowane?

Administrator

Kocham Cię

przez mark123 17 gru 2012, 19:42
Lilith napisał(a):
a może zamaskowałem to zainteresowanie w wyniku jakichś wydarzeń z wczesnego dzieciństwa
Wiesz...miłość jest w życiu ważna.Ważne są uczucia.Bez tego życie jest niepełne.Może by warto spróbować dotrzeć do tych wydarzeń?Być może Twoje uczucia,emocje są zablokowane?

Tak ogólnie, to wiem, jakie były niektóre z tych wydarzeń na podstawie tego, co mówiła mi kiedyś moja matka, ale czy akurat te wydarzenia, o których mówiła mogły spowodować blokadę uczuć, to tego nie wiem.

Kocham Cię

przez Saraid 17 gru 2012, 20:15

Saraid

Kocham Cię

przez bittersweet 17 gru 2012, 20:35
Svafa, supcio ten kawałek, strasznie mi się podoba, szczególnie słowa Kory :105: w podobnym klimacie jak album "Łóżko".
Ale podobno nie kochamy bezinteresownie, tylko wtedy gdy odnajdujemy w drugiej osobie swoje własne cechy, jak najwięcej podobieństw. Czyli najbardziej kochamy samych siebie :mrgreen:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Kocham Cię

przez Saraid 17 gru 2012, 20:40
bittersweet napisał(a):Svafa, supcio ten kawałek, strasznie mi się podoba, szczególnie słowa Kory :105: w podobnym klimacie jak album "Łóżko".
Ale podobno nie kochamy bezinteresownie, tylko wtedy gdy odnajdujemy w drugiej osobie swoje własne cechy, jak najwięcej podobieństw. Czyli najbardziej kochamy samych siebie :mrgreen:

dokładnie :great:
Saraid

Kocham Cię

przez Artemizja 18 gru 2012, 14:54
Jak już jesteśmy w temacie piosenek,to ze słowami "kocham Cię" kojarzy mi się Maanam i piosenka "kocham Cię kochanie moje"... :105: Zawsze robiło mi się cieplej na sercu,kiedy tego sluchałam....

Administrator

Kocham Cię

przez Candy14 18 gru 2012, 15:19
Ale podobno nie kochamy bezinteresownie,

Pewnie, ze nie. Bezinteresownie to ja moge kochac rodzenstwo,,, faceta kocham za cos. Glownie za to, ze ma cechy ktore mnie odpowiadaja
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Kocham Cię

przez Saraid 18 gru 2012, 16:04
bezinteresownie kochać to może matka dzieci ...

Saraid

Sortuj wg