Psycholog

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Jovita 28 paź 2007, 19:42
nie trzeba isc do gabinetu prywatnego zeby dostac takie skierowanie , ja chodze do swojego psychiatry takze prywatnie i on tylko powiedzial mi gdzie moge sie dostac na fundusz i tam tez poszlam do -osrodka interwencji kryzysowej i tam sa terapeuci za free , chodze raz w tygodniu i mimo ze nie ma efektow ( to musi potrwac - na to trzeba czasu ) to przynajmniej nie zbankrutuje moj marny portfelik!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Psycholog na NFZ

przez Gustaff 31 paź 2007, 20:01
Witam
Mam fobię społeczną, z którą od jakiegoś czasu postanowiłem powalczyć. Kilka razy byłem u psychiatry (nawet u dwóch), ale poza górą tabletek w szafce i pustym portfelem nic się nie zmieniło. Z proszków zrezygnowałem ponieważ przekonałem się, że to jedynie łagodzi skutki, a z leczeniem ma niewiele wspólnego. Postanowiłem więc spróbować terapii u psychologa. Problem w tym, że od niedawna podjąłem studia i ledwo wiążę koniec z końcem więc nie ma mowy o pójściu prywatnie, pozostaje mi NFZ. Mam więc prośbę do osób, które mają jakieś doświadczenia związane z terapią na ubezpieczenie, chodzi mi głównie o to w jaki sposób w ogóle dostać się na takie leczenie (ponoć nie jest to takie proste choćby ze względu na duże kolejki), czy potrzebne jest jakieś skierowanie i ogólnie o wasze doświadczenia (wrażenia).
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Ostatnio edytowano 31 paź 2007, 22:00 przez Gustaff, łącznie edytowano 1 raz

przez .Tomek 31 paź 2007, 21:48
Ja mam leczenie na ubezpieczeniu ale za granicą więc nie bardzo pomogę :( Ale co do doświadczeń, ja trafiłem na miłą psycholog i czuję się dobrze w jej towarzystwie.
Btw. Co do jednego masz racje proszki łagodzą, nie leczą. Ale z leczeniem mają dużo wspólnego ;) Aczkolwiek tylko terapia pomóc może.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez naamah85 01 lis 2007, 13:56
ja chodze do psychoterapeutki z publicznej poradnii psychiatrycznej. Trafilam tam najpierw do psychiatry (czeka sie ok 2-3 tygodni), ktory zapisal mi leki, skierowanie na test osobowosci, oraz zalecenie psychoterapii (poczatkowo polecil prywatnego psychoterpeute, ale wkoncu zapomnial dac mi numeru...wczesniej pytal sie czy mam na niego pieniadze <akurat w moim przypadku nie byloby problemow, ale, ze jestem osoba poszukujaca psychoterpaeuty wyprubowuje wszystkie mozliwosci>. Test osobowosci mialam powiedzmy tydzien pozniej u psychologa z tej samej poradnii, no i po dluzszej rozmowie z ta pania zaproponowala mi psychoterapie u innej pani psycholog z tej poradni (sama chyba nie chciala sie podjac leczenia mnie), ok. 2 tygodni pozniej trafilam do mojej obecniej terapeutki (to bylo wczoraj) no i poki co jestenm zadowolona, a terapie mam raz w tygodniu zupelnie za darmo :)

kiedys bylam bardzo uprzedzona do panstwowego leczenia, ale po pewnej prywatnej psychoterpeutce zmienilam zdanie :)
naprawde w NFZ mozna trafic na porzadne osoby, ktore chca Ci pomoc...no i tego zycze wszystkim :) pozdrawiam

przez celineczka3 01 lis 2007, 21:10
Ja również dołączam się do pozytywnych opinii na temat państwowego leczenia psychoterapeutycznego. Takich specjalistów można najczęściej spotkać w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Z takich usług własnie korzystam:)Zdarza się też że psycholog który ma prywatny gabinet podpisał umowę z NFZ i wtedy również można leczyć się u niego ''za
darmo''więc warto pytać o takie możliwości:):)
celineczka3

przez a_o_wroc 02 lis 2007, 10:00
Hej, czy ktoś mógłby mi polecić dobrego psychiatrę z wrocławia? najlepiej na NFZ, ale niekoniecznie.pozdrawiam i z góry dziekuje.
Aneta

przez naamah85 02 lis 2007, 12:12
dżejem napisał(a):naamah85 napisał:
no i poki co jestenm zadowolona, a terapie mam raz w tygodniu zupelnie za darmo :)

I to jest bardzo poważny błąd w myśleniu. To nie jest leczenie za darmo. Uświadomcie sobie wszyscy wreszcie, że idą na to Wasze składki z pensji [albo pensji Waszych rodziców], więc nie za darmo. Żaden lekarz nie będzie szanował swoich pacjentów, gdy Ci będą chodzili do niego z przekonaniem, że on im wielką łaskę robi, bo nie bierze pieniędzy. Może suma, jaką otrzymuje z Funduszu nie jest rewelacyjna, ale mimo wszystko jego praca w przychodni nie jest pracą charytatywną.

No nie czepiaj sie słow... przeciez wiem, ze placimy podatki i ze lekarze z NFZ nie pracuja charytatywnie, chodzilo mi tylko o to, ze wiele osob uwaza (ja tez tak uwazalam), ze lekarz prywatny potrafi bardziej zadbac o pacjenta niz panstwowy, tzn. ze placac za dana usuge bezposrednio (leczenie) mozemy wiecej od danego lekarza oczekiwac...no ale na szczescie okazalo sie, ze moje myslenie bylo troche sereotypowe i istnieja tez dobrzy lekarze, ktorzy pomoga nam pomimo dosc niskiego wynagrodzenia za to (bo jakby nie patrzec NFZ da im mniej niz prywatni pacjenci)

przez szara 20 lis 2007, 11:21
Gdy czytam Wasze posty dochodzę do wniosku,że trafiłam na super psychologa.Nie mieszkam w Polsce,ale ona jest polką i naprawdę bardzo duzo dają mi wizyty u niej.Byłam dopiero 3 razy i za każdym razem wychodzę od niej jakaś "lżejsza" na duszy.Na pierwsze dwie wizyty jeżdziłam z meżem,ale wczoraj kazala mi samej przyjechać.Było naprawdę cięzko,ale dałam radę.Daje mi "zadania domowe",musze kazdego dnia pisac,co robiłam i jak sie wtedy czułam.Mówie jej szczerze wszystko,to pomaga zrozumieć,co we mnie siedzi.Zyczę wszystkim takiego terapeuty!!!

przez A. 23 lis 2007, 22:48
a ja w końcu się zebrałam i poszłam do tego psychologa
ale nie bardzo wyszlo . nawet miła pani była i wogóle ale wza 2 razem mnie coś sama nie wiem w każdym razie uciekłam przed koncem spotakania z gabnetu. teraz nie bardzo wiem co zrobic
A.

przez Mafju88 22 gru 2007, 18:19
u prywatnego zawsze lepiej ;) inaczej Cie traktuje ;)
I'll be where the eagles flying higher and higher

Psycholog uniwersytecki

przez estrella 04 lut 2008, 19:17
Zapisałam się na wizytę u psychologa uniwersyteckiego. Mam w związku z tym kilka pytań. Zdaję sobie sprawę, że takie rzeczy zostają potem w papierach, ale czy może to mieć wpływ jeśli będę chciała kontynuować dalej naukę/drugi kierunek? Czy ktoś wie na czym polega specyfika takiego spotkania? Boze mam mętlik w głowie i strasznie się denerwuje. Dzieki za odpowiedzi.
Czasami mam ochotę zniknąć.

Re: Psycholog uniwersytecki

przez Amy Lee 04 lut 2008, 21:17
estrella napisał(a):Zapisałam się na wizytę u psychologa uniwersyteckiego.

W jakim sensie "uniwersytecki"? Psycholog, który np. wykłada na uniwersytecie i prowadzi badania, czy psycholog w przychodni studenckiej?

Do skorzystania z pomocy psychologa w przychodni studenckiej masz święte prawo jako studentka, jeżeli ci to odnotują to najwyżej w książeczce zdrowia, a nie w indeksie czy w opisie przebiegu studiów ;) Przy rekrutacji na jeden czy drugi kierunek nikt nie patrzy na papiery związane z jakimkolwiek leczeniem studenta czy kandydata.

Nie masz się czego bać!

Pozdrawiam!
Amy Lee

przez A. 05 lut 2008, 17:31
z tego co się orientukę, to w książeczke zdrowia chyba się nie wpisuje tego też...
a o tym, że do takiego specjalisty chodzisz nikt wiedzieć ie powinien bo to "tajne" - tajemnica zawodowa i te sprawy.

głowa do góry :)
A.

Pytanio-problem czyli poradźcie mi co robić !

przez A. 05 lut 2008, 17:40
cześć wszystkim ;)
Chciałabym zapytać o wasze zdanie. Byłam u psychologa, przedarłam się przes te wszystkie głupie oprocedury i udalo mi się umówić na konkretny termin. No i termin zbliżal się coraz bardziej- ja nie do konca przekjonana czy to ma jakiś sens, poszłam pełna nadzieji na zmiany. Niestety albo pani psycholog pomyliła terminy albo ja. W każdym razie nie spotkałyśmy się, odwróciłam się na pięcie i zwiałam, zamiast umówić sie na inny termin. I właściwie nie wiem co mam teraz zrobić? Wrócić tam, dać sobie spokój, a może jeszcze coś innego? Pan psycholog nie wzbudzila u mnie szczególnej sympati ale rozmawiałam znią tylko raz i yo krótko może 5 - 10 minut.
A.

Sortuj wg