Psychiatra

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

PSYCHOTERAPIA

przez ESTER 10 kwi 2008, 23:28
Dzięki za pocieszenie.Fakt , że zdrowie jest najważniejsze. Ja akurat studiuję zaocznie więc zwolnienie nie bedzie mi potrzebne bo w wekendy nie ma psychoterapii wiec bede mogła chodzić do szkoły.Bardzo zależy mi na tym żeby moja uczelnia nie dowiedziała sie , że sie lecze. Spytałam dzisiaj czy szpital pod który podlega ten oddział dzienny musi poinformować uczelnie i dowiedziałam sie , że jest coś takiego jak ustawa o ochronie danych osobowych i w związku z tym szpital czy inna taka placówka nie ma prawa informować uczelni.Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Co to znaczy, że uczelnia ma obowiązek zachować to dla siebie? Czy to znaczy , że może być tak ,że szpital może przekazać to uczelni ,ale ja nie powinnam się o tym dowiedzieć ? Możliwa jest wogóle taka komunikacja pomiędzy tymi dwoma placówkami bez mojej wiedzy?
ESTER

przez _Amelka_ 11 kwi 2008, 08:57
Czy to znaczy , że może być tak ,że szpital może przekazać to uczelni ,ale ja nie powinnam się o tym dowiedzieć ? Możliwa jest wogóle taka komunikacja pomiędzy tymi dwoma placówkami bez mojej wiedzy?

moim zdaniem szpital nie przekazuje takich informacji uczelni, nie robisz nic zlego, leczysz , chcesz być zdrowa ;) Ja uczęszczałam na terapie grupową, jak studiowałam i nikt nawet nie wspomniał o powiadamianiu uczelni. Tak samo jak teraz jestem pacjentką poradni leczenia nerwic, korzystam z pomocy psychiatry nikt o tym nie wie, a pracuje w szkole, więc to byłoby ważne ;) To, że się leczę, chodze na psychoterapie jest moją osobistą sprawą, to ja decyduje komu i ile mówię. Ja to traktuje tak,jakby się leczyła u kazdego innego lekarza, np.kardiologa ;)
Myślę, że inna sytuacja wygląda, jeśli chodzi o leczenie szpitalne, jakiś oddział zamknięty, ale też mi się nie chce wierzyć, że szpital zawiadamia inne instytucje, że pacjent jest w szpitalu, ile roboty by sobie dolożyli sami ;) Na pewno na L-4 to ejst napisane, ale żeby celowo zawiadamiali, mieli takie procedury, to sie nie spotkałam z tym...

przez Pstryk 12 kwi 2008, 12:13
ESTER czyli to oddział półzamknięty. To jeszcze lepiej ;) Uczelnia, pracodawca czy policja mają obowiązek poufności. Za naruszenie tego obowiązku można ujawniającego pozwać do sądu. Uczelnia to w ogóle nie wiem w jakim celu miałaby być informowana. Co innego pracodawca, który może zlecić ZUSowi kontrolę osoby przebywającej na L4, ale i na ZUSie i na pracodawcy ciążą obowiązki poufności. Osobiście pracowałam gdy wylądowałam w szpitalu psychiatrycznym i nigdy nic w związku z moim tam pobytem nie usłyszałam z niczyich ust.
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PSYCHIATRA

przez ESTER 12 kwi 2008, 15:31
Dzieki wszystkim za wsparcie. Już sie tego nie obawiam.To wszystko przez to , że się naczytałam i nasłuchałam plotek na ten temat.
Bethi to nie jest oddział zamknięty ani półzamknięty i ten szpital pod który podlega ten oddział dzienny jest szpitalem otwartym tzn. takim , że można sobie z niego wyjść w każdej chwili.Ja chciałabym wziąć udział w terapii grupowej która odbywa się na oddziale dziennym, to są spotkania każdego dnia od 9.00 do 14.00 (oprócz weekandów). Po godzinie 14.00 idzie się do domu.Trwa to ok. 3 miesiące, ale w każdej chwili jak komuś nie bedzie to odpowiadać to może z tego zrezygnowć dlatego jest to otwarty. Powiedziano mi , że to jest Oddział Dzienny Nerwic a nerwica nie jest chorobą więc osoby które to mają same decydują o tym czy chcą z tego wyjść czy nie, więc nie muszą przebywać na oddziałach zamkniętych gdzie są umieszczani ludzie chorujący na takie choroby których nieleczenie mogłoby spowodować , że mogliby oni sobie zrobić krzywdę lub innym.Mam więc nadzieje, że w takiej sytuacji kiedy osoba leczy się na takim otwartym oddziale dziennym też wszystkich obowiązuje poufność :roll: Czy tak? :-|
ESTER

Re: Psychiatra

przez Azuro 25 maja 2008, 23:40
no z reguly chyba nie mozna do konca nikomu ufac i zawsze warto zachowac troche zdrowego rozsadku choc w przypadkach niektorych zaburzen to nie jest wlasciwie mozliwe
oczywiscie zdarzaja sie niekompetentne pasztety ale nie powinnismy chyba generalizowac to tak samo jak zdarzaja sie mechanicy do bani.
probowac trzeba

Re: Psychiatra

przez A. 13 lip 2008, 09:55
ej wie ktos czy jesli wyladowałam w szpitalu z powodu zatrucia lekami to moj psychiatra (do ktorego chdze w innym miesice) dowie sie o tym, szpital zawiadamia o takich rzeczach?
A.

Sortuj wg