czy mozna wmowic sobie chorobe psychiczna

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

czy mozna wmowic sobie chorobe psychiczna

przez fiat 04 wrz 2007, 21:18
co na ten temat myslicie czy negatywne autosugestie nieprzeprogramowuja naszej swiadomosci do patologicznych mysli i jak z tym walczyc
:?:

przez Tornado 04 wrz 2007, 23:25
Uważam, że autosugestia potrafi być bardzo silna - niezależnie od tego, czy jest ona negatywna czy pozytywna. Przekonałam się niestety o tym na własnej skórze. wmówiłam sobie kiedyś, że na skutek nerwicy nie tyle, że będę nerwowa, ale i osłabiona, mogę dostać wręcz drgawek - i po jakimś czasie objawy się takie pojawiły - mdlałam niemalże na każdym kroku, a przy napływie większej ilości emocji miałam problemy z opanowaniem drżenia rąk... Jak sobie z tym poradziłam? Uwierzyłam, że wcale tak być nie musi, że emocje można nauczyć się opanować, a i omdlenia można wyeliminować będąc skoncentrowanym nad opanowaniem nerwicy - co prawda dużo czasu minęło, zanim autosugestia zadziałała, ale teraz nie mam już tych objawów - zdarzy mi się jeszcze czasem drżenie rąk przy gwałtownym wybuchu negatywnych emocji, ale w porównaniu z tym, co się działo kiedyś - jest o niebo lepiej.
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

przez fiat 05 wrz 2007, 07:47
ja od 3 miesiecy wlasnie sobie wmawiam niewiem co sie dzieje i normalnie niemoge spojrzec na swiat chyba sobie wmowilem chorobe psychiczna ze jestem niedostosowany do zycia itp jak z tego wyjsc tablety pewnie niepomoga :?:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez groskova 17 paź 2007, 04:15
mysle ze gdzies po drodze wmowilam sobie nerwice lekowa....i co?
mowisz i masz :roll:

przez Jovita 17 paź 2007, 11:09
nie umiem sobie z tymporadzic.. czesto mysle ze chyba jestem chora psychicznie i bardzo sie tego boje , boje sie ze to moze byc jakas schizofrenia itp....... ehh, codziennie sie mecze czy to oby nie choroba psychiczna.. dodam ze mam depresje i nerwice lękowa oraz nerwice natrectw i lekarze mnie zapewniaja ze zadnej innej choroby nie mam , a ja i tak sie boje bo czuje sie jakbym miala swoj swiat.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez groskova 18 paź 2007, 16:12
jovita to tez juz kiedys ktos na forum napisal...jesli boisz sie choroby psychicznej to najlepszy dowod ze jej nie masz. tak to dziala. trzymaj sie mocno <tule>

Re: czy mozna wmowic sobie chorobe psychiczna

przez mampytanie 19 paź 2007, 08:15
fiat napisał(a):co na ten temat myslicie czy negatywne autosugestie nieprzeprogramowuja naszej swiadomosci do patologicznych mysli i jak z tym walczyc
:?:

A ja mam znajomego, który się leczy/ł psychiatrycznie i nie powiedziałby o sobie nigdy, że ma chorą psychikę :)
Polecam serwis internetowy znaleziony w sieci mianowicie forum forum bezglutenowe i serwis dla bezglutenowców.

przez groskova 20 paź 2007, 13:31
mampytanie napisał(a):A ja mam znajomego, który się leczy/ł psychiatrycznie i nie powiedziałby o sobie nigdy, że ma chorą psychikę :)

no wlasnie...ludzie chorzy psychicznie nie dopuszczaja tej mysli do siebie i twierdza ze sa zdrowi.

przez punkrocker 23 paź 2007, 20:52
Kiedys tez mialem takie jazdy. Psychoterapeuta skwitowal to krotko: Jesli myslisz ze jestes chory psychicznie to najlepszy dowod ze nie jestes. Dodatkowo powiedzial cos co bardzo mnie uspokoilo i raz na zawsze urwalo takie mysli (to m. in. do Ciebie Jovita): Nie wazne czy myslisz o tym caly dzien i cala noc i tak sobie tym nie zaszkodzisz. Po prostu takie mysli trzeba ignorowac, nie walczyc z nimi, nie przejmowac sie. Jelsi sie pojawiaja to trudno, jesli nie to sie cieszyc:)

W ogole to jestem tu nowy choc problem z nerwica mam juz od prawie dwoch lat. Pozdrawiam wszystkich!
Bedzie dobrze!

przez Jovita 23 paź 2007, 21:23
witaj punkrocker -groskova- dziekuje wam , macie racje zazwyczaj chorzy psychicznie ludzie twierdza ze sa zdrowi , wiec ja juz nie wiem co sie ze mna dzieje ale to chyba leki maja na mnie taki wplyw..jakos trzeba dalej wegetowac..
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez pawelcz 31 paź 2007, 17:32
punkrocker napisał(a):Kiedys tez mialem takie jazdy. Psychoterapeuta skwitowal to krotko: Jesli myslisz ze jestes chory psychicznie to najlepszy dowod ze nie jestes. Dodatkowo powiedzial cos co bardzo mnie uspokoilo i raz na zawsze urwalo takie mysli (to m. in. do Ciebie Jovita): Nie wazne czy myslisz o tym caly dzien i cala noc i tak sobie tym nie zaszkodzisz. Po prostu takie mysli trzeba ignorowac, nie walczyc z nimi, nie przejmowac sie. Jelsi sie pojawiaja to trudno, jesli nie to sie cieszyc:)

W ogole to jestem tu nowy choc problem z nerwica mam juz od prawie dwoch lat. Pozdrawiam wszystkich!

super slowa i one sprawdzily sie w moim przypadku - dzieki nim tez w duzej mierze uwierzylem w to ze jestem zdrowy!!!

Sortuj wg