Kilka prostych metod na wyjście z depresji i nerwicy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Dół

przez Cichota 20 sie 2007, 08:00
Książki niektórym pomagają, innym nie. Zależy od podejścia. I oczywiście od książki. Czytałam wiele takich dzieł, jedne miały coś w sobie inne nie. Tak więc najważniejsze to dokonać właściwego wyboru :)

przez Goplaneczka 20 sie 2007, 10:07
Ja się zgodzę, co do medytacji z Twiligthem-medytacja jest sposobem dotarcia do siebie.
Felicity-może troszkę oczytania? Medytacja jako forma modlitwy jest zalecana np przez św. Ignacego Loyolę. Na specjalnych ćwiczeniach opiera się modlitewnik jezuitów. Czyżby z nimi też zamierzasz walczyć o "czystość" religii? Szanuję Twój wybór- Ty nie narzucaj nam swoich sądów.
Goplaneczka

Afera

przez ksenia 20 sie 2007, 12:54
Myślę, że nie byłoby tej całej afery gdybym napisała, że sposobem na wyjście z depresji jest stosowanie następujących czynności. Mianowicie: usiądź na stołku na przeciwko ściany tak aby twuj kręgosup był wyprostowany, brodę lekko dociskamy do szyji, język ma dotykać górnego podniebienia w taki sposob aby nie zaciskać szczęki oczy skupiamy na ściany wyobrażając sobie że nasz wzrok przechodzi przez nią. Ręce składamy w kułko 5 cm pod pępkiem skupiając tam naszą koncentracie. Staramy się głeboko oddchać ( z brzucha i przepony) Przy każdym wdechu i wydechu liczymy raz,dwa przy nastemtym dochodząc do dziesięciu gdy się pomylimy liczymy od nowa. Staramy się nie podążać za żadną myślą, uczuciem ani wizją staramy się opserwować swoje myśli ale nie iść za nimi. W ten sposób uspokajamy się. Ćwiczenia wykonujemy starając się używać technik oddechowych które opisałam wyżej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Różne sposoba wyjścia z choroby

przez ksenia 20 sie 2007, 13:47
Depresja nie zaczyna się w otaczajacym nas siwiecie tylko w naszym umyśle. To nie dlatego jesteśmy chorzy bo cos złego nam się przytrafiło tylko dlatego, ze przez lata ćwiczylismy nasz umysł wmawiajac mu, że nie damy sobie rady, że jesteśmy słabi, itdTak mocno zakorzeniły się w nas te negatywne emocje, że niepotrafimy a raczej myślimy że nie może być inaczej. Rozumiem jaki to koszmar. Ale jedno jest pewne ten koszmar mozemy przerwać w każdej chwili.
Ostatnio edytowano 23 sie 2007, 21:23 przez ksenia, łącznie edytowano 1 raz

przez Goplaneczka 20 sie 2007, 14:01
Ja chcę wyjść z depresji, Twoje metody mi odpowiadają. Tylko, że gdy jest naprawdę mi źle-nie umiem ich zastosować... Może faktycznie oceniamy je zbyt surowo. Każdy powinien szukać na własną rękę, a podsuwanie mu metod powinno pomagać. Ale prawda jest taka, że trzeba najpierw znaleźć chęci, by spróbować. Z tym chyba w czasie depresji jest najgorzej.
Goplaneczka

Kilka prostych metod na wyjście z depresji i nerwicy

przez Ewik 22 20 sie 2007, 15:45
dżejem napisał(a):Zwierzęta mają to do siebie, że w każdej chwili zrobią coś nieoczekiwanego, śmiesznego- to jest jak promyk słońca.

W 100% się z tobą zgadzam. Mój piesek potrafił mnie nieźle wkurzyć, jak np. zjadał mi kapcie, albo obgryzał kable, ale jak tylko spojrzał na mnie tymi swoimi ślicznymi oczkami to od razu złośc przechodziła.... Aż miło powspominać.... :smile:

przez MaRiAnEk 20 sie 2007, 15:54
...
Ostatnio edytowano 29 wrz 2007, 22:27 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
konto zablokowane

Trudny pierwszy krok

przez ksenia 20 sie 2007, 18:36
Najtrudniejszy jest pierwszy krok do wolności .....
Ostatnio edytowano 23 sie 2007, 21:24 przez ksenia, łącznie edytowano 1 raz

Polino kochana

przez ksenia 20 sie 2007, 18:46
Polina napisał(a): Ja na przykład długi czas ćwiczyłam jogę choć wiele osób uważało to za bezcelowe i idiotyczne, no a mi pomagało- głównie własnie dzięki koncentracji i wyciszeniu podczas wykonywanych ćwiczeń, po których czułam się zdecydowanie lepiej.
szkoda, że ich nie praktykujesz nadal .... zachęcam Cię abyś ponownie zaczeła. Jeśli ktoś się wyczyta dokładnie oprucz medytacji zalecam również Tybetańskie Rytuały, które przypominają nieco Jogę ale mogą te ćwiczenia wykonywać nawet starsi ludzie ... <LOL>

przez Jaśkowa 20 sie 2007, 20:36
Ksenia a masz jakiś link do strony a tych rytuałach lub jakąś książkę na ten temat z poradnikiem jak ćwiczyć bo jak na razie to ja się z domu nie ruszam i nie ma szans abym zapisała się gdzieś na to :(
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

To nie tak

przez ksenia 20 sie 2007, 21:17
Niestety muszę zauważyć, że kompletnie nie rozumiesz co wam próbuje przekazać. Właśnie choroba sprawia, że wszytko wydaje Ci się takie trudne i niedostępne. Czujesz się jakbyś ośągła samo dno ale boisz się, że za moment pojawi się następne. Nie twierdze, że wystarczy pstryknąć bo wychodzenie z depresji to proces ale nie jest on aż tak trudny jak podszeptuje nam do ucha zdradliwa choroba. Twierdzę natomiast, że najtrudniej zrobić pierwszy krok ... bo najtrudniej się przełamać .... potem jest coraz łatwiej bo czujesz, się coraz lepiej i masz więcej siły by z tym walczyć

tak mam

przez ksenia 20 sie 2007, 21:21
http://www.rytualytybetanskie.prv.pl/ te rytuały są rewelacyjne bo nie wymagają dużej sprawności fizycznej a dają fantastyczne efekty ... <lol> :)))

oj

przez ksenia 20 sie 2007, 23:27
Uważam, że rządzi Tobą choroba. Patrzysz z punktu widzenia ego. Dlatego myślisz sobie co ta kobieta może wiedzieć ... nie zna mojego bólu ... mojego życia ... moich problemów. Zamykasz się w swoim świecie i pozwalasz by choroba Cię wykańczała. Ciągle myślisz Ja ja ja.... myślisz, że indywidualizm jest taki wspaniały ale to właśnie ten indywidualizm może ktoregoś dnia cię zabić bo nie pozli Ci słuchac Takich osób jak ja. Wiem jak można wyść z depresji bo ją przeżyłam
Ostatnio edytowano 23 sie 2007, 21:27 przez ksenia, łącznie edytowano 1 raz

przez Jaśkowa 20 sie 2007, 23:30
o dziękuję :)
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

Sortuj wg