Codzienność/Nicość

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Tornado 27 sie 2007, 20:32
Wiesz DaGa, mimo że moja historia jest całkiem inna - inne są źródła mojej depresji - objawy mam takie same - boję się ludzi, boję się własnych myśli, ogarnia mnie niechęć do jakiegokolwiek działania...
Jednak wiedząc, że muszę z tym walczyć, zaczynam od rzeczy maluczkich. Poszukuję choć odrobiny pozytywnej strony tego, co naokoło mnie i we mnie.
Proszę też często o pomoc Boga, do którego zawsze też się zwracam kiedy sama przestaję dawać radę z własnymi lękami - długotrwała modlitwa jeszcze nigdy mnie nie zawiodła :lol:
Nauczyła mnie przede wszystkim spokoju, cierpliwości, pozwoliła na wyciszenie się, a analiza wiary (w moim przypadku jest to analiza życia Chrystusa na podstawie Bibli) - pomogła mi zrozumieć wiele spraw :o
To wszystko pomaga dojść do siebie, ale pomoc psychiatry - jak się okazało w moim przypadku - przy depresji też jest niezbędna....
Też mam udanie się do lekarza jeszcze przed sobą i mam duże obawy przed wybraniem się do niego - ale chcę w końcu mieć spokój - dojść do siebie i żyć pełnią życia - po to chyba w końcu to życie jest...
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

przez kuma 28 sie 2007, 15:16
nie wiem, czy jestem najlepszą osobą do doradzania w tych sprawach, ale wydaje mi się, że czasami po prostu tak jest, że coś w nas nie wiadomo dlaczego pęka i sami nie jesteśmy w stanie tego naprawić - a przynajmniej nie natychmiast. trzeba chyba zdawać sobie sprawę, że to, że czujemy się do d. nie oznacza jeszcze że jesteśmy do d. no i szukać pomocy, gdzie to tylko możliwe.
pozdrawiam :)

przez eMPe 28 sie 2007, 15:56
nie jesteś bezwartościowa! pamiętaj! :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rzaba 28 sie 2007, 16:50
Jaśkowa napisał(a):Rzaba Ty masz dwójka takich starych ;) dzieci :shock: :shock: :shock: przecież Ty wyglądasz na 17 lat :shock: :shock: :shock:

dzięki, ale.....................
nie widziałaś mnie z bliska.. ;) :lol: :lol:
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka

przez Jaśkowa 28 sie 2007, 23:56
Rzaba napisał(a):
Jaśkowa napisał(a):Rzaba Ty masz dwójka takich starych ;) dzieci :shock: :shock: :shock: przecież Ty wyglądasz na 17 lat :shock: :shock: :shock:

dzięki, ale.....................
nie widziałaś mnie z bliska.. ;) :lol: :lol:

no fakt z bliska bardzo nie ;) ale jak na zdjęciach to Ty to ja nie mam więcej pytań :smile: tylko pozazdrościć
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

Ogólnie rzecz biorąć- do dupy życie

przez -_- 17 gru 2007, 20:54
Witam.

Odnosze wrażenie , że coś jest ze mną nie tak. To raczej nie wrażenie a interpretacja suchych faktów. Jestem cały czas roztrzepany, nie mogę zebrać myśli w jedną całość. Myśli te są chaotyczne, przelatuje jedna za drugą, a czasem wcale nie myslę , po prostu nic - sucha pustka. Nie moge złapać takiego pułapu, żeby analizować jedną myśl za drugą, zeby tworzyć te myśli, szlifować. Taki problem z koncentracją.
Prócz tego, to ogólnie życie umyka mi przez palce. Wszystko dzieje się tak szybko, zbyt szybko. Godzina dla mnie to praktycznie nic, którtka chwilka. Czasem wieczorem mówię sobie " O kurde.. to juz koniec dnia ? No tak... " .. i poranek... Nie przypominam sobie, kiedy obudziłem sie zadowolony, wypoczęty, radosny. Owszem, były takie chwile, ale to było dawno, jakby w innym życiu. W życiu które było pełne radości, swobody i kreatywnośći. A dziś? - Towarzyszy mi tylko zmęczenie. Czuję się zmęczony, taki zmęczony... A mam dopiero 20 lat.. Ajjj

ps: mocno jestem pierdolnięty ? :/
-_-

przez atb89 17 gru 2007, 23:51
tez sie cuzlem non stop zmeczony. diagnoza: depresja somatyczna. tak wiec marsz do poradni zdrowia psychicznego
atb89

przez personata 18 gru 2007, 00:12
i to przy najblizszej okazji, bo jesli nic nie zrobisz, twoj stan bedzie sie raczej tylko pogarszal... ale nie lam sie! :) jak to juz zostalo napisane: to sie leczy i da sie to pokonac

przez -_- 18 gru 2007, 13:27
A moze orientujecie sie czy są jakieś leki(np;uspokajajace, czy na koncentracje), które mozna dostać w aptece bez recepty? Bo do poradni zdrowia psychicznego na razie się nie wybieram, bo pewnie wizyta duzo kosztuje a ostatnio mam spore wydatki.
-_-

przez celineczka3 18 gru 2007, 13:49
Wizyta w Poradni Zdrowia Psychicznego nic nie kosztuje!!Chyba że wybierasz sie prywatnie do psychiatry to wtedy płacisz, ale przecież jest NFZ, i tam przyjmuja czasami naprawdę dobrzy lekarze. A co do środków bez recepty to możesz spróbować pić tran(zawiera kwasy omega3 które korzystnie wpływają na działanie mózgu a ich niedobór może byc przyczyną depresji) łykać magnez+wit. B6. Są też czasami takie tabletki które poprawiają pamięć i koncentracje z wyciągiem z żeń-szenia, który poprawia krążenie w mózgu...może znajdziesz coć dla siebie:)
celineczka3

przez Jovita 18 gru 2007, 14:01
nie bierz na wlasna reke zadnych lekow a juz na pewno nie lekow na sen.
Jestes zdrow wiec nie przesadzaj za bardzo ja widze ze jest ok.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Sortuj wg