Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

przez Misiek 17 paź 2008, 13:12
To czemu tak robi... :?: :-|

Re: Zmarnowane życie...Zmarnowana młodość...

przez Misiek 17 paź 2008, 13:13
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak zmarnowany czas... Zawsze można wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość...

przez linka 17 paź 2008, 13:18
Żeby sobie podkolorować życie..........średnio zdrowy sposób ale przynajmniej na chwilkę odrywa się od problemów.....może o to chodzi......

---- EDIT ----

Żeby sobie podkolorować życie..........średnio zdrowy sposób ale przynajmniej na chwilkę odrywa się od problemów.....może o to chodzi......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 17 paź 2008, 13:19
Jedni potrzebują tygodnia, jedni dnia a inni roku żeby zdać sobie sprawę, ze potrzebują pomocy i muszą rozpocząć leczenie, zmienić coś w swoim życiu........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Zmarnowane życie...Zmarnowana młodość.

przez Tikta 17 paź 2008, 13:28
A ja uważam, że można zmienić BARDZO DUŻO w swoim życiu bez "leczenia". Wystarczy tylko dużo samozaparcia, silnej woli i motywacji.

przez linka 17 paź 2008, 13:34
Bez leczenia....pewnie, tylko jak ktoś ma myśli samobójcze to samemu ciężko z tego wyjść.
Ale prawda jest po Twojej stronie Tikta, leki pomagają, psycholog też - ale wyleczyć możemy się tylko my sami przez nasz umysł.
Przyjaciel forum

przez Lariana 17 paź 2008, 14:49
Jak napisałam tak zrobiłam ale już tak nie robię. I nie będę robić.
Niszczyłam siebie różnie. Wiem że tak nie powinno się mieszać ,dobrze o tym wiedziałam jak to linka656 napisała..
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez Bona 17 paź 2008, 17:06
Cześć. Ja od kilkunastu lat cierpię na bezsenność. Była w tym kilkuletnia przerwa kiedy spałam, a teraz już ponad dwa lata chodzę do psychiatry psychologa i nic. Próbuję nadal nowych leków przeciwdepresyjnych i nasennych, jeśli pomogą to na krótką chwilę i dalej nie śpię totalnie NIC. Jestem już wykończona, bywają dni że muszę leżeć bo nie mam siły wstać a tu mąż i dwoje dzieci. Czy ktoś słyszał może o skutecznym lekarstwie na bezsenność? Ja po prostu czuję jakąś blokadę w głowie, jakbym zupełnie straciła sen.

przez sean 17 paź 2008, 17:16
Dzisiejszy dzień był troche lepszy. Nie pisałem wam ale pracuje tzn. jestem na stażu. Poszedłem do pracy dzisiaj i jak czymś się zająłem to troche mi przeszło. Oby nie wróciły te myśli. Ogólnie rzecz mówiąc to robie coś w tym kierunku aby to wszystko zmienić. Wchodzę do pokoju dla niepełnosprawnych na czaterii i tam podrywam laski. Mam już troche internetowych koleżanek ale chciałbym to zamienić na normalne spotkania. Normalnie spotykać się z ludzmi. Leczę się u lekarza no i mam psychoterapie u psychologa. Tylko ja jestem strasznie jakiś niestabilny. Raz dochodze do siebie a raz się załamuje. Jutro się boje. Ide na cmentarz uporządkować...

przez Lariana 17 paź 2008, 17:23
Jakie masz problemy? Co sprawia że blokujesz się ?

przez Tikta 17 paź 2008, 17:50
Myślę, że z czasem ta Twoja "niestabilność" minie. Też tak miałam, a z depresji wyszłam dzięki dobrym książkom, a nie terapii. Ale każdemu co innego pomaga...
Pozdrawiam:)

przez Bona 17 paź 2008, 18:22
No właśnie nie wiem co mnie blokuje, nawet z psychologiem nie możemy do tego dojść. Czasem mi się wydaje że to jakieś fatum bo nic na to nie działa. Nie mam większych problemów w domu, takie tam sprzeczki czasem.

---- EDIT ----

Czy komuś się już zdarzyła bezsenność?

przez Misiek 17 paź 2008, 19:43
Ja kiedyś nie mogłem spać... ale już mogę :smile:

przez Lariana 17 paź 2008, 19:44
Tak mi się zdarza bezsenność. Nie znasz mojej historii ale jest tak : czasem mam dni (noce) gdy nie śpię w ogóle lub o 3 ,4 jakimś cudem zasnę,.. Najczęściej trudno mi wstać rano i położyć się spać.

Sortuj wg