Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: pomoc w diagnozie...prosze o pomoc..

przez Love_Kills 18 cze 2008, 12:59
radekodpadek napisał(a):...objawy pojawiają sie cyklicznie,co dwa tygodnie-miesiąc, od około 6miesięcy.Pomiedzy tymi okresami jest względny spokój...

Podstawowa zasada:

1. Wykluczyć organikę i podłoże somatyczne ( CT/ MRI głowy, Encefalogram )
2. Wykluczyć wpływ substancji psychoaktywnych

jak to zrobisz

to może to być ( ale nie musi )
coś ze spectrum chorób afektywnych ( w szerokim tego słowa znaczeniu )

Re: depresja u faceta - jak się jej pozbyć

przez antoine 21 cze 2008, 12:24
Tak, Archetyp - masz rację :)
postaram się to wcielić w życie, no ale cieżko bo te złe chwile wracają niemal codziennie ... No i że tak powiem nie udaje już mi się nikogo za bardzo 'poderwać' - po prostu ta eks, ucieła mi skrzydła. Obiecywałem sobie, że z dziewczyn nie oszukam i nie będę ściemniał, ale czuję że chyba tak spróbuję żeby się "rozkręcić" - bo widzę jak skapcaniałem ...
.. chociaż wiem że taki nie jestem ... ciężko będzie, ale już chyba dosyć dołowania się
pozdrawiam

przez radekodpadek 28 cze 2008, 00:09
Czy możesz mi powiedzieć na czym polegają te badania i od jakiego lekarza i na jakiej podstawie mozna dostać skierowanie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez janek80 28 cze 2008, 20:30
CHorobe dwubiegunowa afektywna obstawiam .

przez Love_Kills 28 cze 2008, 20:35
janek80 napisał(a):CHorobe dwubiegunowa afektywna obstawiam .

Tak robi typowy polski konował.
"obstawia" :D
A potem leki pakuje na oślep :-|
A tu badania faktycznie porobić trzeba.
Inna sprawa, że w krajach III - świata nie ma na to funduszy i trzeba
je pokryć z własnej kieszeni...

przez janek80 29 cze 2008, 17:02
ALe co wlasciwie chcialbys napisac ?

przez ewaryst7 29 cze 2008, 17:19
radekodpadek, wiesz , bardzo szczerze doradzam wizytę u psychiatry.Nie bójcie się.Nie widzę sensu , żebyś się zamartwial skoro wizyta u lekarza może wam wiele wyjaśnić.Nie czekaj , tylko namow swojego partnera , na wizytę.pozdrawiam.

Re: Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

przez atb89 30 cze 2008, 01:27
singiel, masz nerwice natrectw epwnie. tez to mialem po frycie ja peirdole obserwowali mnie, wydawalo mi sie ze sie zesralem w gacie jak szedlem po ulicy albo ze mam cos na twarzy itp..
atb89

Re: Kolejny Pacjent ;)

przez Jola27 30 cze 2008, 20:32
bardzo słuszna decyzja zycze ci powodzenia trzymaj sie wszystko bedze dobrze :P

Re: Kolejny Pacjent ;)

przez mariogangsta 01 lip 2008, 11:44
Jak psycholog nie pomoże to zapraszam do psychiatry(nie ma sie co obawiać),moze być poprostu za późno na psychologa(albo i to i to).Lekarz da leki i szybko wyciągną Cie z deprechy i nerwicy-nie ma sie co obawiać uzależnienia-jeśli oczywiście trafisz na rozsadnego psychiatre i nie przepisze Ci np. clonazepamu (tylko nowej generacji antydepresanty).W Twoim przypadku mogła by pomóc np.fluoksetyna(prozac) mnie ten lek nigdy nie uzależnił choć brałem go ok.3 lat i bardzo pomógł-byłem kiedyś w podobnym stanie psychicznym do Twojego(teraz biorę już inne leki)
Trzymaj się-rzycze sukcesów w powrocie do "normalności" ;)

młoda dziewczyna nie chce się leczyć, brak chęci do życia

przez werka 01 lip 2008, 21:41
Witam!
Problem jest taki: 22letnia dziewczyna skończyła właśnie studia licencjackie jako wzorowa studentka, i nagle spadło na nią całe dorosłe życie. nie widzi jednak sensu pójścia do pracy, nie widzi sensu rozpoczynania studiów uzupełniających. Na dodatek wyniszcza samą siebie, bo z tych nerwów źle je i źle spia. Niedawno trafiła do szpitala, miała puls 32, wylądowała na oddziale intensywnej terapii medycznej, jednak nadal nie chce jej się żyć. Zawsze była bardzo silną i twardostąpającą po Ziemi osobą. Teraz jakby tak samo mocno zamyka się w sobie... Jest to osoba bardzo inteligentana zarazem i we, co się w koło niej dzieje, ale nie chce wyrazić zgody na jakiekolwiek leczenie "głębsze" a lekarze po rozmowie z nią twierdzą, że najpierw sama musi dojść do tego czy chce się wyleczyć. Wydaje mi się, że dobry lekarz mógłby ją otworzyć, przełamać bariery... Jeśli ktoś zna takiego dobrego lekarza w okolicy Gorzowa Wlkp., to bardzo proszę odpisać. Jeśli jednak nie znacie dobrego lekarza w moich okolicach, proszę, piszcie o lekarzach w całej Polsce. Jako rodzina jesteśmy zdesperowani, i pojedziemy z nią wszędzie!!!!!!

Re: młoda dziewczyna nie chce się leczyć, brak chęci do życia

przez Duran84 02 lip 2008, 10:50
Moi drodzy Państwo. Trzeba dać Jej po prostu trochę czasu. Może za jakiś czas sama się zastanowi co chce w życiu robić. I zacznie realizować swoje plany. Co znaczy określenie "źle je" :?: Bo nie rozumiem. Na razie radziłbym poczekać jakiś czas. Ale to zależy od jednej rzeczy. Od kiedy Ona się tak zachowuje :?: Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.
Pozdrawiam serdecznie
http://rockmaniak84.blogspot.com/ Pierwszy mój blog od dawna. O muzyce i nie tylko...

przez mariogangsta 02 lip 2008, 11:33
Jeśli chodzi o lekarza psychiatre to bardzo dobra jest Pani Orska(ale to aż w Krakowie na os.Kolorowym w Nowej Hucie).Mi bardzo pomogła i nie ma mowy abym zamienił ją na inna a byłem u kilku innych wcześniej, i byli beznadziejni(wszyscy chcieli mnie kierować do szpitali psychiatrycznych, a ona jedna przepisała mi odpow.leki i wyciągnęła z takiego dołka,że szkoda gadać-chodziłem po okolicy i szukałem drzewa,na którym mógłbym sie powiesic-w takim byłem stanie).
Ma bardzo dobre podejście do młodych pacjentów,chętnie wysłucha,doradzi porozmawia-napewno coś wymyśli-ale od pacjenta wymagana jest choć odrobina współpracy,to oczywiste.Jeśli ktoś nie chce aby mu pomóc to nikt mu nie pomoże.
Także do tego musi dojść Wasza pociecha;do tego,że potrzebuje tej pomocy.
Cóż wiecej,to wszystko (pierwsza wizyta kosztuje około 40zł-to naprawde tanio na dzisiejsze czasy-no ale skoro Państwo są tak zdesperowani,to myślę,że cena nie ma dlaWas większego znaczenia.
Proponowałbym,na początek pochodzić po lekarzach w Waszym mieście, a po znalezieniu takiego rozsądnego(odpowiedniego;z powołania)dopiero zaciągnąć tam córkę(po co jeździć po całej Polsce-Gorzów to duże miasto i jest tam napewno sporo specjalistów).
Życzę powodzenia Wam i córce!

przez CzarnaZebra 02 lip 2008, 13:44
w Warszawie jest Pani Doktor Koreywo, ja do niej chodzę, jest to lekarz o wszechstronnej wiedzy, cierpliwy, taktowny, czuje się że naprawdę chce pomóc. Miałam 2 razy zmieniane leki, szukała tych które na mnie zadziałają. I jest dobrze :)
Jedyny mankament - 200 zł za wizytę. Ale te koszta naprawdę nie grają roli...
"Gdy gubię sny, jakby nigdy nie były, wysycha źródło mojej wielkiej siły"
Obrazek

Sortuj wg