Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez korres1 29 lis 2006, 22:52
Kubełku, oto moja dobra rada :shock: Filmy zajmują Ci myśli (najlepiej dobre), ja po obejrzeniu dwóch, czasem trzech np. o ludziach chorych na raka przez jakiś czas mówiłam sobie: iini mają gorzej :D Odradzam jednak komedie romantyczne.
Fajnie też sięgnąć po kryminał, to chyba nawet wciąga bardziej. Polecam Marininę, Krajewskiego i Harlana Cobena. Miłej lektury.
PS. I nie zapominaj o herbatce oczywiście!

przez hyte 29 lis 2006, 23:04
ten czepek jeszcze jest ale bardziej przypomina mi pajeczyne ktora powoli peka !co najwazniejsze wrocila konsentracja niewiem na jak dlugo ale dzis jest i pisze jak najwiecej postow jak moge zeby pokazac ze jestem z wami moi depresanci, fobicy i nerwuski!! uczucia sa slabe ale cos sie rusza !!
THE ONLY WAY IS UP!!!!!!

przez Kubelek 30 lis 2006, 22:18
Dzieki za rady - jestescie wrecz kochani. Zajme sie czytaniem ksiozek - uspokaja mnie to - sprawdzone doswiadczalnie. Tylko Meskalina, co to znaczy "psychoterapia behawioralno-poznawcza"??? Bo to dla mnie termin z ksiezyca. Piotrek wez tu sie nie wkrecaj - mam trzydziesci lat, jestem chory i mieszkam z rodzicami - jak do k...wy nedzy tu zyc??? Korres1 dzieki za polecone ksioszki. Z pewnoscio przeczytam.
Pozdrawiam wszystkich depresantow.
świetlistymi istotami jesteśmy nie surową materią

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez meskalina 01 gru 2006, 00:53
Kubelek to taki rodzaj terapii polegajacej na stopniowym zmienianiu myslenia o sobie i otaczajacym swiecie, a co za tym idzie wyznaczanie sobie celow i ich realizowanie. Tak bardzo w skrocie to praca nad zmiana swojego zycia. Terapia polega na wykonywaniu cwiczen pomagajacych analizowac i oceniac swoje mysli i zachowania, a takze zmieniac je w trakcie. To analiza siebie, samouswiadomienie przyczyn swojego nieracjonalnego pojmowania rzeczywistosci no i nauka pracy nad samym soba. Jak na razie jestem na poczatku i oprocz tego biore leki ale wiem , ze mi to pomaga. Troche sie czuje tak jakbym uczyla sie zyc i funkcjonowac w spoleczenstwie od nowa. Wiecej informacji pewnie znajdziesz w internecie, oprocz tego jutro podesle Ci tytul i autora ksiazki z cwiczeniami dla pacjentow, przegladalam ja i jest bardzo fajna.
hmmm...co tu dzisiaj wpisac???

przez mmarta 01 gru 2006, 00:58
Czy psychoterapie prowadzone sa tylko przez psychiatrów, czy psy psycholog tez się tym zajmuje? I czy takie terapie dostepne są jedynie odpłatnie- prywatnie? czy normalnie też są dostepne?

przez snaefridur 01 gru 2006, 01:06
No właśnie prowadzone sa one przeważnie przez psychoterapeutów-psychologów,choć można być naturalnie i psychiatrą i psychoterapeutą ;) .

Są dostępne też przez NFZ.

Meskalina,a mi też możesz to podesłać?
Ostatnio edytowano 01 gru 2006, 01:10 przez snaefridur, łącznie edytowano 1 raz
snaefridur

przez maiev 01 gru 2006, 01:09
A mnie psychiatra powiedziała, że raczej tylko prywatnie. No to jak raczej - to uznałam że marne szanse. Spytam ją jeszcze raz
"I need a new version of me..."

przez meskalina 01 gru 2006, 01:10
Psychoterapeuta moze zostac osoba z wyksztalceniem kierunkowym czyli: lekarz medycyny, psycholo lub pedagog ktora ukonczyla kurs psychoterapii (tutaj sa rozne kursy zaleznie od metody) i posiada certyfikat. Takie sa pelne uprawnienia, oczywiscie psycholodzy pewnie prowadza psychoterapie bez skonczonych kursow, ale mozna to zawsze sprawdzic np. zapytac. Psychoterapia jest takze prowadzona bezplatnie chociaz z moich doswiadczen spotkania ze specjalistami z osrodkow panstwowych sa wyjatkowo zenujace.
Musisz udac sie do poradni zdrowia psychicznego w twoimmiescie i tam zapisac na wizyte do psychologa. Wiem ze w warszawie czasami mozna chodzic na bezplatne wizyty do psychologow, takze na psychoterapie przy roznych fundacjach (w wawie np. psycholog bezplatnie przyjmuje przy TPD) oprocz oczywiscie szpitali i poradni.

przez snaefridur 01 gru 2006, 01:14
maiev napisał(a):A mnie psychiatra powiedziała, że raczej tylko prywatnie.

Mi też tak powiedziała moja psychoterapeutka gdy rezygnowałam z terapii.Że państwowo są rzadko wizyty,czasu dla pacjenta jest mało,ergo-to w ogóle nie pomaga .
Uznałam to za podłe kłamstwo i nie uwierzyłam ;P.Wszak wszystko zależy od osoby terapeuty...czytałam tu na forum wypowiedzi ludzi,którzy są bardzo zadowoleni z państwowej terapii.
snaefridur

przez meskalina 01 gru 2006, 01:18
Kazdy ma swoje doswiadczenia..trzeba szukac, pytac i probowac.

przez gusia 01 gru 2006, 01:49
[ Dodano: Pią Gru 01, 2006 1:55 am ]
Tak ,wiem(od swojej psychiatry) że terapeuci którzy zajmują się tylko behawoiralno-poznawczą szkolą sie jedynie w Warszawie(jest tylko jedno takie centrum szkolenia w Polsce),udzielaja terapii w całym kraju.Trzeba szukac w necie,Wiem też że spotkania odbywają się raz w tygodniu,trwają godzinkę a koszt od 50-90 PLN za h.
Tyle chcialam dodac jeśli chodzi o behawioralno-poznawczą,
Dodam(nie korzystałam).
Pozdrawiam
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez andek 01 gru 2006, 03:00
Szybkie, długie marsze. To jest to! :) Lżej na duszy się robi i śpi się potem lepiej.

Co do refundowanej terapii, a chodzi mi o normalną, czyli przynajmniej raz w tygodniu i indywidualną, to niestety w Wawie (a wiem, że i w innych miastach jest podobnie) chyba jest to niemożliwe. Jak chciałem dostać się do refundowanego psychologa, to najbliższy wolny termin był za 3 miesiące.
A jak wiadomo w ciągu trzech miesięcy może się dużo wydarzyć, zwłaszcza kiedy człowiek jest w potężnym dole.

Terapie grupowe, tzw "intensywne", po 3 godz w tygodniu, trwające ok 10 tygodni, owszem są możliwe nieodpłatnie. Ale powiedzmy sobie szczerze, co to za terapia, która trwa 10 tygodni. No i nie każdemu odpowiada grupowa.

Nie mam sił, wypompowałam się, podobno mam depresję

przez r 14 gru 2006, 17:09
Witam wszystkich;
nie mam już sił nawet na pisanie tego maila, od 3 miesięcy szukam pracy, w końcu zgłosiłam się do psychologa, bo już trochę sobie nie radzę.
Od 10 lat mam rzucane kłody pod nogi (oczywiście są też w moim życiu chwile radosne, ale za chwilę jest kłoda, i znowu się wszystko wali)
niejednokrotnie myślałam o sambójstwie, ale za bardzo się boję, poza tym potencjalny samobójca o tym nie mówi tylko planuje w samotności, ja zaś gadam na wszystkie strony, trochę w formie żartu, ale.......w głębi wiem co myślę na ten temat
r

przez Toshiro 14 gru 2006, 19:32
Denzel: You got to Pump It Up (chociaż rzadko takiej muzyki słucham:) )

Z tymi kłodami to jest tak że po prostu trzeba nauczyć się skakać. Będzie dobrze, po każdym deszczu przychodzi słońce. Tutaj znajdziesz dziesiątki przykładów. ;)
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

Sortuj wg