Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''.

przez agawa1 10 maja 2011, 13:28
No więc jeżeli chodzi o pracę to szuka nowej od 6 miesięcy ale cisza w eterze, podłamuje się tym że przychodzą młodsi, jeżeli chodzi o bezpłodność to jesteśmy po kilku badaniach gdzie widać tendencję spadkową ale ja cały czas mu tłumaczę że główny problem jest w psychice i jeżeli nie przestanie się zamartwiać i frustrować to nie ma co liczyć na lepszą formę, poza tym jego kondycja fizyczna pozostawia wiele do życzenia, a mam wrażenie że mój mąż bardzo boi się wysiłku. No i jest niesystematyczny, co jest bezwzględne jeśli chodzi o kondycję a do tego dochodzi praca po 9 godz dziennie za biurkiem. Nie chce się stosować do wszystkich zaleceń lekarza, sama mu wyszukałam i dozuję witaminki i wszelkiego rodzaju suplementy diety które rzekomo wspomagają poprawę nasienia, choć słyszałam że na to nie ma lekarstwa. A do psychoterapeuty nie chce iść i koniec. Oczekuje że ja mu pomogę, choć mój terapeuta twierdzi że mój mąż ma wszelkie objawy depresji. No więc jak z nim postępować? Ja nie jestem specjalistą który wie jak reagować na niektóre zachowania tym bardziej że sama czuje się nie do końca silna.

przez agusiaww 10 maja 2011, 14:12
agawa1, to jest nadzieja, jak to tylko sprawa ktora opisujesz....jest szansa na dziecko. Sprobuj nie tyle tez dozowac witaminki, co wyciagnij go na rower, np w weekendy, koniecznie jakis sport, ruch -pomaga przy smutku, aktywizuje, polepsza samopoczucie. Nastepnie z praca, skoro znalazl tę znajdzie i inna, niech spokojnie szuka, a w tej pracy niech poszuka jakis plusow, chociazby jakis na pewno znajdzie. A poza tym powiedz, ze mu pomagasz ale sam sie tez powinien wysilic.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Adx 10 maja 2011, 17:39
Witam, mam 14 lat i mieszkam na razie za granicą,to już drugi rok lecz od wakacji mam mieszkać w Polsce.Moi rodzice są po rozwodzie i miałem nie fajne przeżycia i od 3 lat zauważyłem że mam podobne objawy do depresji.Zauważyłem też że strasznie się nasiliły i gdy byłem w Polsce na wakacje i inne dni wolne to nie miałem takich objaw, tylko jak jestem za granicą z matką(z którą nie chcę być, nie wiem czemu ale jej po prostu nienawidzę).Mam problemy w szkole, nie chodzę do niej, uciekam po prostu nie wytrzymuję w szkolę nie radzę sobie z tym, chcą już mnie od dawna wyrzucić ze szkoły za niechodzenie + problemy z nauką, przez cały rok praktycznie niczego się nie nauczyłem gdyż nie rozumiem ich języka. Boje się o moją przyszłość, ze nie będę miał pracy, że będę uważany za idiotę przez to że zagranicą się uczyłem(i niczego się nie nauczyłem tylko STOP w nauce). Były kiedyś myśli samobójcze lecz kiedy zacząłem myśleć że jest szansa że będę miał szanse mieszkać z tatą w Polsce to uległy.Wszystko się zaczęło się od mieszkania z matką zagranicą.Nie wiem co mam robić gdyż boję się o tym mówić komuś, boję się iść do psychologa jakiegoś zagranicą, lecz nawet można powiedzieć że nie ma takiej opcji gdyż nie znam języka a obawiam się że polscy psycholodzy tutaj są słabi.Robiłem ten test http://psychiatra.bydgoszcz.eu/publikacje-autorskie/depresja/skala-depresji-becka (Przepraszam za reklamę,myślę że się nie pogniewacie)i wyszedł mi wynik 27, pomyślałem że zrobię odnowa bo może troszkę przesadziłem i... zrobiłem jeszcze raz i wyszło 27 a były inne odpowiedzi to se powiedziałem "No cóż do 3 razy sztuka" i wyszło 28.Nie wiem co robić ze sobą, uważam siebie za skończonego, jak nie wypali plan z zamieszkaniem w Polsce to nie widzę sensu życia gdyż to jest straszne mieszkać zagranicą z matką a ona tak i tak nie ma zamiaru się przeprowadzać.Mam jeszcze w dodatku lęk przed lotem do Polski,będzie to mój 6 lot samolotem i się boję ze po prostu coś się stanie, czuje jak bym miało coś się stać w samolocie, że jeszcze zginę tam a nigdy wcześniej się nie bałem lecieć samolotem. Nie wiem co robić jestem skończony dla siebie i przepraszam za długa rozpiskę ale musiałem się rozpisać.
Ostatnio edytowano 09 wrz 2013, 15:12 przez abcZdrowie, łącznie edytowano 2 razy
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść/problematykę
Adx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agawa1 10 maja 2011, 18:52
dziękuję ci bardzo agusiaww, wiem że nadzieja jest i on też to wie. Chodzi chyba o to że ja poprostu potrzebuję żeby mój mąż docenił że robię wszystko żeby mu pomóc, a on ciągle mówi że mu nie pomagam. Całe nasze życie skupiło się na jego tragedii a ja nie chcę już się tym nakręcać. Ja i moje ego przestały dla niego istnieć, wszystko mu nie pasuja, źle prowadzę dom, źle sprzątam, źle się ubieram, to moja wina że on przytył, to moja wina że nie ma się w co ubrać, niedługo będzie moją wina wojna w Afganistanie. Nie wiem już co robić. Jak z nim postępować żeby mnie w końcu docenił.

przez skill21 12 maja 2011, 08:20
adx mi wyszło z tego testu 32 pkt. Ale nie przejmuj się :) Ja sam myślę że jestem w stanie z tego wyjść, więc myślę że Ty też sobie poradzisz. Wystarczy w końcu powiedzieć sobie, że biorę się za siebie, nie jutro nie zaraz, ale teraz, i chrzanić wszystkich dookoła, nie patrzyć na innych tylko na siebie. Taka moja rada i pracuj nad sobą od dziś :) A co do problemu z zamieszkaniem, to postaw sobie cel że chcesz mieszkać tu w Polsce, i dąż do tego za wszęlką cenę, jestem przekonany że się uda, masz szansę rozpocząć nowe życie w Polsce tego Ci życze i jestem pewien że Ci się uda :) Jesteś jeszcze bardzo młody, więc na pewno nie mów, że Twoje życie nie ma sensu, za kilka lat możesz zapomnieć już zapomnieć o wszystkim i cieszyć się życiem :)

przez Mała92 12 maja 2011, 16:41
Wiatam :)
Nie wiem czy dobrze trafilam bo mam problem z Chlopakiem i musze z kim o tym pogadac ... ?

przez paradoksy 12 maja 2011, 19:24
Mała92, jeżeli Ty albo on macie depresję, to jak najbardziej możesz.
jeśli nie macie to w sumie też...
paradoksy

przez Mała92 12 maja 2011, 19:41
No to widze ze dobrze jednak trafiłam. mam nadzije ze mi doradzicie bo ja juz nie mam do tego glowy ...

Jestem juz ze swoim chlopakiem 2 lata , ukladalo sie nam bardzo dobrze ale musialo sie wszystko zburzyć poniewaz on zaczoł bardzo czesto pic a mnie to denerwoje , nie wiem czy to moja wina . Jest tak ze on gdy ma wolne z pracy to przez te cale wolne potrafi tylko pic i nie zwracac na mnie uwagi , nawet nie reaguje na to co do niego mowie :( nawet moj płacz na niego nie dziala nie wiem co juz mam robic ... ? Prosze o porade od was .
z Góry dziekuje :)

przez paradoksy 12 maja 2011, 19:47
Mała92, a więc problem jest gdzie indziej....
odsyłam tutaj: uzale-nienie-od-alkoholu-t19863.html
paradoksy

przez Mała92 12 maja 2011, 19:59
paradoksy ,no niby dobrze myslisz ze to przez alkohol ale ja mysle ze to chyba cos innego ...
bo czasami jest tak ze nawet gdy nie ma alkoholu to jest agresywnie i nie mily
choćby wtedy gdy mu na cos nie pozwole bo sie o niego boje to on robi mi wielka awanture ...

przez paradoksy 12 maja 2011, 20:02
no ok, ale alkoholizm trzeba leczyć. wiadomo że przyczyna jest gdzieś indziej, ale on sam do tego nie dojdzie.
paradoksy

przez Mała92 12 maja 2011, 20:11
No wlasnie wiem i tego bardzo sie obawiam ze on sie obudzi za pozno ...
Dlatego chcialabym jakiejs pomocy ...
Nie wiem co działa na facetow , nie wiem co juz wymyslac zeby on chodz raz sie mnie posłuchal ... ?
Moze dasz mi jakas wskazówke ..?

przez paradoksy 12 maja 2011, 22:09
Mała92, co działa na facetów?
raczej - co działa na alkoholika?
nic.
z własnych doświadczeń wiem, ze NIC.
tylko i wyłącznie pożądna terapia albo odwyk w szpitalu. jeśli stamtąd nie spierdoli po tygodniu. :roll:
paradoksy

przez Mała92 15 maja 2011, 11:49
paradoksy, ahaa . no tylko ciekawe czy da sie na to namówić ale bede procowac :) dzieki ...

Sortuj wg