Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

przez zaqzax 13 sie 2010, 17:19
juwom napisał(a):Witam,
pisze po raz pierwszy. Dwa miesiące temu urodziłam córeczkę, ale od jakiegoś czasu mam stany lękowe, nic mi się nie chce, ledwo zwlekam się z łóżka, czuje się podle, nie widzę żadnej radości, nie potrafię się cieszyć, po prostu ciągle się czuję beznadziejnie.Lęki, uczucie beznadziejności. I tak jest od dłuższego czasu, ostatnio przez dwa dni było lepiej, myślałam że to już minęło, ale teraz znów to samo. Czuję pustkę. Myślicie że to jakaś depresja?
Myślałam, że sobie poradzę, ale chyba nie potrafię.

Każdy z nas słyszał taki termin jak depresja poporodowa... moze to to.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez zawilinski 03 wrz 2010, 09:20
co wy macie z tymi psychiatrami? psychiatra tez czlowiek i nalezy go postrzegac jak lekarza pierwszego kontaktu i nic poza tym. media uformowaly taki przesad ze jak ide do psychiatry to jestem wariat. ludzie to jest problem z neuroprzekaznikami ktore maja wplyw na wasza psychike. to nie z wami cos jest nie tak tylko z chemia w mozgu ktora ma wplyw na wasze samopoczucie. dlaczego ktos bardzo niesmialy sie porzadnie napije to nagle staje sie odwazny i startuje do laseki kiedy wczesniej nigdy w zyciu by tego nie zrobil. wniosek? wplyw alkoholu na neuero przekazniki. no ale widzicie sami. jeden jak sie napije to odwazny, inny zas wszystkich by pobil, a inny chcial by spiewac, a jeszcze inny chcialby sie tylko calowac. wlasnie tak jest ze kazdy ma inna chemie, bo nikt nie jest taki sam. wiem ze sie wydaje ze to wlasnym zachowaniem czlowiek wpedza sie w jeszcze wieksze gowno, ale tak nie jest. to wplyw neuroprzekaznikow na nasze zachowanie. kojarzymy ze jak sie zle czujemy albo mamy niska samoocene ze jest to wynikiem naszych wyborow, dzialan zyciowych. gowno prawda. robimy jak robimy, bo tak w tym momencie pracuje nasz mozg, bo tak czujemy, bo taka mamy chemie w mozgu w tym czasie i ta chemia ma taki a nie iny wplyw na nasza ogolnie pojeta psychike, nasze emocje, nasze zachowanie. a media i ludzie ktorzy chca zarobic na ludzkim nieszczesciu, zlym zdrowiu powtarzaja nieprawde, te sciemy, te bledne przekonania, zeby tylko zarobic. oni wiedza ze niekogo tym nie ulecza, ale takie klamanie sprawi ze duzo kasy zarobia. bo jak jest czlowiek chory to wszytko zrobi zeby odzyskac zdrowie. instynkt przetrwania. no i trwamy jak te cienie, wydajac pieniadze na nieskuteczne akurat na nas leki i chodzimy do psychologa wierzac ze nam cos to da. dlaczego ludzie ktorzy nie maja chorob psychicznych zyja jakos normalnie? bo chemie w mozgu maja ok. aha. tez olewalem i mowilem ze leki nie pomagaja pomimo tego ze lekarz mowil ze trzeba brac leki. jak leki nigdy ci wyraznie nie pomogly to jak mozesz byc przekonany ze w ogole dzialaja. proste skojarzenie. bierzesz leki a pomimo to gowniane samopoczucie. wynik taki ze nie ma sensu brac lekow. tyle tylko ze bardzo dlugo czasu zajmuje dobranie lekow. i to jest bol po czlowiek po kilku latach traci przekonanie ze leki cokolwiek zmienia. trzeba znalezc ludzkiego psychiatre ktory oprocz tego ze zarobi bo zarabiac to on zarabia caly czas to jeszcze cie podleczy dobierajac odpowiednie leki w odowiednich dawkach.

przez Morfina22 07 wrz 2010, 13:03
Witam

Widze ze może tutaj ktoś pomoże mi wspomóc mojego chłopaka i po cześci mnie bo tak naprawde nie wiem na ile wystarczy mi cierpliwości i sily zeby mu pomóc. Tylko jak można pomoc komuś kto tak naprawde uważa ze pomoc jest mu nie potrzebna bo doskonale sam daje sobie rade? Od czasu kiedy zwolnił sie ze swojej ulubionej pracy (po sprzeczce z kierownikiem) ponad rok czasu bez ustannie szukał pracy, zarejestrował sie w urzędzie. Niestety poszukiwania kończyły sie na kilku dniowej pracy i braku za to zapłaty:/ Najzwyczajniej zostawał wykorzystany. Kolejne stawianie sie w urzedzie pogarszało całą sytuacje gdy nic nie było odpowiednie albo wogole nie było żadnej oferty. Zaczeły sie huśtawki nastrojów, wyzywiska, obwinianie wszystkich za to ze nie ma pracy, obwinianie mnie ze to z mojej winy, ze marnuje ze mną swoje zycie. Ze jestem beznadziejna, potem jakoś doprowadzaliśmy ti wszystko do ladu ale po paru dniach niewielka pomyłka z mojej strony, głupie pytanie i znowu zaczeło sie to samo. Tak jest do dziś..Pojawiają sie myśli samobójcze gdzie tak naprawde ja słuchając tego wszystkiego jestem załamana i przerażona jak realistyczne wizje on posiada. Wiem jakby chciał umrzec i kiedy by to zrobił tak żeby wyglądało na wypadek..Nie wiem już jak mu pomagac zeby to widział, a nie tylko szare barwy i wieczne pretensje ze nic nikt dla niego nie robi a w chwili totalnego upadku że to wszystko jest z naszej albo mojej winy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anwet 10 wrz 2010, 00:48
Wiesz co, wydaje mi się, że powinnaś być bardziej stanowcza..
albo "tak" albo "nie"..
anwet

przez madseason 14 wrz 2010, 03:21
widzę te pytania co robić, i odnoszę też do siebie i myślę, że już robiłam tyle ile mogłam i nie wyszło. terapia fail, leki też, dzisiejsza wizyta ostatnia u psychiatry też fail.
w tej chwili nie mam już nadziei.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez polo 25 wrz 2010, 18:27
madseason napisał(a):widzę te pytania co robić, i odnoszę też do siebie i myślę, że już robiłam tyle ile mogłam i nie wyszło. terapia fail, leki też, dzisiejsza wizyta ostatnia u psychiatry też fail.

nie rezygnuj madseason; ja zanim trafilem na odpowiedniego psychiatre i terapeutę (zaburzenia lękowe i depresja wywołana przez nie prawdopodobnie) stracilem 10 lat życia; nie jestem do końca pewien jak działa terapia poznawczo-behawioralna na samą depresję, ale mi uratowała życie podczas gdy jakies pseudopsychoanalityczne wynurzenia, w ktorych uczestniczylem 2 lata nie daly mi nic
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

przez magena 30 wrz 2010, 09:59
witam, od ponad roku walczę z depresją, lekami, bezsennością kołataniem serca, trzęsącymi sie rękami i co mnie przeraża, mam dziury w pamieci.. w trakcie rozmowy zapominam prostych słów..
zażywam propronalol, stilnox, cloranxen.. a wczoraj lekarz zapisał mi coaxil.. czytałam na forach różne opinie.. najbardziej zależy mi na poprawie pamięci, bo z depresja sie oswoiłam i "jest mi dobrze w takich stanach apatii"
czy mozecie mi coś na ten temat powiedzieć.. z góry dziękuję:)

przez Rzabba 30 wrz 2010, 14:01
madseason napisał(a):widzę te pytania co robić, i odnoszę też do siebie i myślę, że już robiłam tyle ile mogłam i nie wyszło. terapia fail, leki też, dzisiejsza wizyta ostatnia u psychiatry też fail.

Zgadzam się z polo, że nie wolno rezygnować.
Jeśli chcesz odzyskać normalność (chociaż jest chyba lekko przereklamowana :lol: ) to nie możesz się poddawać.
Ja miałam szczęście w kwestii psychiatry. Od razu trafiłam na wspaniałą lekarkę jednak poszukiwania terapeuty, psychologa to droga przez mękę. Przyznaje, że kilkakrotne rozczarowania i poczucie straty czasu osłabiły mój entuzjazm ale prędzej piekło zamarznie niż ja się poddam.
Znajde psychologa, który pomoże mi odzyskać władzę na własnym życiem. Nie chce nadal byc ofiarą depresji i nerwicy. Chcę znowu poczuć się szczęśliwa,spokojna, zadowolona z życia. Chcę się uwolnić od leków, rytuałów, myśli, poczucia winy i tego całego szajsu.

Nie skupiaj sie na tym co Ci nie wyszło, skup się na dotarciu do celu czyli na odzyskaniu swojego życia :D

przez Maleńka 30 wrz 2010, 20:27
Magena Z pamięcią jest raczej ciężko pod względem czasu..Ja od kwietnia próbowałam wszystkiego typu nootropil wszystkie bez recepty bilobile itd i nic. Dopiero teraz,po dwóch miesiącach antydepresanta (sertagen 100) zaczynam wracać do świata gdzie nie zapominam co się wydarzyło przed 10minutami. Wiem że to strasznie frustrujące ale niestety trzeba czasu żeby wszystko wróciło do stanu sprzed nasilenia czy też wystąpienia depresji.
Bo kiedy tylko staje się
Zbyt ludzka niż byś tego chciał
Wtedy oto widzisz że
Jesteś tak jak ja

przez Helvetti 30 wrz 2010, 20:59
Mam pytanie. Czy głosy można słyszeć tak nie fizycznie? Chodzi o to, że fizycznie to tak jak słychać innych ludzi, a nie fizycznie (ja to tak nazwałam bo inaczej nie umiem wytłumaczyć) to te bardzo natrętne myśli. Jak to jest?
got a date with suicide.

przez polo 30 wrz 2010, 22:52
Rzabba-coś w tym jest, że normalność jest przereklamowana:); w sensie ja byłem przekonany, że jak w końcu po 10 latach z tego wyjdę, to będę codziennie tańczył ze szczęścia. A jest tak, że włączają się inne priorytety od razu, zaczynasz "wsiąkać" w życie i ono Cię zajmuje. Dlatego jest tak że 90% ludzi, która z tego wyszła nie dzieli się swoimi doświadczeniami-chce nadrobić stracony czas, zapomnieć o tym, co było. Ja postanowiłem sobie, że nigdy nie zapomnę tego i będę się dzielić swoimi doświadczeniami, na razie dotrzymuje:). Normalność jest przereklamowana, normalna, ale w tym tkwi jej piękno, także warto o nią walczyć.
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

przez *Monika* 30 wrz 2010, 22:58
polo napisał(a):Rzabba-coś w tym jest, że normalność jest przereklamowana:); w sensie ja byłem przekonany, że jak w końcu po 10 latach z tego wyjdę, to będę codziennie tańczył ze szczęścia. A jest tak, że włączają się inne priorytety od razu, zaczynasz "wsiąkać" w życie i ono Cię zajmuje. Dlatego jest tak że 90% ludzi, która z tego wyszła nie dzieli się swoimi doświadczeniami-chce nadrobić stracony czas, zapomnieć o tym, co było. Ja postanowiłem sobie, że nigdy nie zapomnę tego i będę się dzielić swoimi doświadczeniami, na razie dotrzymuje:). Normalność jest przereklamowana, normalna, ale w tym tkwi jej piękno, także warto o nią walczyć.

Czekam na tą normalność polo. Wiem,że sama nie przyjdzie.
Obrazek
Główny Moderator

przez Helvetti 07 paź 2010, 22:08
Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie? :bezradny: Chodzi o to, że ja czuję że te myśli nie są moje, że są obce...
got a date with suicide.

przez chojrakowa 11 paź 2010, 23:17
Helvetti, można, ja tego doświadczyłam.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

Sortuj wg